Chirojongens lanceren met Sint-Nico hun eigen bier
LendeledeDe Chirojongens Sint-Nico hebben hun eigen blond bier op de markt gebracht. ‘Sint-Nico’ is fris en heeft een zachte nasmaak. Een ideaal geschenk voor de feestdagen.
“Het bier wordt gebrouwen door Beerselect uit Gent”, vertelt hoofdleider Arne Witdouck. “Zij kwamen met het voorstel naar ons en we zagen dat meteen zitten. Ze stelden een proefbrouwsel samen, waarop wij nog aanvullingen mochten geven. De smaak en toon zaten echter meteen goed. Sint-Nico is een fris blond bier met een zachte nasmaak en een alcoholpercentage van 6,9. Je kan het kopen in flesjes van 33 centiliter.” Naast het bier hebben de Chirojongens ook bijhorende glazen en bierviltjes. Door de coronacrisis is het echter niet mogelijk rechtstreeks bij de Chiro te kopen en omgekeerd mogen ze ook geen deurverkoop doen. “Best lastig, maar daar is niks aan te doen”, vertelt Arne. “We hebben met delicatessenzaak Bonbazaar uit Sint-Eloois-Winkel gelukkig een goede partner gevonden die bereid is te fungeren als verkooppunt. Wie de biertjes wil kopen, kan dus bij hen terecht.”
De verkoop moet een opsteker zijn voor de jongens. Hun chirokamp in de zomer viel in het water door enkele coronabesmettingen.
Het bier Sint-Nico is te koop in flesjes van 4 of 8, voor respectievelijk 12 en 24 euro. Een bak van 24 flesjes kost 40 euro. “Het bier wordt wellicht een blijvertje”, zegt Arne. “We hebben al de helft van het brouwsel van 1.000 liter verkocht, maar we kunnen later uiteraard altijd bij laten brouwen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
BV14
Ignace Crombé (65) verliest strijd tegen pancreaskanker
-
Jobat
Deze maatregelen moet je baas nemen tijdens een hittegolf
Het wordt de komende dagen broeiend warm, en dat kan onaangename gevolgen hebben op je werkplek. Werkgevers moeten dan maatregelen nemen om de impact te beperken. Waaruit bestaan die precies? Vanaf wanneer moet het? En hoe zit het met telewerkers? Jobat.be vroeg raad aan arbeidsexpert Helena Muyldermans van Vlaamse werkgeversorganisatie Voka en Catherine Mairy, legal experte bij Partena Professional. -
Roeselare
Cursus om mensen van hun verlegenheid af te helpen
Ben je enigszins verlegen, leg je moeilijk nieuwe sociale contacten en zoek je een grotere assertiviteit? De Vereniging voor Verlegen Mensen organiseert dit najaar een cursus in Roeselare. Dit op zaterdagochtend en gedurende 16 weken. De cursus bestaat uit twee modules. In de eerste komen onder meer situaties van verlegenheid, het negatief zelfbeeld, irrationele denkfouten, objectieve waarneming, en de eigen positieve kwaliteiten aan bod. Tijdens de tweede module ligt de focus op assertiviteit. De theorie wordt afgewisseld met praktische oefeningen. De eerste les is voorzien op 1 oktober, maar op 24 september is er nog een infomoment. Geïnteresseerd? Neem dan contact op via cursus.roeselare@vvm-vzw.be of neem een kijkje op www.vvm-vzw.be. -
-
PREMIUMTV42
Dochter van Julie stierf na cosmetische ingreep: “Sharida ging naar Turkije voor rondere billen, en keerde terug in een kist”
-
Rumbeke
Ontdek de wereld van Batman tijdens de Nacht van de Vleermuis
Natuurpunt Mandelstreke en Stadlandschap West-Vlaamse Hart laten je op zaterdag 27 augustus kennis maken met de verborgen wereld van Batman en zijn vrienden. Dit tijdens de Nacht van de Vleermuis die ze tussen 20 en 22 uur organiseren in het Sterrebos. Vrijwilligers van de zoogdierenwerkgroep geven eerst een korte uitleg over het leven van de vleermuis, daarna nemen ze je mee het donkere bos in voor een wandeling van zo’n drie kilometer op zoek naar deze kleine, vliegende ‘vampiertjes’. Hierbij krijg je de hulp van een ‘batdetector’, een apparaatje dat het ultrasone geroep van de vleermuizen kan omzetten in hoorbaar geluid. Interesse? Dan wordt je om 20 uur verwacht aan het Educatief Centrum, net naast het kasteel, in het provinciaal domein. Een hoofd- of zaklamp, een muggenstick en warme kledij kunnen van pas komen. -
Marke
Tijdelijk eenrichting in Markekerkstraat
De firma Elta uit Wetteren voert op donderdag 11 augustus nutswerken uit in de Markekerkstraat in het centrum van Marke. Om die werken veilig te kunnen uitvoeren, is er komende donderdag eenrichting van kracht in de Markekerkstraat. -
Spaargids.be
Gemiddelde hypotheekrente bedraagt al 2,48%: kan je je tarief nu vastleggen om verdere stijging te slim af te zijn?
De rentevoeten voor woonleningen zitten de laatste maanden stevig in de lift. En nu de Europese Centrale Bank beslist heeft om voor het eerst in 11 jaar tijd de rente te verhogen, lijkt er ook geen beterschap op komst. Is het dan een goed idee om nu nog snel een lening vast te leggen en nadien pas een woning te kopen? Spaargids.be onderzoekt de mogelijkheden.