Eerste troostplekje in Laakdal geopend: “Ze zorgen voor troost, verbondenheid en vertrouwen”
laakdalAan de kapel Onze-Lieve-Vrouw van Zeven Weeën in Eindhout (Laakdal) is onlangs het eerste troostplekje van de gemeente geopend. Het kwam tot stand door een samenwerking van vrouwenorganisatie Ferm, ‘t Fortun en het gemeentebestuur. Op 12 juni opent vervolgens een tweede troostplek in de pastorijtuin in Vorst-Centrum.
Tijdens de coronacrisis hebben duizenden mensen een geliefde verloren. Een laatste bezoek, nog even de hand vasthouden en samen afscheid nemen was door de coronamaatregelen vaak niet mogelijk. Om dit een plek te geven, lanceerde Ferm PlanTroost. Daarnaast zet Ferm mee de schouders onder de inrichting van troostplekken in heel Vlaanderen. Een troostplek is een groen plekje dat voor iedereen toegankelijk is, waar je troost kan vinden en samen met je buurt of gemeente allerlei activiteiten kan ontdekken zoals een troostwandeling.
Bloembollen
“We zijn enorm blij met de realisatie van de troostplekjes in onze gemeente. Het zijn stuk voor stuk ontmoetingsplaatsen die zorgen voor troost, verbondenheid en vertrouwen, ook in de toekomst”, zegt schepen van Cultuur Gerda Broeckx (CD&V). “Het initiatief bracht een mooie samenwerking tussen verschillende vrijwilligers, verenigingen en andere partners op gang en versterkt zo de sociale cohesie in de buurt.”
Op elke troostplek staat een paneel met een poëtische tekst en wat uitleg over het initiatief. In de herfst worden er bloembollen geplant als teken van verbondenheid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bier, vet, regen of gras? Praktische tips om je handtas te beschermen tegen zomervlekken
Festivals, braderijen, avondmarkten, picknicks … De zomer is in het land! Loods je handtas veilig door het feestgedruis en laat bier-, vet-, regen- en grasvlekken je favoriete accessoire niet verpesten. Zo pak je dat aan. “Wat je ook doet: behandel een vetvlek nooit met water.” -
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
Geel
Asfalteringswerken in Koning-Albertstraat en De-Billemontstraat
Vanaf maandag 27 juni vinden er asfalteringswerken plaats in de Koning-Albertstraat en De-Billemontstraat in Geel. De werken brengen enige hinder met zich mee. -
-
Geel
Vijftien speelstraten tijdens de zomervakantie
Deze zomer worden er in Geel vijftien speelstraten georganiseerd. Daarbij krijgen kinderen op straat vrij spel, aangezien er geen verkeer toegelaten is. Voor buren is een speelstraat ook een ideale gelegenheid om bij te praten, samen iets te drinken of elkaar beter te leren kennen. -
laakdal
Afscheidnemend wijkagent Kris legt zelf fietsexamen af
Eind vorige week werkte Kris Celen zijn laatste dag af als wijkagent van Vorst-Centrum in Laakdal. Zijn collega’s van het wijkteam Laakdal hadden enkele verrassingen voor hem in petto. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Geel
Optiek Leen presenteert brillen in vitrine op porseleinen voorwerpen van Geelse keramiste: “De handgemaakte stukken maken van etalage een echte blikvanger”
Bij Optiek Leen aan de Diestseweg, net voorbij de Markt, in Geel staren passanten dezer dagen wat langer naar de etalage. De brilmonturen in de vitrine rusten sinds kort op vaasjes, flesjes en andere kunstig gedraaide voorwerpen. Zaakvoerder Leen Van Gorp ging daarvoor een samenwerking aan met Astrid De Deyne, grafisch designer en sinds enkele jaren keramiste. “Ik hoor regelmatig ‘oh’s’ en ‘ah’s van mensen die langslopen. Zeker nu de deur openstaat met de zomerse temperaturen”, aldus Leen Van Gorp.