Afhaalpunt voor korte keten-producten BuurNatuur opent in ‘t Fortun
laakdalIn gemeenschapscentrum ‘t Fortun in Groot-Vorst (Laakdal) kan je – mits vooraf besteld - voortaan elke dinsdag verse en lokale groenten, fruit, vlees, zuivel en ander lekkers verkrijgen. Onder de noemer BuurNatuur startte Kristien Maes een afhaalpunt op voor korte keten-producten van allerlei landbouwers en ondernemers uit de nabije omgeving.
Vrouwenorganisatie Ferm sloot vorig jaar een overeenkomst met de gemeente Laakdal, met als engagement om gemeenschapscentrum ‘t Fortun nieuw leven in te blazen. Sindsdien zijn tal van initiatieven – zoals het Mamadepot, de voedselbedeling en de wereldwinkel – gevestigd in ‘t Fortun. Sinds dinsdag is daar nog eentje bijgekomen: BuurNatuur, een afhaalpunt voor producten van de korte keten. “Begin dit jaar zag ik de oproep dat er voor het afhaalpunt een uitbater werd gezocht. Ik heb toen niet getwijfeld en contacteerde meteen Ferm om te melden dat ik dat uit de grond wilde stampen”, vertelt initiatiefneemster Kristien Maes, die bij BuurNatuur op hulp kan rekenen van haar man Dries Van Bael. Ze wonen met hun gezin in deelgemeente Eindhout.
“De korte keten heeft er altijd ingezeten bij mij. Ik heb altijd zelf een groentetuin gehad en tracht bewust te consumeren. Ik vind het belangrijk om te weten wat je eet en waar je eten vandaan komt. Hiervoor kochten we zelf al producten aan bij een afhaalpunt van de korte keten. Met BuurNatuur willen we mensen niet enkel de mogelijkheid bieden om te weten wat ze eten, maar ook een centraal afhaalpunt vormen zodat ze daarvoor niet moeten rondrijden.”
Ook thuislevering mogelijk
Het concept van BuurNatuur is eenvoudig. Elke week heb je tot zondagnacht de tijd om je bestelling via de webshop door te geven. Telkens op dinsdagnamiddag, tussen 16 en 19 uur, kan je de producten komen afhalen in ‘t Fortun. In Laakdal zelf wordt er ook aan thuislevering gedaan tussen 16 en 20 uur. “We werken zoveel mogelijk samen met producenten in de buurt. Op onze website staat per product ook altijd vermeld van welke boer het komt. Dinsdagochtend haal ik telkens alle producten, enkel hetgeen effectief besteld is om overproductie en voedselverspilling tegen te gaan, op.”
Het aanbod is vrij divers. Er is keuze uit groenten, fruit, vlees, zuivel en kaas, maar bijvoorbeeld ook uit bereide gerechten, brood en lokale bieren. “Momenteel zitten er zestien producenten in ons gamma. We zijn blij dat ons assortiment vanaf het begin al vrij groot is. Dat gaat bovendien zeker nog groeien: er zitten nog enkele samenwerkingen in de pijplijn.”
Vorige week dinsdag ging de webshop van BuurNatuur voor het eerst online. Afgelopen dinsdag konden Kristien en Dries dan effectief een eerste keer aan de slag met de bestellingen, waarvan er al meteen 21 binnenliepen. “Met dat aantal zijn we om te beginnen zeer tevreden”, aldus Kristien, die ook nog deeltijds op het secretariaat van het BKLO/BuSO in Oosterlo (Geel) werkt. “Als het concept blijft aanslaan, kunnen we zeker het aantal afhaal- en levermomenten uitbreiden. Zo zijn we al aan het kijken hoe we leveringen buiten Laakdal kunnen aanpakken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Foorkramers van Palmenmarkt rijden dinsdag centrum binnen: parkeerverbod vanaf 12 uur
Op dinsdag 28 maart rijden de foorkramers van Palmenmarkt het centrum van Geel binnen en plaatsen ze hun kermiskramen.Geel -
PREMIUM
RESTOTIP. Bistro Louis in hartje Grobbendonk: “Hier zie je levende kreeften in het aquarium zitten”
Zin in iets nieuws? Stop met zoeken: hier ontdek je welke horecazaak écht het proberen waard is, van koffiebar tot ijsjeszaak en van brasserie tot fine dining. Deze week: Bistro Louis in Grobbendonk. Een sfeervol, kleinschalig restaurant waar kwaliteit de voorrang krijgt. Klanten kunnen ook terecht bij de winterbar die een plekje kreeg op het terras.Grobbendonk -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
-
H3 houtskeletbouw zet atelier open tijdens Bouwroute: “Grasvezelplaten als isolatie aan het grote publiek tonen”
Op zondag 26 maart zet H3 houtskeletbouw uit Westerlo de deuren wagenwijd open voor het grote publiek tijdens de Bouwroute, een initiatief van Bouwunie. Op de Bouwroute tonen bouwbedrijven wat ze doen aan potentiële klanten, maar ook aan buren, familie en mogelijke nieuwe werknemers.Westerlo -
Jobat
De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht. -
PREMIUMSpaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
Paasconcert van Fanfareorkest Blauberg brengt toeschouwers in Afrikaanse sferen: “Samenwerking met gospelkoor vormt grote meerwaarde”
Na vier lange jaren van coronastilte kan het fanfareorkest van Blauberg (Herselt) weer aanknopen met zijn Paasconcert, dat dit jaar onder de noemer ‘African Moods’ in het teken van Afrika staat. Daarvoor gaat het fanfareorkest een samenwerking aan met het gospelkoor ‘African Joys’ uit Molenbeek, en ook de drankkaart en het decor zullen Afrikaans getint zijn. De concerten gaan door op zaterdag 8 april en zondag 9 april in De Zoerla in Zoerle-Parwijs (Westerlo).Herselt, Zoerle-Parwijs