Kluisbergen Sportief en vzw De Bolster starten met G-voetbal: “De cliënten vragen vaak om te mogen voetballen”
Vzw De Bolster, een voorziening voor volwassenen met een verstandelijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel, en voetbalclub Kluisbergen Sportief slaan de handen in elkaar en richten een G-voetbalploeg op.
Delen per e-mail
“We speelden in de club al een tijdje met het idee om een G-voetbalploeg op te richten”, zegt voorzitter van Kluisbergen Sportief Christophe Vanopbroeke. “De uitvoering komt er nu iets sneller dan verwacht, omdat het gemeentebestuur van plan is om een nieuw kunstgrasveld aan te leggen. Daardoor zal het makkelijker zijn voor het nieuwe ploegje om elke week te trainen. Bovendien hebben we recent de benefietwedstrijd De Warmste Match gespeeld waarvan de opbrengst naar vzw De Bolster ging. Het enthousiasme van de cliënten van De Bolster was toen al groot.”
Elke woensdag
Omdat Kluisbergen Sportief naast de sportieve ook de sociale impact op Kluisbergen en omstreken wil vergroten, contacteerde de club vzw De Bolster om te polsen naar de interesse voor een G-ploeg. Het enthousiasme was er meteen. Sportbegeleider van De Bolster Michiel Colpaert gelooft in het project en zal als trainer de ploeg begeleiden. Samen met vijf cliënten kwam hij maandag al een bezoekje brengen aan de voetbalterreinen, die vlakbij De Bolster liggen.
Trainers moeten een speciale opleiding volgen en het is moeilijk om iemand te vinden die dat wil doen. Michiel kent de spelers nu al goed en hij speelt ook zelf voetbal. Ideaal dus
“De cliënten vragen tijdens de sportactiviteiten vaak om te mogen voetballen, dus ze waren meteen te vinden voor het nieuwe ploegje. We zullen vanaf maart elke woensdag trainen op de terreinen van Kluisbergen Sportief en er zullen regelmatig ook wedstrijden gespeeld worden.” Voorzitter Christophe is blij dat De Bolster mee in het project is gestapt. “Zonder hen en zonder Michiel zou het voor ons veel moeilijker zijn om met G-voetbal te starten. Trainers moeten een speciale opleiding volgen en het is moeilijk om iemand te vinden die dat wil doen. Michiel kent de spelers nu al goed en hij speelt ook zelf voetbal. Ideaal dus.”
Erbij horen
Het team bestaat voorlopig uit Yvan, Wim, Silvie, Dirk en Mathias. Zij zijn alvast razend enthousiast en kunnen niet wachten om hun voetbaltalent te tonen. Het is voor hen dan ook een zegen dat Kluisbergen Sportief start met het project. “Onze afdeling van De Bolster in Zwalm heeft ook een G-voetbalploeg en in Zottegem is er ook een ploeg, maar voor de rest is het aanbod in de regio niet groot wat voetbal betreft”, zegt Michiel. “Nochtans is de vraag er wel, want we hebben al berichtjes gekregen van ouders die vragen of hun zoon of dochter ook kan aansluiten. Dat moet in de toekomst wel kunnen”, vult Christophe aan. “We willen de personen met een beperking echt integreren in de club, zodat ze weten dat ze erbij horen. Ook voor onze andere spelertjes zal het een verrijking zijn om met onze nieuwste spelers in contact te komen. Zo kunnen we hen duidelijk maken dat ze personen met een beperking niet anders moeten bekijken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Loopbaanbegeleiding: hoe werkt het en hoe weet je of het iets voor jou is?
Uitgekeken op jouw job? Knaagt er iets, maar kan je niet goed zeggen wat? Heb je het helemaal gehad met jouw bedrijf of sommige collega’s? Weet dat je meestal recht hebt op loopbaanbegeleiding, waarbij je samen met een vaste begeleider je werksituatie onder de loep neemt. Jobat.be vat de essentie samen. -
Vlaamse Ardennen
Brandweer Vlaamse Ardennen rukte vorig jaar 9.277 keer uit en dat was maar 1 keer op 15 voor brand
De brandweer van de brandweerzone Vlaamse Ardennen kreeg vorig jaar 9.277 oproepen. Brand is niet de meest voorkomende reden waarom mensen de brandweer bellen, zo blijkt. -
Salaris
Zoveel verdien je in de meest hardnekkige knelpuntberoepen
Van schoonmaker tot ICT-ontwikkelaar: het lijstje met zware knelpuntberoepen oogt divers. En dat geldt ook voor de lonen. Jobat.be ging na wat je verdient in 7 van de meest hardnekkige knelpuntjobs. -
-
Maarkedal
Politie int voor 3.443 euro boetes bij controle van vrachtwagens
Agenten van de politiezone Brakel/Horebeke/Maarkedal/Zwalm hebben bij een controleactie gericht op vrachtwagens voor maar liefst 3.443 euro aan boetes geïnd. -
Zuid-West-Vlaanderen
33 procent minder oproepen voor ongevallen voor brandweer: “Gevolg van lockdowns door corona”
De coronacrisis heeft een grote impact gehad op de werking van de brandweer. Dat blijkt uit de jaarcijfers van de hulpverleningszone Fluvia. Zo waren er maar liefst 33 procent minder oproepen voor ongevallen met geknelden en 12 procent minder oproepen voor branden. “Dit is een klein lichtpunt in de hele coronacrisis”, zegt plaatsvervangend zonecommandant Piet Beirlaen. -
PREMIUMKluisbergen
Politieagent op rust en vrijwillig buurtbemiddelaar van Pelikaanwijk Paul in bloemetjes gezet: “Je moet praten met de mensen”
Vrijwilliger Paul Van Elstraete (72) heeft dit weekend bloemen en streekproducten gekregen voor zijn inzet in de Pelikaanwijk in Kluisbergen. De politieagent op rust houdt er mee een oogje in het zeil en bemiddelt bij problemen. Ook Vlaams minister Matthias Diependaele (N-VA) was onder de indruk en ging zaterdag mee op ronde. -
Livios
Daglicht in huis: goed voor je comfort én energiefactuur
Uit een recent onderzoek van de Universiteit Hasselt blijkt natuurlijke lichtinval helemaal bovenaan te staan bij wat we belangrijk vinden voor een maximaal wooncomfort. Maar hoe breng je daglicht tot diep in huis en welke kosten komen daarbij kijken? Bouwsite Livios helpt je op weg.