Pro League hakt knoop door: uitstel matchen door Covid in play-offs niet meer mogelijk, met uitzondering van barrageduel promotie/degradatie
Jupiler Pro LeagueDe Algemene Vergadering van de Pro League heeft beslist dat profclubs vanaf de start van de play-offs geen uitstel meer kunnen vragen na zeven positieve coronagevallen binnen de A-kern. Alleen het barrageduel tussen de tweedelaatste van 1A en het nummer twee van 1B geniet een uitzondering op de regel.
Delen per e-mail
De Pro League hakte de knoop door omdat ze de play-offs absoluut wil uitspelen en niet het risico wil lopen dat het drukke competitieschema verstoord raakt, met ook nog een EK voetbal in de pijplijn. De uitzondering voor het barrageduel rond promotie/degradatie is toegestaan gezien het belang van de wedstrijd. In de reguliere competitie die op 18 april eindigt met de 34ste speeldag, blijft de regel dat clubs met zeven besmette spelers uit de A-kern uitstel kunnen vragen, wel nog gelden.
“Ook al is het na 1 april al moeilijk om nieuwe data te vinden voor uitgestelde matchen, houden we vast aan het principe dat we de regels niet kunnen veranderen als de competitie aan de gang is”, zegt Pierre François, CEO van de Pro League.
“Ook is er een groter risico op geschillen voor een degradant. Voor de play-offs 1 en 2 met telkens vier ploegen staan we geen uitstel meer toe door corona. De acht teams die de play-offs spelen hebben zich geëngageerd te spelen los van het aantal positieve testen op Covid-19. Het is geen ideale situatie, maar dat geeft ons maximaal garantie op het beëindigen van de competitie op de vastgelegde datum. Na 31 mei is geen verlenging mogelijk omdat de internationals zich beschikbaar moeten stellen voor de nationale ploegen richting het EK.”
Een beslissing over de format voor volgend seizoen met al dan niet 18 clubs in 1A en de integratie van meerdere beloftenteams in 1B viel vandaag nog niet. De Pro League wacht af tot de voorstellen daarover beter uitgewerkt zijn. “Beide dossiers zijn wat verstrengeld met elkaar en verdaagd naar een volgende vergadering (op 3 maart, red.)”, zegt François. “Vooral in het dossier van de integratie van meer U23-teams in 1B zijn de vragen, eisen en no-go’s of oppositie vanuit verschillende hoeken, zowel uit eerste amateurs als clubs uit 1A en 1B, moeilijk verenigbaar. Er is nog geen grondig debat of laat staan een stemming is rond gevoerd. De komende weken moet er wel duidelijkheid komen of het dossier van meer U23-clubs in 1B aanvaardbaar is voor voldoende clubs.” Voor de stemming over beide dossiers is een 2/3 meerderheid vereist.
François wil over dit heikel thema ook overleg tussen de Pro League en de voetbalbond. Zo is al voor morgen een vergadering gevraagd met onder meer Mehdi Bayat en Peter Bossaert als voorzitter en CEO van de voetbalbond, en de voorzitters van Voetbal Vlaanderen en zijn Waalse voetballiga.
Van Brantegem louter voor KBVB
Tot slot is beslist dat licentiemanager Nils Van Brantegem vanaf 1 februari onder de vlag van de voetbalbond zal werken en niet langer onder die van de Pro League, dit om mogelijke belangenvermenging te vermijden. Tot nu droeg Van Brantegem drie petten: als licentiemanager besliste hij mee over het profstatuut van de clubs, als kalendermanager van de Pro League bepaalde hij welke clubs wanneer spelen en tot slot was Van Brantegem ook nog Chief Financial Officer van de Pro League. Voor die laatste functie recruteert de Pro League een nieuwe kandidaat.
“Met Van Brantegem verliest de Pro League een goede verdediger”, zegt François. “Hij hield altijd een totale scheiding tussen zijn functie als licentiemanager en zijn functie als CFO, maar uit principe maakt hij nu de transfer naar de voetbalbond. De Pro League heeft wel gevraagd om het opstellen van de competitiekalender voor 1A, 1B en de beker vanaf de zestiende finales in de handen van de Pro League te houden. Dat heeft de bond toegestaan, het reglement zal daarover wijzigen.”
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Loopbaanbegeleiding: hoe werkt het en hoe weet je of het iets voor jou is?
Uitgekeken op jouw job? Knaagt er iets, maar kan je niet goed zeggen wat? Heb je het helemaal gehad met jouw bedrijf of sommige collega’s? Weet dat je meestal recht hebt op loopbaanbegeleiding, waarbij je samen met een vaste begeleider je werksituatie onder de loep neemt. Jobat.be vat de essentie samen. -
Anderlecht9
Persoonlijke assistent van Kompany trotseert vrieskou in korte broek en korte mouwen: “En in de zomer draagt hij een dikke jas”
Het was verschrikkelijk koud, gisteravond tijdens het bekerduel tussen Union en Anderlecht. Het kwik daalde stevig onder nul - ongeveer tot -6 - en de gure wind maakte het helemaal pijnlijk. Maar één man had er schijnbaar geen last van: Rodyse Munienge, een boezem- en jeugdvriend van Vincent Kompany en nu zijn persoonlijke assistent. “Misschien moet Van Ranst er eens een onderzoek naar doen.” -
Jupiler Pro League28
Bekvechten over VAR-penalty. Brys: “De regel is er nu eenmaal” - Dury: “Ik zal goed naar je luisteren als je zo eens verliest”
OH Leuven haalde een 2-0 achterstand op en klimt voorbij Anderlecht naar de vierde plaats, Zulte Waregem ziet zijn zegereeks afgebroken. Maar daar ging het na de wedstrijd in het Regenboogstadion totaal niet over. De voor Leuven beslissende strafschop was hét gespreksonderwerp. En dan vooral de beslissing van ref Vergoote om op aangeven van de VAR de elfmeter te laten hernemen nadat Louis Bostyn de eerste poging van David Hubert had gered. -
-
PREMIUMJupiler Pro League4
ONS RAPPORT. Zes onvoldoendes bij Genk in serieuze vormdip, Sambi Lokonga steekt er bovenuit bij paars-wit
Twee doelpunten snel na elkaar bleken genoeg voor RSCA om de scheve situatie op Genk om te keren. De thuisploeg kan niet meer op het niveau van de voorbije maanden presteren, en dat reflecteert zich in heel wat (zware) gebuisden in alle gelederen. Bij paars-wit viel vooral de demonstratie van Sambi Lokonga op. Onze punten na de topper: -
Jupiler Pro League11
Referee Department: “Anderlecht had strafschop moeten krijgen tegen Waasland-Beveren”
RSC Anderlecht had in de thuiswedstrijd tegen Waasland-Beveren meteen na de rust een strafschop moeten krijgen voor handspel. De videoref greep onterecht niet in, zo meldde het Referee Department in zijn wekelijkse beoordeling van de scheidsrechters. -
Sparen
Sparen voor uw (klein)kind: vier interessante formules
Kreeg u van uw ouders ook een financieel rugzakje cadeau toen u meerderjarig werd of uw studies afmaakte? Of spaart u zelf met dat doel voor uw kinderen of kleinkinderen? Spaargids.be legt uit waarom het interessant is om niet alleen spaarformules, maar ook beleggingen te overwegen. -
PREMIUMJupiler Pro League15
EXCLUSIEF. Het eerste interview met nieuwe Anderlecht-spits Abdoulay Diaby: “Club Brugge? Dat is nu eenmaal voetbal”
8 reacties
Pol Dhaenens
mich lee
Peter Simons
ronny wenselaers
Rudi Bollaerts