De Bib Leuven en 30CC zetten Belgische muziek in de spotlights
LeuvenHet afgelopen jaar werd de muzieksector zo goed als volledig unplugged. Met de ‘Week van de Belgische muziek’ – van 8 tot en met 14 februari – verklaren de Bib Leuven en 30CC hun liefde aan muziek van eigen bodem om de zwaar getroffen sector in de spotlights te plaatsen. Op het programma staan online Boekenkamers met Ronny Mosuse en Elise Caluwaerts, een livestream met jazzmuzikante Nabou en heel veel Belgische muziek- én literatuurtips.
Stedelijk cultuurhuis 30CC en de Bib van Leuven vroegen Belgische muzikanten naar hun favoriete boeken én Belgische auteurs naar hun lievelingsmuziek. Die bevraging resulteerde in ruim veertig lijstjes met vaak bijzondere pareltjes, zowel literair als muzikaal. Ben je benieuwd naar de boekentips van onder meer Guy Swinnen, Stoomboot of Noémie Schellens? Of nieuwsgierig naar de muzieksmaak van Lize Spit, Koen Peeters of Bart van Loo? Alle tips worden vanaf nu in de kijker geplaatst in het hoofdfiliaal van de Bib Leuven en op de leescommunity www.leuvenleest.be.
De boekenkamer online
De succesvolle reeks ‘De Boekenkamer’ krijgt tijdens deze Belgische week twee online afleveringen. Journaliste Katrien Steyaert (Knack Weekend en Standaard der Letteren) gaat op 9 februari om 12u15 in gesprek met muzikant Ronny Mosuse en op 12 februari om 12u15 met sopraan Elise Caluwaerts. Beide gasten duiken in hun boekenkasten en vertellen over de boeken die hen prikkelen, begeesteren en ontroeren. Via Facebook live belanden deze boekentips ’s middags rechtstreeks aan de keukentafel.
Jazz 2021
Tot slot zorgt jazztromboniste en componiste Nabou Claerhout (27) op 10 februari voor een solo livestream op het podium van de stadsschouwburg. Met haar frisse composities en innovatieve sound was Claerhout al snel een opgemerkte gaste op onder meer North Sea Jazz Festival, Gent Jazz en uiteraard ook Leuven Jazz.
Het concert van de Jazztromboniste is tevens een voorsmaakje op Leuven Jazz 2021. Het jazzfestival kiest dit jaar voor een tweeluik: in maart ligt het accent op livestreams en in mei hopen de organisatoren opnieuw enkele liveconcerten te kunnen aanbieden. Meer details volgen later.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMLeuven
Krijgt Leuven ook een ‘jongerenkorps’ om brandweer en politie te helpen? “Vrijwilligerswerk stimuleren is positief, maar...”
Lubbeek, de thuishaven van Theo Francken, krijgt binnenkort een nieuw vrijwilligerskorps. Dit zijn jongeren tussen 18 en 25 jaar die kunnen worden ingezet tijdens crisissituaties en de politie en brandweer kunnen ondersteunen. N-VA Leuven wil het initiatief ook in de studentenstad op tafel leggen, maar ziet het stadsbestuur dat wel zitten? -
Vtwonen
Zo krijg je je barbecue in geen tijd weer brandschoon
De temperaturen gaan weer in stijgende lijn: tijd om je barbecue boven te halen dus! Het enige wat je misschien tegenhoudt, is het schoonmaken ervan. Dat is een vervelende klus, die je het liefst zo lang mogelijk uitstelt. Vtwonen.be springt echter te hulp en voorziet je van een rits slimme tips waarmee je je barbecue snel én goed schoonmaakt. -
Leuven
Burger King deelt zomer lang zonnecrème uit
‘Protect your skin’ staat er op de op zonne-energie aangedreven installatie met het opschrift van Burger King. Wie zo dapper is zijn hand in de opening te houden krijgt een toef zonnecrème, gratis en voor niets. -
-
Leuven1
Leuvens onderzoek ontdekt nieuwe subtypes darmkanker: “30 jaar inzichten op losse schroeven.”
Tot vandaag krijgt een patiënt met de diagnose darmkanker weinig tot geen inzicht in het subtype van de tumor. Leuvense darmkankeronderzoekers proberen daar al jaren een mouw aan te passen, in de hoop de behandeling beter op de soort af te stemmen. Nieuw onderzoek van onder meer UZ Leuven dat gebruikmaakte van de gloednieuwe single cell technology 2 ontdekte twee nieuwe subtypes. En dat is hoopvol nieuws. “Over een jaar gaat de diagnose voor het stellen van darmkanker er radicaal anders uitzien.” -
TV
Aftellen naar ‘Love Island’ met exclusieve reünie-afleveringen op Streamz
Nog elf dagen wachten en dan gaat het nieuwe seizoen van ‘Love Island’ van start op Streamz. Tijd voor een terugblik, moet de streamingdienst gedacht hebben. Vanaf donderdag is er dan ook ‘Love Island: Rewind’, een reeks van vijf exclusieve reünie-afleveringen. -
PREMIUMLeuven2
Oppositie blijft achter met vragen nadat stad Leuven Milieuadviesraad niet meer wil subsidiëren: “Lange geschiedenis van interne strubbelingen”
Einde verhaal voor de Milieuadviesraad (MAR) en wel omdat het Leuvense stadsbestuur de stekker uit de subsidies trekt. Vreemde beslissing zou je denken maar volgens burgemeester Mohamed Ridouani (Vooruit) en milieuschepen David Dessers (Groen) had de stad Leuven geen andere keuze meer. “Je kan daar niet anders dan het label onkundig, amateuristisch en onprofessioneel op plakken”, aldus Ridouani. Ondertussen blijft de oppositie achter met verbazing en meer dan één vraagteken. Heibel in de politieke barak... -
PREMIUMLeuven
Vlaamse zorgambassadeur op ronde in Kessel-Lo: “Achter elke deur een ander verhaal: iedereen heeft soms verzorging nodig.”
Corona zette de zorgsector onder hoogspanning: van de 5000 openstaande vacatures binnen de hele sector staan er maar liefst 400 open bij de thuisverplegers van het Wit-Gele Kruis. Om de uitdagingen het hoofd te bieden en een positief beeld van de job uit te dragen werd voormalig verpleger Candice De Windt aangesteld als Vlaamse Zorgambassadeur. Vandaag ging ze samen met Kristien Swinnen, het afdelingshoofd van Kessel-Lo, de baan op in haar herkenbare wit-gele bolide.