IN BEELD. 1.500 inwoners bezoeken de nieuwe De Roende
Twee jaar na de eerste spadesteek is het nieuwe gebouw De Roende in de Hospitaalstraat 31 geopend. Hier huizen voortaan verschillende gemeentelijke diensten. Meer dan 1.500 inwoners kwamen tijdens het openingsfeest een kijkje nemen.
Het gebouw valt op door haar ronde vorm en houten bekleding. Voortaan zitten hier de dienst Burgerzaken, het Sociaal Huis, Kind en Preventie, Huis van het Kind en het lokaal dienstencentrum De Wimperlinde. Alle ruimtes bevinden zich in een cirkelvormige band rond een verhoogd binnenpleintje waarop een linde staat. Dit plein wordt in de centrale binnenruimte omringd door een lange zitbank.
Behalve een rondleiding konden bezoekers ook kennismaken met het meerjarenplan. Het schepencollege kwam toelichting geven bij verschillende actiepunten. Maar ook aan de kinderen werd gedacht met bijvoorbeeld een springkasteel, draaimolen en workshops. Foodtrucks, een streepje kunst van artieste Sonja Mazereel, livemuziek en bmx-stunts van kampioen Barre Neirynck gaven het openingsfeest extra cachet.
“We zijn erg opgetogen met zo’n opkomst het gebouw te mogen openen”, reageert burgemeester Karolien Damman (CD&V). “Het was tegelijk een uitstekend ontmoetingsmoment voor alle inwoners. Veel mensen die bijvoorbeeld minder snel naar de telefoon grijpen of een mail sturen met een vraag of opmerkingen, konden dat tijdens dit openingsfeest wel doen. Het meerjarenplan werd toegelicht en het schepencollege stond klaar om vragen te beantwoorden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eerste spadesteek voor methodeschool Blink met jaartje vertraging
Staden -
Mijnenergie
Elk zonnepaneel een eigen omvormer? Dit zijn de voor- en nadelen
Zonnepanelen hebben logischerwijze nood aan voldoende zonlicht. De schaduw van een hoge boom of aanpalend gebouw beïnvloeden het rendement op negatieve wijze. De oplossing bestaat erin om niet te kiezen voor één centrale omvormer, maar te opteren voor micro-omvormers per paneel. Al kent dat systeem ook minpunten. Sectorfederatie ODE maakt voor Mijnenergie.be de afweging. -
20 maanden cel voor man (30) die vriendin uit bed sleurt en rake klappen geeft
Een 30-jarige man uit Oostende is veroordeeld tot 20 maanden cel omdat hij tijdens een korte relatie volledig ontspoorde en zijn vriendin uit bed trok en klappen gaf. Nadien vernielde hij haar gsm.Diksmuide -
-
PREMIUM
Oproep naar instrumenten voor leerlingen met een beperking mist effect niet: “Zelfs dEUS droeg steentje bij”
Hooglede -
HLN Shop
Op reis met de camper: hoe kan je voordelig een mobilhome huren? En welke bestemmingen zijn ideaal?
Velen onder ons zijn momenteel druk in de weer met het smeden van vakantieplannen. Heb jij uitgemaakt waar naartoe deze zomer? En al een logeerplek op het oog die aan de verwachtingen voldoet en past binnen je budget? Waarom geen twee vliegen in één klap slaan en een mobilhome huren? Een app maakt dat tegenwoordig bijzonder eenvoudig. HLN Shop brengt in kaart wat je erover moet weten. -
Houthulst plaatst tegen de zomer 30 insectenhotels: “Nee, die trekken de Aziatische hoornaar niet aan”
De leerlingen van de houtafdeling van ’t Saam campus Cardijn in Diksmuide zijn volop bezig met de creatie van 30 insectenhotels voor de gemeente Houthulst. Milieuschepen Olivia Masselin (Vooruit) wil die tegen de zomer op pleinen en bij de scholen.Houthulst -
Dimitri Carpentier wordt kopman van Allen 8830 bij volgende gemeenteraadsverkiezingen
Hooglede
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer