Eerste 5- tot 11-jarige kindjes in VC Colomba geprikt: “Heel vlotte start”
Kortenberg/Herent/BertemIn vaccinatiecentrum Colomba in Kortenberg zijn zaterdag de eerste 5- tot 11-jarigen gevaccineerd. Er werden meteen 204 prikjes uitgedeeld. Vanaf komende zaterdag stellen Tom en Jerry de kindjes gerust. Helpt dat niet, dan moet een botsauto wonderen doen.
“We zijn heel goed gestart”, geeft Catherine Elseneer, centrumverantwoordelijke van vaccinatiecentrum Colomba in Kortenberg, mee. “Op vraag van het Agentschap Zorg en Gezondheid trokken we voor elk kindje vijf minuten uit, maar dat was eigenlijk meer dan voldoende. Bij de volgende vaccinatiemomenten voor kinderen kunnen we zelfs nog wat sneller prikken.”
De eerstvolgende vaccinatiedag voor 5- tot 11-jarigen staat komende zaterdag gepland. “Vanaf dan zullen wachtende kinderen kunnen genieten van filmpjes van Tom en Jerry”, aldus nog Elseneer. “In het vaccinatiecentrum wordt namelijk een groot scherm geplaatst. Zijn er kindjes die desondanks de tekenfilmfiguurtjes nog heel bang zijn, dan mogen zij in een – weliswaar stilstaande - botsauto plaatsnemen. Afgelopen weekend was dat alvast niet nodig. Alle kindjes waren flink toen ze hun prikje kregen.”
Zelf afspraak maken
De centrumverantwoordelijke is tevreden met de vaccinatiebereidheid. “We merken dat ouders vlot afspraken voor hun kinderen maken”, klinkt het. “We werken niet met vooraf vastgelegde afspraakmomenten, maar ouders kunnen zelf kiezen wanneer ze een afspraak inplannen. Op die manier kunnen verschillende kinderen tussen 5 en 11 jaar oud van één gezin op één en dezelfde dag gevaccineerd worden.”
Voortaan worden kinderen elke zaterdag - een hele dag lang – en elke woensdagnamiddag ingeënt. Komende woensdag is dat nog niet het geval omdat die dag al langer geplande vaccinaties bij volwassenen plaatsvinden. In VC Colomba worden inwoners van Kortenberg, Herent en Bertem gevaccineerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
Elke dag het nieuws uit jouw buurt in je mailbox? Abonneer je dan nu op onze nieuwsbrief!
Wil je niets missen uit je eigen regio? Schrijf je dan nu in op de ‘In de buurt’ nieuwsbrief. Zo krijg je elke ochtend een handig overzicht met het laatste nieuws uit jouw buurt, aangevuld met het belangrijkste nieuws uit binnen- en buitenland. -
Independer
Hevige wind voorspeld: deze verzekering dekt stormschade aan je auto
Uit cijfers van kennisinstituut Vias blijkt dat er meer én veel ernstigere ongevallen gebeuren bij hevige wind. Hoe kun je je als chauffeur voorbereiden en beschermen als er hevige wind wordt voorspeld? En welke verzekering spreek je aan als je toch schade hebt? Independer.be geeft advies. -
-
PREMIUMLeuven2
BINNENKIJKEN in het meest luxueuze kot van Leuven: “De poetsvrouw is inbegrepen in de prijs”
Van de 45.000 studentenkamers die Leuven telt, vormt het aandeel luxekoten een steeds groter stuk van de taart. Boven de nieuwe winkel van C&A in de Bondgenotenlaan, waar de oude cinemazaal was, bezochten we studentenresidentie Rex. Het contrast met het beeld van een doorsnee kot is groot. “Hier zie je geen haastig in elkaar geflanste meubels van IKEA.” -
Zaventem
Roemeen krijgt 2 jaar cel voor 2 diefstallen
Een Roemeense man is veroordeeld tot 2 jaar cel voor 2 winkeldiefstallen op de luchthaven en een diefstal uit een geparkeerde wagen. -
Kortenberg
Oudere man belandt in water in Abdijpark: mogelijk zelfmoord
In het Abdijpark in Kortenberg is dinsdagmiddag een oudere man in het water gevallen. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse. Volgens de eerste vaststellingen gaat het om zelfmoord. -
Jobat
Horeca kampt met groot personeelstekort: waarom zou jij in deze sector willen werken?
Na de moeilijke coronaperiode bloeit de Belgische horeca helemaal op. De deuren van hotels, restaurants en cafés staan weer wagenwijd open. Ook een groot deel van de trouwe klanten tekent weer present. Toch raakt één probleem maar moeilijk opgelost: er is te weinig personeel. Aan jobs is er geen gebrek. Alleen blijven de vele horecavacatures onbeantwoord. Jobat.be zoekt uit hoe dit komt.