Met de nieuwe functie van Google Maps kan je drukke buurten vermijden
De technologiegigant Google zal allerlei nieuwe functies toevoegen aan Google Maps, de online kaartendienst waarmee gebruikers geografische locaties kunnen opzoeken. Een van de nieuwe functies, ‘Area Busyness’, maakt het mogelijk om na te gaan hoe druk het in bepaalde buurten is. De nieuwe tool zal voor de feestdagen wereldwijd beschikbaar zijn op Android- en iOS-toestellen. Zo zullen kerstshoppers bijvoorbeeld kunnen checken hoe druk het is in bepaalde winkelstraten.
‘Area Busyness’ is een uitbreiding van Google Maps, aangezien de tool nu al een schatting geeft van de drukte op bepaalde locaties, waaronder restaurants en winkels. Wat er verandert, is dat de functie vanaf nu ook informatie zal geven over hoe druk het is in een volledige buurt. Op die manier hoopt Google dat gebruikers massamenigten kunnen vermijden of – indien ze dat wensen – net kunnen opzoeken.
De functie zal van toepassing zijn op alle luchthavens, shoppingcentra, stations, enzovoort waarvan Google data heeft. Gebruikers zullen eveneens kunnen zien welke voorzieningen er zijn, zoals parkeerplaatsen en eet- en drinkgelegenheden. Daarnaast toont de app basisinformatie, waaronder openingsuren en klantenbeoordelingen.
Naast de druktefunctie zal Google Maps de reviews van restaurants gedetailleerder maken, met meer informatie over prijzen, bezorgingsopties en zitgelegenheden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
Safeonweb waarschuwt na ruim 5.500 meldingen voor valse berichten die van Federale Pensioendienst lijken te komen
Safeonweb, de overheidsinstelling voor cyberveiligheid, heeft de afgelopen week meer dan 5.500 meldingen gekregen van mensen die valse berichten kregen die van de Federale Pensioendienst lijken te komen. Phishers proberen je daarmee naar een valse website te leiden. -
Microsoft maakt clouddiensten toegankelijker voor concurrenten
Microsoft gaat zijn clouddiensten toegankelijker maken voor Europese cloudbedrijven. Het Amerikaanse softwareconcern buigt daarmee voor druk van de Europese Unie om het voor kleinere Europese concurrenten gemakkelijker te maken om de software van het bedrijf aan te bieden. -
-
Mijnenergie
Was in de droogkast of aan de draad? Zoveel euro scheelt dat op je energiefactuur
Ben jij net als vele anderen op zoek naar manieren om de kosten van je energiefactuur te drukken? Als je er de ruimte voor hebt, droog je kleren in de lente en de zomer dan zeker buiten aan de wasdraad. Mijnenergie.be zocht uit hoeveel je er exact mee kan besparen. -
Twitter zet twee leidinggevenden aan de deur en staakt aanwervingen
Twitter zet twee leidinggevenden aan de deur en neemt geen nieuw personeel meer aan. Het bedrijf gaat de komende tijd ook kosten besparen op onder meer reizen. Dat heeft topman Parag Agrawal aangekondigd in een e-mail aan de werknemers van het socialemediabedrijf dat is aangekocht door miljardair Elon Musk. Die overname is nog niet afgerond. -
Kinderfoto's online plaatsen? Onderzoekers UGent geven tips aan ouders: “Denk na over wie de beelden kan zien en maak je kind onherkenbaar”
Onderzoekers van de Universiteit Gent hebben een nieuw platform gelanceerd om (groot)ouders te informeren over het delen van foto’s en andere informatie over hun kinderen op sociale media. Niet alleen zogenaamde ‘momfluencers’, maar iedereen kan aan de slag met de tips die de wetenschappers verzamelden bij allerhande experts. -
Google krijgt monsterboete van 245 miljoen dollar voor "morele schade" aan particulier
Google is in Mexico veroordeeld tot het betalen van bijna 245 miljoen dollar (233 miljoen euro) aan een particulier voor "morele schade" . Dat heeft de internetgigant vrijdag bekendgemaakt. Google wordt beschuldigd van het toestaan van de verspreiding van een blog die de reputatie van de advocaat schaadt. Het bedrijf gaat in beroep.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerKen Haesendonckx
Marjan Frankie