Cercle Brugge
CER
![]() |
1
|
EINDE
|
2
|
KAS Eupen
EUP
![]() |
||||||
|
|
Cercle blijft voor zevende keer op rij puntloos achter: gouden wissel Prevljak maakt flater van Eupen-doelman Defourny goed
Jupiler Pro LeagueCercle geraakt maar niet uit de miserie. Nu door Eupen geklopt. De zevende nederlaag op rij. De Vereniging kwam wel 1-0 voor maar met twee treffers van invaller Prevljak vertrokken de Panda’s met de drie punten richting Ostbelgien.
Delen per e-mail
Begin oktober won Cercle met 1-2 in Eupen. Toen leek alles kits voor de Vereniging. Anders dan de voorbije, ingekorte campagne zou dit een rustige campagne worden. Althans dat gevoel hadden we. Drie maanden later ziet de situatie er totaal anders uit. Zes opeenvolgende nederlagen — waarvan vijf met één doelpunt verschil — deden Cercle naar plaats zeventien tuimelen. Hoog tijd dus om punten te pakken. Tegen Eupen dat ook al geen overschot meer heeft. Normaal dus dat de schrik om te verliezen nadrukkelijk aanwezig was in beide kampen.
Bij Cercle sloeg de motor niet meteen aan. Net als tegen Zulte Waregem en Genk, startte Eupen wel goed. Met een viertal hoekschoppen en een pegel van Peeters. Tot Hotic halfweg de eerste helft uitpakte met een afstandsschot. De duik van Defourny reikte niet ver genoeg, maar de bal belandde nipt naast. Vanaf dat ogenblik zat de thuisploeg beter in de match.
Ondertussen had Ngoy als aanspeelpunt in de spits getoond waarom er voor hem belangstelling is uit Sclessin. Kayembe profiteerde van zijn werk om op doel te knallen. Didillon voorkwam met een knappe interventie de openingstreffer.
Cadeautje
Die kwam er na de rust aan de overkant. In twee tijden. Eerst werd een doelpunt van Hoggas afgekeurd, na tussenkomt van de VAR omdat er zich een ploegmaat in de schietbaan bevond. Nauwelijks één minuut later had diezelfde Hoggas wel prijs. Defourny kwam tot buiten zijn grote rechthoek uit om een aanval te onderscheppen. Tot daar niks mis, ware het niet dat hij de bal pardoes in de voeten van Hoggas ontzette. De Fransman nam het cadeautje in dank aan en scoorde met een verre lob zijn eerste doelpunt van het seizoen.
In de aanloop naar deze match waren de doelmannen een gespreksonderwerp ‘Am Kehrweg’. Defourny of opnieuw De Wolf? Coach San José liet er geen twijfel over bestaan. “We hebben de voorbije drie wedstrijden wel tien doelpunten geïncasseerd, maar Defourny treft weinig of geen schuld. Théo geniet mijn vertrouwen.” Ook nu nog?
Cercle verdiend op voorsprong, want Eupen zakte na de rust weg. San José greep in. Hij haalde Heris naar de kant en bracht Prevljak in als tweede spits naast Ngoy. Zijn wissel werd met succes bekroond. Eerst was er een redding op de lijn van Marcelin nodig om Ngoy van de gelijkmaker te houden, maar daarna sloeg Prevljak toe. Eerst na voorbereidend werk van Peeters en Adriano, daarna uit het niets. Van 1-0 naar 1-2: Cercle in de touwen, maar nog niet uitgeteld. Defourny herstelde in het slot zijn flater met een goede reflex op pogingen van Vanhoutte en Hazard
Ben jij de grootste voetbalkenner? Bewijs het in ons online voetbalspel ‘de Gouden 11' en maak kans op talloze prijzen!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jupiler Pro League7
Kompany na ruimste zege van het seizoen: “We worden week na week beter”
Anderlecht had geen kind aan Charleroi (3-0) en boekte zijn ruimste zege van het seizoen. Coach Vincent Kompany was na afloop dan ook een tevreden man. “We hebben het resultaat aan mooi voetbal gekoppeld. We mogen absoluut voldaan zijn.” -
Belgisch voetbal22
Exclusief: de kijkcijfers van alle 1A-clubs, Anderlecht troeft Club Brugge af als de populairste op tv
-
Jupiler Pro League5
Lege stadions, toch minder voetbalklanten bij Telenet: “Er is een duidelijke corona-impact”
Telenet heeft op een jaar tijd netto 16.600 of 7 procent klanten verloren voor zijn sportpakket, terwijl fans nochtans sinds eind oktober niet meer naar de stadions mogen. “Voetbal kijken is niet meer zo aangenaam. Als je geen diehard fan bent, hoeft het misschien niet meer”, klinkt het bij het telecombedrijf. -
-
Jupiler League1
Eupen niet in zak en as na 3-0-verlies: “KV Mechelen was efficiënt, wij niet”
Balbezit dat goed gebruikt wordt tussen de twee rechthoeken, garandeert geen puntenwinst. Dat ondervond AS Eupen op KV Mechelen. De Panda’s misten de kans op een recordaantal punten voor de club in de reguliere competitie. Aan Stef Peeters lag het niet. De elegante spelmaker met de gouden linker was bij de zaak, maar zijn creativiteit en speldoorzicht bleven onbenut. -
Heb je een bouwvergunning nodig om een zwembad te plaatsen?
-
Multimedia
Wat maak je allemaal schoon met een hogedrukreiniger?
De lente komt zoetjesaan in het land. Wie een tuin, terras of balkon heeft, kan nu al starten met de eerste schoonmaakmanoeuvres. Het perfecte gereedschap daarvoor blijft de hogedrukreiniger. Tweakers zocht uit wat je er allemaal mee kan doen en welke modellen momenteel de grootste aanraders zijn. -
Spaarboekjes brengen niet op: waar moet je wél in investeren?
6 reacties
marcel verstrepen
rigo vandijck
jef van den berghe
Georges Vande Velde
jenny charels