Extra subsidies om je woning aan te passen aan je leefsituatie
KortenakenDe gemeente Kortenaken heeft in 2020 subsidies gegeven voor veertien woningen om aangepast te kunnen wonen. In totaal gaat het om een bedrag van 5.905 euro.
Delen per e-mail
Het gaat om een aanvullende subsidie bovenop de hoofdsubsidies, goed voor meer dan 35.000 euro, van Vlaanderen en de provincie.
Bedoeling van de subsidie is vooral oudere inwoners te stimuleren om hun woning aan te passen aan hun specifieke leefsituaties om zo aangepast te kunnen wonen met de nodige voorzieningen.
In 2019 gaf Kortenaken ook al subsidies voor twintig woningen terwijl er dat in 2018 veertien waren. De gemeente werkt daarvoor samen met Hartje Hageland. Inwoners die hun woning willen aanpassen, kunnen contact opnemen met Hartje Hageland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kortenaken Cadeaubon van Kortenaken is tien procent meer waard
Kortenaken vermeerdert de waarde van elke cadeaubon die nu nog wordt gekocht tot 31 december. De gemeente wil zo het jaar mooi afsluiten en de lokale ondernemers nog een extra duwtje in de rug geven. -
HLN Drive Vrouwelijke jury kiest de beste auto’s van het jaar
Veel vrouwelijke autojournalisten zijn er niet. En dat is best jammer, want het vrouwelijke oog voor detail is in vele gevallen een aanwinst. Om de vrouwelijke stem in de autojournalistiek kracht bij te zetten, wordt er nu een vrouwelijke auto van het jaarverkiezing georganiseerd. De resultaten kan je lezen op HLN Drive. -
Kortenaken Kortenaken nu ook op Instagram
Kortenaken heeft voortaan ook een eigen account op Instagram. Op die manier wil ze vooral de jongere inwoners bereiken. -
-
Nieuwe autoverzekeringsmakelaar Independer: bereken online jouw voordeligste autoverzekering
Vanaf maandag 18 januari lanceert DPG Media Independer.be als onafhankelijke online verzekeringsmakelaar in België. Particulieren kunnen op de site de voor hen meest voordelige autoverzekering afsluiten nadat ze prijzen en dekkingen hebben vergeleken. Later dit jaar wordt het gamma aan verzekeringsproducten verruimd. -
PREMIUM
Twintig jaar durende burenruzie moet opnieuw voor rechter beslecht worden: “Ik heb zijn tanden niet uitgeslagen”
Hoe de tanden van haar buurman na een zoveelste incident onder haar 4X4 terechtkwamen, daar kon M.S. uit Landen de rechter geen verklaring voor geven. Volgens het parket was het antwoord simpel. “Ze sloeg met een ijzeren staaf in zijn gezicht.” De vrouw en haar twee boerenzonen riskeren tot tien maanden cel voor agressie tegen twee buren. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
PREMIUM
Kortenaken Fruitbedrijf Bert Morren komt met eigen gin om verjaardag te vieren: “Het is moeilijker geworden om te overleven”
Bert Morren (44) van het gelijknamige fruitbedrijf in Kortenaken viert een dubbele verjaardag. Zelf staat hij precies 20 jaar aan het hoofd van het bedrijf en de familie-appel Morren’s Jonagored bestaat dit jaar 40 jaar. Voldoende reden om uit te pakken met een eigen gin en terug te blikken op al die jaren.