Belgische prof krijgt topfunctie bij de paus: “Een grap, dacht ik. Tot ik gewaarmerkte brief in Latijn kreeg”
Voor het eerst krijgt een Belgische vrouw een topfunctie in een adviescomité van paus Franciscus. KU Leuven-prof Bénédicte Lemmelijn (51) zal vijf jaar lang zetelen als lid van de Pauselijke Bijbelcommissie. Een grapje, dacht ze, want er waren geen vacatures, gesprekken of examens. "Tot ik een brief met watermerk in het Latijn kreeg."
Delen per e-mail
Blijft het Vaticaan een mannenbastion? Ja, tot op zekere hoogte wel. Want enkel priesters kunnen de absolute topfuncties - die van paus, kardinaal of bisschop - bekleden. Toch laat paus Franciscus zich almaar vaker omringen door vrouwen. In 2019 waren in het pauselijke Rome 1.016 vrouwen in dienst. Dat is 22% van het totale aantal personeelsleden. Vorige zomer nog werden er zes aangesteld in de Pauselijke Raad voor de Economie - het gaat om financiële raadgevers die het kostenplaatje van het Vaticaan mee in de gaten houden - en twee weken geleden werden er nog eens twee benoemd. Eén van hen is professor Oude Testament Bénédicte Lemmelijn. Nooit eerder maakte een Belgische vrouw deel uit van de Pauselijke Bijbelcommissie die zetelt onder de Congregatie van de Geloofsleer. Het is één van de adviesorganen die de kerkvorst bijstaat in zijn beleid. "En dat is zowat het enige wat ik er zelf ook over weet", lacht professor Lemmelijn. Ze is examens 'Religie, zingeving en levensbeschouwing' aan het verbeteren en dacht zelfs even dat het om een grap ging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Pieter Aspe rondt zijn zomerthriller af, aflevering 61: ‘Nico voelt nattigheid’
Je kon er deze zomer bijna je klok op gelijk zetten. Elke dag, om 14 uur, stuurde Pieter Aspe een aflevering in van de zomerthriller die hij samen met onze lezers schreef. Maar bij deel 55 zat een moeilijke boodschap. “Hier stopt het voorlopig. Lange teksten schrijven lukt niet meer. Ik ben doodop.” De vader van Van In werd opgenomen in het ziekenhuis. Ondertussen is Aspe hersteld en heeft hij het verhaal over de overleden weldoener Frank Flamand, wiens erfgenamen mee de dood worden ingesleurd, kunnen afronden. De laatste hoofdstukken van de pageturner kan u hier dagelijks lezen. Vandaag aflevering 61: ‘Nico voelt nattigheid’ -
Salaris
Zoveel verdien je in de meest hardnekkige knelpuntberoepen
Van schoonmaker tot ICT-ontwikkelaar: het lijstje met zware knelpuntberoepen oogt divers. En dat geldt ook voor de lonen. Jobat.be ging na wat je verdient in 7 van de meest hardnekkige knelpuntjobs. -
PREMIUMKunst2
Lynn Wesenbeek boetseert kleihoofden: “Ik wist niet dat ik die creativiteit in mij had”
Lynn Wesenbeek (58), de gewezen Miss België, tv-persoonlijkheid, nieuwsanker en politica, is in de ban van het boetseren van kleihoofden. De mama van Lauren en Morgane Versnick werkt onder de handelsnaam Studio Saudade en toont haar werken geregeld op haar Instagrampagina. “Wonderbaarlijk wat je handen in de aarde steken met je doet.” -
-
PREMIUMKunst & Literatuur
Els De Schepper brengt coronaboek uit: “Het boek is geestverruimender dan wiet, opwekkender dan cocaïne”
-
HLN Drive
Is een elektrische auto echt goedkoper in verbruik?
We kunnen niet ontkennen dat een elektrische auto geld kost. Veel geld. “Maar het verschil met een wagen met verbrandingsmotor win je op termijn terug”, horen we dan. Is dat wel zo? HLN Drive haalde de rekenmachine boven. -
PREMIUMShowbizz
Triene-Mie, tante van Delphine Lecompte, was 20 jaar lang slachtoffer van partnergeweld: “Ik ben welgeteld drie keer alleen naar de supermarkt mogen gaan”
-
Omstreden Dr. Seuss-boeken massaal over de toonbank
De boeken van de Amerikaanse kinderboekenauteur Dr. Seuss die uit de handel worden genomen, zijn plots erg in trek op Amazon. Dat melden entertainmentsites The Wrap en Variety. Na de bekendmaking gisteren dat de uitgever stopt met het drukken van de boeken vanwege racistische inhoud, belandden vijf van de zes titels op de bestsellerslijst van de webwinkel in de VS.