Provinciale omgevingsambtenaar geeft negatief advies over komst moskee, Vlaams Belang noemt dit een gewonnen veldslag in de strijd tegen de moskee
kortrijkDe provinciale omgevingsambtenaar heeft een negatief advies uitgesproken over de komst van de moskee in Kortrijk. Dat laat het Vlaams Belang weten in een persbericht, die het een gewonnen veldslag noemt in de strijd tegen de moskee. De provincieraad houdt rekening met dat advies, maar hoeft dat niet te volgen.
“Algemeen wordt geconcludeerd dat er momenteel nog te veel onduidelijkheden zijn in de aanvraag zodat er onvoldoende garanties geboden worden dat de impact voor de omwonenden aanvaardbaar is. Bijgevolg wordt aan de deputatie voorgesteld om de ingestelde beroepen gegrond te verklaren en de gevraagde vergunning te weigeren, klinkt het in het advies”, zegt parlementslid en gemeenteraadslid Wouter Vermeersch.
“Het vernietigende advies van de provinciale omgevingsambtenaar heeft het voordeel van de duidelijkheid”, zegt Vermeersch. “Als de West-Vlaamse deputatie het nu nog waagt de grootste moskee van Vlaanderen door te duwen, is dat een pure politieke beslissing.”
Het Atakwa-moskeebestuur kreeg eind juni van het stadsbestuur een vergunning voor een religieus en cultureel centrum in de Brugsesteenweg 65. Indien het er komt, sluit de huidige en te kleine moskee in de Stasegemsestraat 136. Vlaams Belang ging in beroep bij de provincie West-Vlaanderen. Ook een buurtcomité tekende beroep aan.
De West-Vlaamse deputatie beslist uiterlijk 23 december 2021 over de vergunning.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sinksen spaghettislag Petit Paris haalt kaap van 1.000 porties, als dank volgt traktatie met drie vaten bier
Kortrijk -
Schrijf je nu in voor ‘De Leukste Zomerbar’ van HLN
Voor het tweede jaar op rij gaan we met HLN op zoek naar de leukste zomerbars van Vlaanderen. Vanaf zaterdag 17 juni kan je op HLN alle zomerbars terugvinden die zijn ingeschreven. Een handig zoekinstrument voor iedereen die in eigen land wil genieten van een lange zomer. Baat je zelf een zomerbar uit of help je een handje, schrijf je dan hier in voor ‘De Leukste Zomerbar’. -
Gouden Formule 11
Georges-Louis Bouchez doet ook dit jaar mee aan de Gouden Formule 1: “Verstappen is een vechter en een goede coureur, maar Hamilton is meer een ster”
Formule 1-fanaat Georges-Louis Bouchez zit komend weekend op het puntje van zijn stoel voor de GP van Spanje. Als grote Lewis Hamilton-fan hoopt de voorzitter van de MR dat de zevenvoudige wereldkampioen Max Verstappen en Sergio Pérez een hak kan zetten. Wie denk jij dat op het hoogste schavotje zal staan? Speel nu mee met de Gouden Formule 1 en bewijs dat jij de grootste Formule 1-kenner bent. -
-
PREMIUM
Meningen verdeeld over nieuwe Ypra: “Dit is geen Iepers bier meer”
Bellegem -
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
De energieleveranciers hengelen weer intensief naar nieuwe klanten. Ze gebruiken onder meer welkomstkortingen als geliefd lokmiddel. Vooral de grote marktspelers kennen interessante voordelen toe, tot zelfs meer dan 500 euro wanneer je een contract voor aardgas en elektriciteit bij hen afsluit. Bij vaste tarieven blijven de kortingen voorlopig onbestaande of zeer beperkt. Mijnenergie.be maakt een overzicht. -
Mijnenergie
Elk zonnepaneel een eigen omvormer? Dit zijn de voor- en nadelen
Zonnepanelen hebben logischerwijze nood aan voldoende zonlicht. De schaduw van een hoge boom of aanpalend gebouw beïnvloeden het rendement op negatieve wijze. De oplossing bestaat erin om niet te kiezen voor één centrale omvormer, maar te opteren voor micro-omvormers per paneel. Al kent dat systeem ook minpunten. Sectorfederatie ODE maakt voor Mijnenergie.be de afweging. -
Imog investeert 15 miljoen euro in sorteerinstallatie voor grof huisvuil :“Vooral goed nieuws voor ondernemers”
Kortrijk