Betogers bestormen ambassade Bahrein in Irak
Zo'n 200 betogers hebben de ambassade van Bahrein bestormd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De demonstranten zijn boos over een conferentie in Bahrein waar een Amerikaans economisch plan is onthuld voor de Palestijnse gebieden.
De betogers drongen door tot een binnenplaats en zouden onder meer de vlag van Bahrein omlaag hebben gehaald. "We gebruikten de luidsprekers op onze voertuigen om de betogers aan te sporen het complex te verlaten", zei een politiefunctionaris in de buurt van de diplomatieke post. "Toen ze weigerden, moest de politie in de lucht schieten."
Een van de demonstranten stelde dat met de actie een signaal is afgegeven. "We hebben de Bahreinse vlag neergehaald om een duidelijke boodschap te sturen aan alle deelnemers aan de conferentie in Bahrein", zei de man. "We zijn sterk tegen het normaliseren van de relatie met de zionistische bezetters en zullen de Palestijnen nooit in de steek laten."
Geen gewonden
Bij de bestorming van de ambassade raakte voor zover bekend niemand gewond. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Bahrein heeft het incident veroordeeld. De ambassadeur in Irak wordt voor overleg teruggeroepen naar de Golfstaat.
Palestijnse leiders hadden het Amerikaanse economische plan al afgewezen. Zij waren ook niet aanwezig bij de bijeenkomst in Bahrein. Het initiatief ging alleen over de economie en repte niet over een politieke oplossing voor het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Dat zou later nog komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verantwoordelijke voor aanslag in Irak met 320 doden opgepakt
In 2016 kwamen in de Iraakse hoofdstad Bagdad meer dan 320 mensen om bij een aanslag die door de terreurbeweging Islamitische Staat werd opgeëist. De aanslag was een van de zwaarste die ooit in Irak gepleegd werden. Meer dan vijf jaar later kondigt de Iraakse premier Moestafa al-Kazimi via Twitter aan dat de verantwoordelijke voor die aanslag werd opgepakt. Dat gebeurde niet in Irak, maar al-Kazimi verduidelijkt niet waar de man dan wel werd gearresteerd. -
Spaargids.be
Maakt inflatie je persoonlijke lening duurder? “We evalueren onze tarieven regelmatig”
Inflatie heeft momenteel een flink deel van de wereld in haar greep. Ook Europa, ook België. Het prijspeil van goederen en diensten blijft stijgen en je koopkracht daalt. Maar wat als je net nu een persoonlijke lening wil afsluiten? Spaargids.be vraagt na of dat een goed idee is. -
Independer
Hevige wind voorspeld: deze verzekering dekt stormschade aan je auto
Uit cijfers van kennisinstituut Vias blijkt dat er meer én veel ernstigere ongevallen gebeuren bij hevige wind. Hoe kun je je als chauffeur voorbereiden en beschermen als er hevige wind wordt voorspeld? En welke verzekering spreek je aan als je toch schade hebt? Independer.be geeft advies. -
-
Minstens 64 doden bij brand op Covid-19-afdeling in Iraaks ziekenhuis
Bij een hevige brand op de corona-afdeling van het Al-Hussein-ziekenhuis in Nasiriya, een stad in het zuiden van Irak, zijn nu al zeker 64 patiënten omgekomen. Dat zegt de woordvoerder van de plaatselijke gezondheidsautoriteiten aan de Iraakse staatstelevisie Al-Iraqiya. -
Buitenland
Jared Kushner presenteert economisch deel van vredesplan voor Midden-Oosten: Palestijnen verwerpen het meteen
De schoonzoon en topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump - Jared Kushner - heeft tijdens een conferentie in Bahrein het economische deel van zijn langverwachte vredesplan voor het Midden-Oosten voorgesteld. Kushner riep de Palestijnen daarbij op de "kans van de eeuw" te grijpen. Maar die maakten meteen duidelijk dat ze daar geen oren naar hebben. -
Doodstraf dreigt voor Saudische jongen die het waagde te protesteren toen hij 10 jaar oud was
Het openbaar ministerie in Saudi-Arabië wil dat een jongen van 18 jaar de doodstraf krijgt omdat hij in zijn kinderjaren heeft deelgenomen aan protesten tegen de regering. Hij werd vijf jaar geleden gearresteerd toen hij 13 jaar was en heeft sindsdien gevangen gezeten, meldt Amnesty International. De organisatie roept het land op om van de doodstraf af te zien. -
Koerdische Barham Saleh verkozen tot president van Irak, Mahdi regeringsleider
Het Iraakse parlement heeft Barham Saleh, van de partij Patriottische Unie van Koerdistan, tot president gekozen. Hij heeft nu de sjiïtische politicus Adel Abdel Mahdi de opdracht gegeven om een regering te vormen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer