Welkom in Knokke: Ferrari onder de hamer voor 2,9 miljoen euro, veiling brengt net geen 10 (!) miljoen op

Deze Ferrari 275 GTB Alloy Long-Nose   uit 1965 werd verkocht voor 2.875.000 euro.
Jan Van Maele Deze Ferrari 275 GTB Alloy Long-Nose uit 1965 werd verkocht voor 2.875.000 euro.
De tweede dag van de Zoute Grand Prix in Knokke is traditioneel afgesloten met de veiling van Bonhams. Hét pronstuk, een Ferrari 275 GTB Alloy Long-Nose, ging onder de hamer voor maar liefst 2.875.000 euro. Alles samen werd voor net geen 10 miljoen (!) euro verkocht.  

“Het model, met zijn typisch lange neus en aluminium koetswerk, is een toppunt van elegantie en techniek.” Het wereldbefaamde veilingshuis Bonhams had op voorhand al hoge verwachtingen van de unieke Ferrari met bouwjaar 1965. De verwachte verkoopprijs was ingesteld op 3 miljoen euro. Even na 19 uur bleek die schatting niet overdreven. De bieder, die aanwezig was in de zaal, had maar liefst 2.875.000 euro over voor de wagen. Het gaat dan ook om een uniek exemplaar in perfecte staat. In 2014 werd de wagen nog volledig gerestaureerd. Wereldwijd werden er maar 60 van gemaakt. 

Ferrari populair

Wie de koper is, houdt het veilingshuis om begrijpelijke redenen geheim. Wel is zeker dat de man of vrouw persoonlijk aanwezig was in de zaal en de veiling dus niet volgde via internet of telefoon. Tijdens de veiling gingen meer dan 40 wagens, van uniek naar nog unieker, onder de hamer. Alles samen ging het om een bedrag van 9.455.250 euro. De tweede duurste verkochte wagen was een Ferrari Enzo, waar er slechts 400 van gemaakt zijn. De knalrode bolide verandert van eigenaar voor 1.506.000 euro. De veiling kon trouwens op enorm veel belangstelling rekenen. Het paviljoen aan het Albertplein lokte duizenden liefhebbers en geïnteresseerden. De zaal was zó vol, dat de aanwezigen op bepaalde plaatsen soms tot tegen de geveilde wagens stonden gedrukt. Dat het om unieke voertuigen ging, bewijst de vliegende auto die te koop werd aangeboden. 

Benny Proot

Nog hele weekend

De veiling is traditiegetrouw het moment van de Zoute Grand Prix waarop de portefeuilles worden opengetrokken. Toch is er de rest van het weekend genoeg te doen voor autoliefhebbers die enkel willen genieten van het uitzicht zonder effectief over te gaan tot aankoop. De Zoute Rally, met verschillende bekende Vlamingen die deelnemen, is jaarlijks een publiekstrekker. Wereldster Dimitri Vegas kruipt er achter het stuur van een unieke BMW 327 uit 1938. In het elegante gezelschap van Anouk Matton zijn ze beslist de meest in het oog springende deelnemers aan de Zoute Classic Tour op zaterdag. Op de Zoute Golf is er ook de Concours d’Elegance, al is dat wel een betalend gedeelte. Op de Zeedijk stellen tal van bekende automerken bovendien hun nieuwste modellen voor, wat voor het ruime publiek toegankelijk is. 

Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari Enzo: 1.506.000
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari Enzo: 1.506.000
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: de zaal zat afgeladen vol.
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: de zaal zat afgeladen vol.
1965 Ferrari 275 GTB Alloy Long-Nose  verkocht voor 2.875.000 euro.
Jan Van Maele 1965 Ferrari 275 GTB Alloy Long-Nose verkocht voor 2.875.000 euro.
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Mercedes 300 SLR voor de allerkleinsten: 13.800 euro.
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Mercedes 300 SLR voor de allerkleinsten: 13.800 euro.
Jan Van Maele
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: vliegende auto.
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: vliegende auto.
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari 550 Maranello voor 66.700 euro , Porsche 930 verkocht voor 117.300 euro
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari 550 Maranello voor 66.700 euro , Porsche 930 verkocht voor 117.300 euro
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari 512 BB verkocht voor 253.000 euro
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: Ferrari 512 BB verkocht voor 253.000 euro
Bonhams veiling Zoute Grand Prix: de Lancia Stratos Stradale hing onder de hamer voor 402.500 euro
Benny Proot Bonhams veiling Zoute Grand Prix: de Lancia Stratos Stradale hing onder de hamer voor 402.500 euro



4 reacties

Alle reacties worden voor publicatie gelezen -en goed- of afgekeurd- door het moderatie-team van HLN. Elke reactie moet voldoen aan deze gedragsregels.
Je naam en voornaam verschijnen bij je reactie.


  • Robert Henneman

    Allemaal mooi en geweldig maar om daar bijna 3 miljoen aan uit te geven zegt veel. Pffff.

  • Pieter smit

    Als je echt niks beters kan bedenken om je geld aan uit te geven, terwijl er miljoenen mensen in de misere zitten, triest eigenlijk.

  • guido vermeyen

    Vroaaaar....ik zeg u, mooie bak....die design van vroeger, zeker de Italiaanse....

  • EDOUARD DEHAECK

    Prachtige wagen! Heb veel oldtimers gezien en gereden maar dit is een pronkstuk