Vijftiger overleden na dramatisch ongeval in Oostduinkerke: “Ik probeerde hem nog tegen te houden, maar hij wou op teenslippers van ons balkon naar het zijne klimmen”
KoksijdeDe 56-jarige Alain V. uit Oostduinkerke is overleden nadat hij naar beneden viel terwijl hij van het balkon van zijn buren naar het zijne probeerde te klauteren. Hij verloor zijn grip en viel van de tweede verdieping op het voetpad. “Hij belde plots aan. Hij had zichzelf buitengesloten. Ik probeerde hem nog tegen te houden", vertelt de buurman die alles zag gebeuren.
“Ik weet écht niet wat hem bezielde. Hij had teenslippers aan en wou van ons balkon naar het zijne klimmen. Ik zei hem nog dat het te gevaarlijk was. Maar het zou hem wel lukken, zei hij. Hij was vastberaden. Maar plots verloor hij zijn grip en viel hij achterwaarts naar beneden.” De buurman van Alain V. (56) uit de Albert I-laan in Oostduinkerke (Koksijde) is nog steeds aangeslagen. Fabrice Blacha (67) zag voor zijn ogen hoe de man naar beneden viel en roerloos bleef liggen. Vannacht overleed hij in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.
De feiten gebeurden maandagmiddag omstreeks 15 uur. Slachtoffer Alain V. woont op de tweede verdieping van het appartementsgebouw, maar hij had zichzelf buitengesloten. Wellicht stond een raam aan zijn balkon open en vatte hij daarom het idee op om via de buren te gaan. “Hij belde aan en vertelde wat hij van plan was. Maar dat vond ik veel te gevaarlijk. Alleen was het niet uit zijn hoofd te praten. Hij ging naar het terras en kroop over de leuning.”
Maar tussen beide balkons zit een betonnen balk. Alain hield die vast, maar verloor tijdens het klauteren zijn grip. “Hij probeerde zich nog vast te grijpen, maar dat lukte niet meer. Hij viel naar beneden, enkele meters lager. En daar bleef hij liggen.”
De buren snelden de man meteen ter hulp. Een dokteres uit het gebouw diende hem de eerste zorgen toe en hij werd uiteindelijk in kritieke toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Maar daar bezweek hij vannacht uiteindelijk. De verslagenheid in het gebouw is groot. “Hij woonde hier nog maar een maand of zo. Hij was ziek, leed aan mucoviscidose. Daarom verhuisde hij van het Luikse naar de zee, voor de goeie lucht. En nu komt hij op zo'n manier om het leven. Het is verschrikkelijk.”
De politie werd ook verwittigd en startte een onderzoek. Maar dat werd heel snel afgerond. “Het gaat om een zeer spijtig ongeval. Andere oorzaken worden uitgesloten”, laat de politie weten. Omdat de omstandigheden duidelijk zijn, zal er geen verder onderzoek gebeuren.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koksijde
Oekraïens koor geeft benefietconcert in Koksijdse kerk
Tijdens de misviering van maandag 15 augustus hoor je in de OLV Ter Duinenkerk in Koksijde het Oekraïense koor Dzvinha aan het werk. Zij bespelen de bandura. -
Spaargids.be
Ben je 54 jaar en doe je aan pensioensparen? Maak deze grove fout dan zeker niet
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
Spaargids.be
Wat betekent een afkoelende woningmarkt voor wie vandaag wilt kopen? "Snel beslissen is nog altijd aan de orde"
Volgens de vastgoedbarometer van de federatie van notarissen (Fednot) zijn er in de eerste helft van dit jaar 2% minder woningen verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Wat brengt die lichte afkoeling van de woningmarkt met zich mee? Zijn er minder biedingen en bezichtigingen? Is dit nu het goede moment om te kopen? Spaargids.be geeft advies. -
-
De Panne
Brandweer moet tussenkomen voor rokende vuilnisbak
De brandweer is woensdagnamiddag moeten uitrukken naar de Nieuwpoortlaan in De Panne voor rookontwikkeling in een vuilnisbak. -
PREMIUMKust
Is er nog een kamer vrij aan zee? Worden er events geschrapt wegens de hitte? En waarom je dit weekend extra voorzichtig moet zijn op het strand: wij deden de rondvraag net voor drukste weekend van de zomer
-
Kust
Redders waarschuwen voor springtij aan kust: “Zee is nu echt verraderlijk”
De kustredders waarschuwen nog eens extra voor het aangekondigde springtij op zaterdag en zondag. “In combinatie met veel wind en drukte kan dit heel gevaarlijk zijn”, waarschuwt An Beun, secretaris van de Intercommunale Kustreddingsdienst van West-Vlaanderen. -
Nieuwpoort
Klassieke schepen bewonderen langs Nieuwpoortse havengeul
Wie zater- of zondag een wandeling plant langs de havengeul ziet niet alleen recente jachten maar ook oude, klassieke zeilschepen.