Gemeenteraadslid Els Van Hoof (CD&V) blijft pleiten voor feniksbossen
LeuvenFederaal parlementslid en Leuvens gemeenteraadslid Els Van Hoof (CD&V) blijft pleiten voor zogenaamde feniksbossen. Of ook: een herinneringsplek in de natuur waar je dierbaren kan herdenken. Van Hoof lanceerde het voorstel eind 2020 al en herhaalt het nu nog een keer.
“In deze zware coronatijd is er nog meer vraag naar nieuwe collectieve initiatieven om overledenen te herdenken”, stelt gemeenteraadslid Els Van Hoof die zich nog een bijzondere passage herinnert in het meerjarenplan van de stad Leuven. “Daarin stond het volgende: ‘We zetten verder in op de herontwikkeling van de stadsbegraafplaatsen als groene verblijfsplekken waar rust, stilte, verbinding en rouw centraal staat tot plekken waar je graag bent en je verbonden voelt en waar je reflectie vindt.’ Ik blijf erbij dat zogenaamde feniksbossen de moeite waard zijn om te onderzoeken en zo’n initiatief kan gekoppeld worden aan de ambitie van de stad Leuven om meer bomen te planten. De symboliek is mooi: geliefde overledenen kunnen door een boom als een feniks uit hun as verrijzen en verder zorg dragen voor de wereld waar ze deel van blijven uitmaken. Het voorkomt de anonimiteit van een strooiweide en geeft nabestaanden een plek om te koesteren.”
Biologisch afbreekbare urnen
Van Hoof denkt meer concreet aan biologisch afbreekbare urnen met een zaadje in die uiteindelijk zal uitgroeien tot een boom. “Wanneer men deze urne begraaft, zal de as stilletjes aan de aarde worden teruggegeven. Vanuit het zaadje groeit vervolgens een boom. Mijn pleidooi voor feniksbossen bestaat erin om hiervoor als overheid specifieke plekken te voorzien”, klinkt het. Uiteraard moet de lokale overheid zich wel houden aan wettelijke bepalingen maar de stad Leuven is het idee wel genegen. “Het stadsbestuur is bezig met een onderzoek om te bekijken wat er kan en wat niet. Schepen Bieke Verlinden (Vooruit) is op een positieve manier bezig met het voorstel en dat geeft me hoop voor de toekomst”, besluit Els Van Hoof.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vergeet Open Vld Leuven want vanaf nu is het LvL: “Tijd om verandering te brengen, bijvoorbeeld in het mobiliteitsbeleid”
De Leuvense liberalen laten de naam Open Vld achter zich met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen in oktober 2024. Opmerkelijke keuze maar volgens voorzitter Zjef Cokelaere is de nieuwe naam het logische gevolg van een vernieuwingsoperatie die van start ging toen Alexandra Roumans het roer overnam van Rik Daems als fractievoorzitter. Blijft de vraag van één miljoen: wie wordt het kopstuk in Leuven voor de blauwe partij?Leuven -
PREMIUMvoetbal eerste nationale
Pieter Jochmans (KVK Tienen) wil tegen ex-club OHL iets rechtzetten na bolwassing van afgelopen weekend: “Een open strijd voor die negende plaats”
Twee ploegen die op revanche belust zijn, dat moet wel een knallende derby opleveren tussen KVK Tienen en OHL B. Beide teams azen ook nog op die negende plaats en zijn maar één puntje van elkaar verwijderd in het klassement. Spektakel en spanning gegarandeerd. -
Puzzles from Brussels kroont zich tot kampioen op BK Legpuzzelen
Dit weekend was Leuven de thuishaven voor het BK legpuzzelen. 48 ploegen trachtten om ter snelst een puzzel van 1000 stukken foutloos te reconstrueren. Met een beste tijd van één uur en vijf minuten ging de eindoverwinning naar de puzzelaars van Puzzles from Brussels.Leuven -
-
Leuven
Leuven geeft licht voor overleden kinderen op Wereldlichtjesdag
Op Wereldlichtjesdag worden wereldwijd overleden en levenloos geboren kinderen herdacht met een kaarsje. De stad Leuven en het Huis van het Kind organiseren ook dit jaar een sereen lichtritueel op de begraafplaatsen. “Liefst 215 Leuvense straten steken kaarsjes aan op 12 december”, zegt schepen Bieke Verlinden. -
PREMIUMvoetbal eerste nationale
Doelpuntenmaker Andries Claes gaat met KVK Tienen kopje-onder op bezoek bij Leuvense rivaal: “Puntendeling had een juistere weergave geweest”
Geen nieuwe zege voor KVK Tienen in de derby tegen de beloften van OHL, maar een zuur 2-1-verlies aan Den Dreef. Het waren details die beslisten over winst of verlies, met onder meer een gemiste Tiense penalty bij een 0-0-stand en een foute pass die de winning goal inleidde. -
PREMIUMSpaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerYves Kempeneers