Het was nooit eerder zo druk in Leuven: supporters zijn niet uitgelaten maar uitzinnig van vreugde
LeuvenBoenk erop! Die twee woorden zijn zonder enige twijfel van toepassing op de sfeer die heel Leuven momenteel in de ban heeft. Al vanmorgen vroeg was het aardig druk in de stad en de organisatie van het WK Wielrennen riep al op om niet meer naar de populaire Wijnpers af te zakken. De wielerfans laten dat niet aan hun hart komen en zijn zowaar uitzinnig van vreugde.
De blijde intrede van vele tienduizenden wielerfans in Leuven kwam vanmorgen vroeg al op gang. Aan het station voelde het een beetje alsof heel de wereld in Leuven wou zijn en eigenlijk is dat ook zo want dankzij het WK Wielrennen is de universiteitsstad heel even de belangrijkste ter wereld. Op het Martelarenplein werd het dan ook al snel een drukte van jewelste en stroomde ‘het gele goud’ meer dan rijkelijk. “Pintje drinken uiteraard maar zeker ook naar de koers kijken”, vertelt wielerfan Johan (51) uit Linter die met een groep vrienden naar Leuven is afgezakt. “Wie gaat er winnen? Tja, we hopen natuurlijk op Wout Van Aert maar eigenlijk supporter ik voor alle Belgen. En er gaat een Belg winnen, dat voel ik.”
We zijn in 2018 ook naar het wereldkampioenschap in Innsbruck geweest en daar hebben we zelfs het promotiefilmpje van de UCI gehaald. Die stunt hopen we dit jaar in Leuven te herhalen maar we hopen uiteraard nog meer dat er een Belg als eerste over de streep zal rijden
Aan de andere kant van het plein geraken, is geen sinecure want het peloton passeert in de Bondgenotenlaan die de twee delen van het Martelarenplein doormidden snijdt. Bovendien staan de supporters vele rijen dik en weerklinken er overal vreugdekreten. Iedereen samen als één man/vrouw achter het voltallige peloton maar toch vooral voor de Belgen. Op een dag zoals vandaag kan een beetje chauvinisme geen kwaad maar toch duiken er ook supporters op die hun karretje hangen uit een grote naam uit het verleden. Zo vonden we in de hoek aan café St-Jean en restaurant De Klimop een uitzinnige groep van 28 supporters die zich volledig in het geel hadden gestoken. Aan de ene kant worden er mosselen gegeten, aan de andere kant staat de tapkraan niet stil. “Wij zijn supporters van Carlos Sastre. Meer zelfs, ons café De Verloren Hoek in Aalter is het supporterslokaal voor de voormalige winnaar van de Ronde van Frankrijk die ondertussen is gestopt met wielrennen. Maar de kleur geel is altijd gebleven…We zijn in 2018 ook naar het wereldkampioenschap in Innsbruck geweest en daar hebben we zelfs het promotiefilmpje van de UCI gehaald. Die stunt hopen we dit jaar in Leuven te herhalen maar we hopen uiteraard nog meer dat er een Belg als eerste over de streep zal rijden”, vertellen uitbaters Ellen Van De Walle en Peter Van Den Bussche.
Lees verder onder de foto
Conclusie na een lang niet zo evidente wandeling door de Leuvense straten? Leuven is niet enkel de hoofdstad van Vlaams-Brabant maar vanaf vandaag ook de hoofdstad van het wielrennen. “Ja, de koers is echt van ons vandaag en ik ben enorm fier. Hier hebben we zo lang op gewacht en het is werkelijk fantastisch wat we hier vandaag mogen beleven in Leuven. Het is met geen woorden te beschrijven”, besluit schepen van Sport Johan Geleyns (CD&V).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMLeuven
Legendarisch biercafé ‘den Os’ over te nemen: “Ooit plunderden stakende mijnwerkers al mijn frigo’s... maar achteraf betaalden ze braafjes de rekening”
Groot nieuws uit de Leuvense horeca, want André Van Der Eeken gaat binnen enkele maanden met pensioen. ‘Dré van den Os’ is de cafébaas die al 35 jaar het gele goud laat stromen in volkscafé In Den Vetten Os op de Kapucijnenvoer. “Nu het einde stilaan nadert, komen er veel herinneringen bovendrijven. ‘Table diving’ bijvoorbeeld, dat was echt hilarisch”, vertelt de bekende cafébaas. Tijd voor anecdotes en André verraadt ook wat hij na zijn pensioen wil gaan doen. -
WEERBERICHT. Kans op redelijk helder weer in Leuven vanochtend
In de middag en de avond is het in Leuven erg helder en waait er een zwakke wind uit het noordoosten. De temperatuur wordt niet hoger dan 5 graden. Morgen wordt er helder weer, met een zwakke wind verwacht. De temperatuur wordt ongeveer 5 graden. -
Leuven
Fifty One Club en Hugo Symons schenken 4.500 euro aan Zorgcirkels Jongdementie
Serviceclub Fifty One Club Leuven heeft het Leuvense Zorgcentrum Jongdementie een cheque van 4.500 euro overhandigd. “Dat was de opbrengst van de toneeluitvoering Veioët/Achteroët van Hugo Symons in samenwerking met de Fifty One Club”, Jan-Erik Koch, voorzitter van Zorgcirkels Jongdementie. -
-
FILM
STREAMINGTIP. ‘And Just Like That... The Documentary’: Carrie Bradshaw blijft fascineren
Na succesreeks ‘Insecure’ - met de geweldige Issa Rae in een glansrol - krijgt ook ‘And Just Like That…’ een eigen documentaire. Die blikt niet alleen terug op de geschiedenis en impact van HBO-reeks ‘Sex and the City’ - waar ‘And Just Like That’ uit voortvloeide -, maar laat de kijker eveneens ontdekken hoe die sequel nu precies tot stand kwam. -
WK Wielrennen
Michel Wuyts krijgt voor start van zijn laatste WK verrassing van zijn kleinkinderen
-
Bierbeek
“Buurtcontacten” maakt nog een betere plek van jouw wijk
Ook deze lente trekt het gemeentebestuur naar alle deelgemeenten voor de buurtcontacten. Samen met de inwoners maken ze zo een nog betere plek van jouw straat of wijk! -
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerRoel Hendrickx