Dakpannen oud casino leveren mooie som op voor mugheli, ook nog veiling met beschilderde dakpannen van BV’s

Initiatiefnemers Luc Wybauw en Eric Vandewalle (links en rechts) overhandigen een eerste cheque aan de mughelikopter. Achter hen zie je de gesigneerde en beschilderde dakpannen.
TVA Initiatiefnemers Luc Wybauw en Eric Vandewalle (links en rechts) overhandigen een eerste cheque aan de mughelikopter. Achter hen zie je de gesigneerde en beschilderde dakpannen.
De mugheli van West-Vlaanderen heeft een eerste som van 2.680 euro binnen dankzij de verkoop van dakpannen van het oude casino van Middelkerke. En er volgt nog meer geld voor de mughelikopter, onder meer dankzij een veiling van dakpannen die door bekende Vlamingen beschilderd zijn. 

Toen de afbraakwerken van het oude casino van start gingen, slaagde Middelkerkenaar Erik Vandewalle erin om maar liefst 500 dakpannen van het iconische gebouw op de kop te tikken. “Als souvenir”, zei hij vorig jaar in deze krant. “Nu hebben we 200 blanco dakpannen verkocht aan 20 euro per stuk”, vertelt Erik. “Iedereen kon een dakpan kopen en krijgt daarbij een fotoboekje en authenticiteitsattest van de gemeente.” Nog niet alle centen van de verkoop werden geïnd, waardoor voorlopig nog geen volle 4.000 euro kon worden geschonken aan de mugheli - een formaliteit. “Waarom we voor de mugheli als goed doel kiezen? Vrij eenvoudig", duidt Erik. “De helikopter moet bijna wekelijks naar Middelkerke komen voor een interventie. Het is dus belangrijk dat deze hulpdienst alle mogelijke steun krijgt.”

‘Het dak ging eraf’ 

De resterende 300 dakpannen zijn door bekende Vlamingen en lokale artiesten beschilderd of gesigneerd. Laura Lynn, Herr Seele, Panamarenko, Julien Clerc, Willem Vermandere, Delfine Persoon of de acteurs van De Kampioenen zijn maar enkele van de bekende namen die maar wat graag een dakpan mee hebben vormgegeven. “Ons doel is nu om nog een veiling te organiseren met dakpannen van de bekendste ondertekenaars. Ook die opbrengst gaat naar de mughelikopter. We hopen met deze veilig nog een veelvoud aan steun in te zamelen”, zegt schepen Eddy Van Muysewinkel (Lijst Dedecker). Een datum voor de veilig is er nog niet.

Buiten proportie

“Met de resterende dakpannen kunnen we creatief aan de slag, zoals een wand in het toekomstige casino bezetten”, pikt Erik weer in. “Weet je, dit project is volledig ontspoord. Ik had nooit durven denken dat het zo’n proporties zou aannemen. De reacties van het grote publiek zijn lovend, maar ook de medewerking van bekend Vlaanderen is overweldigend.” 

Onder de noemer ‘Het dak ging eraf’ kan je nog tal van kleurrijke dakpannen bewonderen in De Oude Post in de Jospeh Casselaan 1. 

De verkoop van blanco dakpannen van het oude casino leverde alvast 2.680 euro op. Nog een hele poos kan je in De Oude Post ook gesigneerde en beschilderde dakpannen bewonderen.
TVA De verkoop van blanco dakpannen van het oude casino leverde alvast 2.680 euro op. Nog een hele poos kan je in De Oude Post ook gesigneerde en beschilderde dakpannen bewonderen.



Reacties

Alle reacties worden voor publicatie gelezen -en goed- of afgekeurd- door het moderatie-team van HLN. Elke reactie moet voldoen aan deze gedragsregels.
Je naam en voornaam verschijnen bij je reactie.