KU Leuven reikt erepenning uit aan journalist en auteur Geert Mak
LeuvenKU Leuven reikt vandaag een erepenning uit aan de Nederlandse journalist, historicus en auteur Geert Mak. Die laatste vergaarde vooral bekendheid met zijn vuistdikke kroniek ‘In Europa: Reizen door de twintigste eeuw’, waarmee hij de geschiedenis van het oude continent beschrijft aan de hand van historische gebeurtenissen. Mak krijgt deze erkenning voor zijn maatschappelijke en culturele verdienste. “Geert Mak slaagt er als geen ander in om geschiedenis tot leven te wekken”, roemt rector Luc Sels de Nederlander.
Mak bekleedt ook de LECTIO chair aan de universiteit: een leerstoel van het Leuvense interdisciplinair instituut. “Telkens opnieuw reconstrueert Geert Mak geduldig en gedetailleerd de feiten. Telkens opnieuw weeft hij daar intieme getuigenissen doorheen, verhalen die het waard zijn verteld te worden. Zijn werkwijze weet mensen te charmeren én te raken door met een andere bril naar het verleden kijken”, zegt Sels. “Het is die bijzondere verdienste die we met een erepenning willen bekronen.” Mak ontvangt zijn erepenning vanavond na een door de meesterverteller zelf verzorgde lezing over Jan Six: een zeventiende eeuwse denker, de beste vriend van Rembrandt en het historische hoofdpersonage van het in 2016 verschenen boek ‘De Levens van Jan Six’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbizz9
“Niet iedereen kan porno-acteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen. -
PREMIUMLeuven7
Burgemeester Mohamed Ridouani (Vooruit) trekt de stop niet uit Leuven Bad: “Debat krijgt populistisch kantje wanneer de indruk wordt gegeven dat het een soort van Halve Maan aan de Vaartkom zou worden”
De N-VA-fractie stelde op de gemeenteraad voor om de spreekwoordelijke stop uit Leuven Bad te trekken na een negatief advies van adviesraad Gecoro maar dat zal niet gebeuren. Burgemeester Mohamed Ridouani (Vooruit) bevestigde dat het wel degelijk de bedoeling is dat Leuven Bad er komt, al blijft de deur wel op een kleine kier staan. “We nemen alle adviezen mee en we zijn niet getrouwd met Leuven Bad want we hebben als stadsbestuur vele katten te geselen”, klonk het. -
PREMIUMWERCHTER
Brouwerij Hof ten Dormaal schenkt eerste maal lokaal bier op Rock Werchter: “We willen op termijn verhuizen naar hoeve nét achter festivalterreinen”
Brouwerij Hof ten Dormaal uit Haacht levert voor de eerste maal hun lokaal gebrouwen bier aan Rock Werchter. En daar is de familiebrouwerij best trots op. Ze rolden na twee dagen al meer dan vijftig vaten de weide op. “Hopelijk hebben we volgend jaar een eigen standje op de weide.” -
-
PREMIUMLeuven
Leuven opent eerste kindermuseum en dat is dankzij Bran en Rhune…
Dromen zijn niet altijd bedrog. Dat is nog maar eens bewezen door de jonge Bran en Rhune. De twee Leuvense kinderen trokken hun stoute schoenen aan en klopten bij de stad Leuven aan met hun droom: het eerste kindermuseum. Zopas kreeg Bran de eer om in Tweebronnen het lintje door te knippen met een gouden schaar. “Kinderen met een droom tonen ondernemingszin en dat geven we graag een zetje in Leuven”, aldus schepen Lalynn Wadera. -
PREMIUMWERCHTER
Rik beleeft zijn droom wanneer artiest Kid Laroi hem uit publiek pikt tijdens TW Classic: “Als 16-jarige uit tienduizenden fans geplukt worden: wauw!”
De 16-jarige Rik Wesenbeek beleefde op TW Classic een gelukzalig moment. Als grote fan van The Kid Laroi werd hij door de zanger uit een uitzinnig publiek gehaald. Hoe speel je dat klaar? “Ik had een groot bord gemaakt met de tekst ‘My dreams keep me up at night, please take me backstage”, vertelt de tiener nagenietend. -
PREMIUMLeuven
Supporteren langs de zijlijn of liever zelf in actie komen? Het belooft een drukke sportzomer te worden in Leuven
Van topsportevents tot lokale sportactiviteiten…voor elke sportliefhebber staat er deze zomer wel iets lekkers op het sportmenu. “In juli, augustus en september komen actieve en passieve sportliefhebbers bijna wekelijks aan hun trekken. Samen met verschillende partners heeft de stad Leuven een heel diverse en aantrekkelijke sportkalender in elkaar gestoken”, zegt schepen van Sport Johan Geleyns (CD&V). Een overzicht van de volledige sportkalender! -
Livios
Regenwaterput verplicht bij nieuwbouw en grote renovatie: dit moet je weten over de werking en prijs
Zeker na enkele droge weken, snakt onze tuin naar water. Om je waterfactuur onder controle te houden, maak je best gebruik van gratis regenwater. Bouwsite Livios legt uit hoe je het opvangt met een regenwaterput en waar je rekening mee moet houden.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer