Stoppen met Facebook maakt je gelukkiger
Sociale mediaVan de goednieuwsshow op Facebook worden we niet gelukkiger, integendeel. Dat blijkt uit een studie van het Happiness Research Institute in Denemarken. Volgens de onderzoekers zouden we allemaal gewoon beter stoppen met Facebook. "Het geeft ons een verkeerd beeld van de realiteit en van hoe het leven van andere mensen eruit ziet."
Delen per e-mail
Voor de studie werden 1.095 proefpersonen verdeeld in twee groepen: een controlegroep en een interventiegroep. De interventiegroep moest een week lang stoppen met Facebook, de controlegroep moest niets veranderen en mocht blijven Facebooken. De resultaten van een weekje zonder Facebook waren verbluffend.
Wie een week moest stoppen met Facebook, had het in het begin wat moeilijk. Maar toen de onderzoekers na een week vroegen naar de tevredenheid van de interventiegroep, bleken de proefpersonen blijer dan voordien. Op een schaal van 1 tot 10 steeg de tevredenheid van 7,56 naar 8,12. Wie Facebook bleef gebruiken, had 55 procent meer kans op stress. De sleutel tot geluk ligt dus misschien bij een 'Facebookdetox'.
Mike Wiking, hoofd van het Happiness Research Institute, zegt dat mensen geneigd zijn om zich te vergelijken met andere mensen op social media. "We bepalen hoe goed we bezig zijn in ons leven door ons te vergelijken met de anderen, maar omdat iedereen positieve dingen plaatst op Facebook, krijgen we een verkeerd beeld van de realiteit", aldus Wiking. "Het is een constante stroom van bewerkte levens."
Social networking bestaat al even lang als het leven op deze planeet, maar we begrijpen nog niet volledig hoe deze nieuwe versie ons leven en onze emoties op de lange termijn beïnvloeden. De bedoeling van Facebook is om ons sociaal leven te verbeteren, maar pas door ermee stoppen wordt het beter.
Zoals roken
Waarom houden mensen vast aan slecht gedrag? "Het is zoals roken: we weten dat het slecht is en toch blijven we het doen", zegt Wiking. "Facebook en social media in het algemeen kunnen ook voordelen hebben, maar we moeten ons bewust zijn van de invloed op onze perceptie van de realiteit. Het mag niet gebruikt worden als maatstaf voor het bepalen van ons leven."
Wiking zou proefpersonen graag een jaar doen stoppen met Facebook, maar vreest dat hij daar niet genoeg vrijwilligers voor zal vinden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips. -
Job kwijt na 1 like op Facebook
Een man is per sms ontslagen nadat hij een foto had geliket op Facebook. De reden waarom is hallucinant. -
Sporten in stijl: de perfecte tassen voor tijdens je work-out
De lente staat voor de deur. Tijd om die wintervetjes aan te pakken! Een bezoekje aan de fitness zit er nog even niet in, maar ook in openlucht kan je aan je summer body werken. Ninashop.be selecteert haar favoriete tassen waarmee jij in stijl kan bewegen. -
-
Deze technische snufjes maken je leven zoveel gemakkelijker
We staan er niet altijd bij stil, maar tal van slimme technologische uitvindingen hebben ons leven al gemakkelijker of entertainender gemaakt. Waar vorige generaties ineens hun leven zagen veranderen door de komst van pakweg walkmans of de Nokia-telefoon, zijn er vandaag andere kleinoden in trek. -
Twitter-alternatief Parler is na blokkade weer te gebruiken
Het Twitter-alternatief Parler is weer online en te gebruiken. Het vooral bij uiterst rechts populaire Amerikaanse platform was afgesloten als reactie op de bestorming van het Amerikaanse parlement in Washington door radicale aanhangers van toenmalig president Trump. Trump zelf overwoog over te stappen naar Parler toen zijn Twitter-account werd geblokkeerd. -
Dé huwelijksfoto die perfect illustreert waarom je beter geen smartphone meeneemt
Een Australische fotograaf smeekt bruidsparen om smartphones en tablets voortaan te bannen tijdens de feestelijkheden. De man is het grondig beu dat huwelijksgasten te pas en te onpas met hun toestellen in de weg lopen en zo kostbare momenten verkwanselen. In een virale open brief op Facebook stelt hij: "Het bruidspaar wil niet jullie smartphones zien maar wel jullie gezichten." -
10
Proximus gaat prioritair middelbare scholen aansluiten op fibernetwerk
Telecomoperator Proximus en Signpost, dat ICT-oplossingen aanbiedt in het onderwijs, slaan de handen in elkaar om scholen te ondersteunen bij hun digitale transformatie. Proximus engageert zich om secundaire scholen tegen 2023 uit te rusten met glasvezel.