Lieve Snellings uit Wilsele schrijft kinderboek over coronamaatregelen: “Wetenschappelijk correct en toch goed te begrijpen”
WilseleDe maatregelen tegen Covid-19 houden ons allemaal bezig maar hoe leg je dat allemaal uit aan kinderen? Lieve Snellings uit Wilsele schreef een kinderboek over het coronavirus met een familie eekhoorns in de hoofdrol. “De dieren denken na over wat zij kunnen doen om de verspreiding van het virus tegen te houden”, aldus Lieve.
Delen per e-mail
De 66-jarige Lieve Snellings uit Wilsele is een dame met vele talenten. Ruim 40 jaar was ze actief op de dispatching van de afdeling Spoedgevallen in UZ Leuven maar ook schrijven veroverde een plaats in haar hart. Ondertussen heeft Lieve al drie kinderboeken op haar palmares staan en daar is zopas een vierde telg bijgekomen: ‘Waarom wij een masker dragen’. Het onderwerp? Het coronavirus uiteraard want de impact van Covid-19 op een kindvriendelijke manier weergeven is niet iedereen gegeven. In een fabel met in de hoofdrol een familie eekhoorns legt Lieve Snellings op een voor kinderen verstaanbare manier uit waarom het zo belangrijk is om goed de maatregelen op te volgen.
(Lees verder onder de foto)
Het prentenboek is een handige tool om om met kinderen over de maatregelen tegen Covid-19 te praten en toch een glimlach op hun gezicht te toveren
Opvallend gegeven: ook de foto’s werden door Lieve genomen, nota bene in Canada. “Natuurfotografie is een andere passie van mij”, vertelt Lieve. “Mijn partner woont in Canada en daar kan je wel één en ander in beeld brengen als natuurfotograaf. In normale omstandigheden verblijf ik ook elk jaar een vijftal maanden in Canada maar door het coronavirus kan dat nu niet. Ondertussen heb ik wel wat foto’s van dieren in Canada en die gebruik ik in mijn kinderboeken. In ‘Waarom wij een masker dragen’ zouden de eekhoorns graag hebben dat iedereen gezond blijft maar een gevaarlijk virus heeft hen in een nachtmerrie gebracht. De dieren denken na over wat zij kunnen doen om de verspreiding van het virus tegen te houden. Het prentenboek is een handige tool om om met kinderen over de maatregelen tegen Covid-19 te praten en toch een glimlach op hun gezicht te toveren.”
Huisarts
Het boek valt alvast in goede aarde bij huisarts Gerda Vanderhaegen. “Op een voor kinderen goed te begrijpen wijze legt dit boek uit wat een Covid-19-infectie is, hoe we de verspreiding van het virus kunnen stoppen en wie de risicopersonen zijn. De informatie in dit mooie verhaal is wetenschappelijk correct en prachtig geïllustreerd met natuurfoto’s. Kinderen zullen geboeid lezen, kijken en luisteren”, klinkt het.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Heeft je leeftijd invloed op de kostprijs van je autoverzekering?
Uit cijfers van het Kenniscentrum verkeersveiligheid (2012) blijkt dat meer dan een derde van alle letselongevallen wordt veroorzaakt door 18- tot 31-jarige bestuurders. Ligt dit aan roekeloos rijgedrag of het ontbreken van ervaring? Ervaring speelt in elk geval een grote rol. Welke impact heeft je leeftijd dan op de premie van je autoverzekering? Independer.be legt het je uit. -
Leuven
N-VA Leuven blijft aandringen op trouwlocatie in openlucht: “Buiten kan het toch coronaproof? In Antwerpen maken ze er geen probleem van, maar hier wel”
De Leuvense meerderheid ziet een trouwlocatie in openlucht niet zitten maar oppositiepartij N-VA blijft aandringen. “Toch vreemd dat een grote stad zoals Antwerpen vanaf de zomer het Harmoniepark ter beschikking stelt en dat Leuven ons voorstel van de tafel veegt wegens praktisch onhaalbaar”, zeggen Lies Verlinden en Debby Appermans. -
PREMIUMLeuven
Boom aan Heilig Hartziekenhuis voor Nele Leeten die overleed aan een zeldzame ziekte: “Bomen staan symbool voor zinvolle invulling van iemands leven”
Naar aanleiding van de dag van de zeldzame ziekte op 28 februari planten zorgmedewerkers van Regionaal ziekenhuis Heilig Hart Leuven een boom. Die planten ze voor Nele Leeten die stierf aan de ziekte van Cruetzfeldt-Jacob maar tegelijk ook voor alle andere patiënten die lijden of stierven aan een zeldzame ziekte. “Een documentaire over bomen planten, gaf ons hoop”, zegt echtgenoot Peter die een project lanceerde om Nele te eren. -
-
Leuven
Leuvenaars uit de Ziekelingenstraat en omgeving delen hun verhalen in tiende Straathistories
Met ‘Ziekelingenstraat en omgeving’ is de tiende Straathistories een feit. “Mede omdat de buurt bij Leuvenaars weinig bekend is, was ik gebeten om de rijke historie uit te dragen. De oudere generatie kent nog veel verhalen maar de jongere niet”, zegt Maggi Exelmans, één van de initiatiefnemers. -
Leuven
Praten over corona dankzij kinderverhaal De Vier Ussen: “De stadscampagne groeide uit tot een echt boek”
Het knotsgekke kinderboek ‘De Vier Ussen’ is een ideaal aanknopingspunt om met de kinderen te praten over de impact van het coronavirus. “Het boek is een initiatief van de stad Leuven en vertelt het verhaal van de Vier Ussen die de stad onveilig maken met hun vuile handen, stinkende adem en gemene woorden”, vertelt schepen van Jeugd Dirk Vansina (CD&V). -
PREMIUMLeuven
The day after in Leuven: “Jonge mensen genieten van het goede weer. Wat valt er anders te doen?”
Na het turbulente feestgedruis van woensdagavond, is het donderdag een pak rustiger in Leuven. Toch heeft de politie een stevige nacht achter de rug. Van een heuse afterparty in het sluispark, tot een uit de hand gelopen kotbrand. Wij spraken met enkele studenten en buurtbewoners. -
Energie
Voor sommige mensen wordt de energiefactuur weer iets duurder
Hebt u ook al gemerkt dat uw energiefactuur sinds 1 januari duurder uitvalt? Daar zijn twee mogelijke redenen voor: de windmolenparken op zee en de afschaffing van de regeling met de terugdraaiende teller. Mijnenergie.be bekijkt hoe dat effect heeft op uw rekening.
0 reacties