Benoit Dewitte haalt voor tiende keer Michelinster binnen, maar coronabesmetting drukt de stemming: “Al dagen doodziek geweest”
OuwegemHet bekende restaurant Benoit en Bernard Dewitte in Ouwegem houdt stevig stand in de culinaire gids Michelin 2021, die maandagvoormiddag is voorgesteld : voor het tiende jaar op rij krijgen de broers in Ouwegem een Michelinster. De zaak bestaat bovendien twintig jaar. Maar corona drukt de feestvreugde. “Ik heb zelf het virus te pakken en heb me al dagen doodziek gevoeld”, getuigt Benoit.
Delen per e-mail
Benoit is de kok, Bernard doet de zaal. Zo gaat het al jaren in het sterrestaurant dat de broers aan de Beertegemstraat in Ouwegem uitbaten. En voor het tiende jaar op rij oordelen de inspecteurs van de culinaire gids Michelin dat de Dewittes een felbegeerde Michelinster verdienen. “Het blijft elk jaar uitkijken, ook al is het intussen de tiende keer. We hebben al een lange weg afgelegd en het doet deugd om toch weer die bevestiging te krijgen”, zegt Benoit.
Coronabesmetting
Het zou in Ouwegem dubbel feest moeten zijn, want het restaurant bestaat ook twintig jaar. “Feesten zal niet voor meteen zijn”, beseft Benoit. “Het coronavirus heeft ons te pakken. Vorige week maandag werd eerst mijn vrouw ziek. Een paar dagen later begon ik me ook slecht te voelen. We hebben ons laten testen en blijken allebei besmet. Ik ben al dagen doodziek geweest. En een paar keer dacht ik dat het voorbij was, maar telkens keerde de ellende terug. We zitten in quarantaine en gaan dit nog een beetje moeten uitzweten. Onze takeaway ligt daardoor nu ook stil. Ik hoop dat we over twee weken kunnen herbeginnen. Maar vooral kijk ik uit naar het moment dat we terug mensen op restaurant kunnen laten komen. Al besef ik dat we daarvoor nog lang geduld gaan moeten oefenen. Wij zullen onvermijdelijk de laatste sector zijn die weer voluit aan de slag kan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe autoverzekeringsmakelaar Independer: bereken online jouw voordeligste autoverzekering
Vanaf maandag 18 januari lanceert DPG Media Independer.be als onafhankelijke online verzekeringsmakelaar in België. Particulieren kunnen op de site de voor hen meest voordelige autoverzekering afsluiten nadat ze prijzen en dekkingen hebben vergeleken. Later dit jaar wordt het gamma aan verzekeringsproducten verruimd. -
Zingem VillaVip bouwt woning voor tien volwassenen met beperking aan Oscar De Clercqstraat in Zingem
Aan de Oscar De Clercqstraat in Zingem komt een zogenaamde VillaVip, een huis waarin tien mensen met een beperking zullen wonen onder begeleiding van een zorgkoppel. De bouw start in het najaar. -
Geen zin in een huis dat naar frietvet ruikt? Dit kan je allemaal doen met een airfryer
De airfryer is in steeds meer keukens te vinden. De naam doet vermoeden dat je er enkel mee kan frituren, maar niets is minder waar. Je kan er heel wat verschillende bereidingen mee maken. We leggen je graag uit wat de mogelijkheden zijn. -
-
Kruisem 205 rusthuisbewoners in Kruisem kregen vandaag coronavaccin: “Een flinke brok stress valt van ons af”
205 bewoners van Home Sint-Petrus en Home Vijvens in Huise kregen woensdag hun eerste vaccin tegen het coronavirus. “Hier hebben we erg naar uitgekeken”, zegt Rita Vande Moortele, directeur. -
Kruishoutem Hof van Cleve behoudt drie Michelinsterren: “Enige positieve aan deze crisis? Dat ik meer tijd heb voor mijn vrouw”
Het restaurant Hof Van Cleve in Kruishoutem behoudt zijn drie Michelinsterren. Dat is bekendgemaakt in het stadhuis van Bergen, waar de uitreiking van de culinaire awards via live-streaming gebeurt. -
Gavere Aantal inbraken in Gavere vorig jaar met de helft gestegen
Inbrekers zijn vorig jaar aan het werk geweest op 130 plaatsen in de politiezone Schelde-Leie. Voor het derde jaar op rij is er sprake van een daling, maar niet in Gavere: daar waren er de helft meer inbraken en inbraakpogingen dan in 2019. -
Sparen Geplande reis afzeggen door coronacrisis? Deze regels hanteren de verzekeraars
Betaalt de reisverzekering u terug als u door het coronavirus langer in het buitenland moet blijven? Wat met de verzekering als u thuis een ongeval krijgt, terwijl u aan het werk bent? En komt de hospitalisatiepolis tussen als u het virus oploopt en in het ziekenhuis belandt? Spaargids.be overloopt de huidige regels*.