Vermeende kopstoot tijdens voetbalwedstrijd brengt twintiger voor rechter
Menen/KuurneEen 25-jarige jongeman uit Menen moest zich voor de correctionele rechtbank verantwoorden omdat hij volgens zijn tegenstander tijdens een wedstrijd een kopstoot heeft uitgedeeld. Zelf ontkent hij dat.
Delen per e-mail
Op 18 januari namen De Kroone All Stars het in Kuurne op tegen FC Estaminet. Een wedstrijd van Vlaanderens Liefhebbers Voetbal Bond. Na een kwartier kwam het tot een schermutseling tussen M.V. (25) uit Menen en zijn tegenstander. Volgens het slachtoffer kreeg hij een kopstoot, volgens M.V. gaf hij gewoon een duw als reactie op een eerste trap van hem. De scheidsrechter gaf M.V. een gele kaart en noteerde in zijn verslag dat er een duw was geweest. M.V. vroeg dan ook de vrijspraak. “Ik gaf een duw als wettige zelfverdediging”, verklaarde hij. Volgens het slachtoffer gaf M.V. in een WhatsApp-groepje van zijn eigen team toe dat hij een kopstoot had uitgedeeld. “Buitensporig en opzettelijk”, vond de openbare aanklager, die een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een boete van 400 euro vorderde. Het slachtoffer eiste ruim 2.000 euro schadevergoeding. Vonnis op 18 januari.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kortrijk Kortrijk start 2021 met record van 77.292 inwoners: “Huwelijken nemen duik, maar aantal geboortes zit wel in de lift”
Kortrijk start 2021 met een record van 77.292 inwoners. Die stijgende lijn houdt al enkele jaren aan, al laat de coronacrisis zich wel voelen in de cijfers. Zo waren er in 2020 maar 190 huwelijken, tegenover 335 het jaar voordien. Het aantal geboortes zat met 768 wel lichtjes in de lift. “En met de verwachte babyboom zal dat zich dit jaar vermoedelijk wel doorzetten”, zegt schepen van Bevolking Stephanie Demeyer (Team Burgemeester). -
Eli Iserbyt na zevende plaats in Hamme: “Technisch was dit zeker niet super”
Eli Iserbyt bolde in Hamme als zevende over de streep. De Europese kampioen, net terug van stage in Spanje, hoopte voor de start op meer. Z’n leidersplaats in de X²O Badkamers Trofee kwam in de Flandriencross evenwel niet in gevaar. -
kuurne/harelbeke Marie-Lou (21) opent kledingzaak in volle coronatijd: “Mijn hart ligt in de modewereld”
Marie-Lou Feys (21) opent op 1 februari kledijzaak Boutique Marie-Lou in de Kerkstraat in Kuurne. -
-
5 leuke manieren om stress te verminderen
Stress lijkt wel dé ziekte van onze tijd. Heel wat mensen zijn dan ook op zoek naar manieren om hun stressniveau te verlagen. Naast meer sporten en bewegen, blijkt ook creatief zijn een goede uitlaatklep om je stress onder controle te houden. Heb jij je creatieve hobby nog niet gevonden? We geven je graag enkele suggesties mee. -
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Kortrijk/Harelbeke/Kuurne Al 125 horecazaken ‘over te nemen’ in regio Kortrijk: “We dreigen het niet te redden, het is een noodkreet”
De horecabazen zijn de onzekerheid méér dan beu. Woensdagavond werden aan 125 horecazaken in Kortrijk, Aalbeke, Heule, Harelbeke en Kuurne borden opgehangen, met daarop het opschrift ‘Immo VDB – Zaak Over Te Nemen Door De Overheid’. “We slaken zo een noodkreet. Niet alleen in Kortrijk, maar in het hele land. Want de horeca is sinds het begin van de coronacrisis al acht maanden dicht. De regering kijkt schaamteloos toe naar deze afslachting”, zeggen de actievoerders. -
Kortrijk Beschermde Tuinen Messeyne krijgt renovatie en vijver wordt geruimd om geurhinder en algengroei te vermijden
De beschermde Tuinen Messeyne in Kortrijk, een verborgen en groen plekje, krijgt een renovatie. Verder wordt het slib uit de vijver geruimd om geurhinder en algengroei tegen te gaan.