Schermtijd bij kinderen bijna verdubbeld tijdens coronapandemie
Volgens een nieuwe studie van de Universiteit van Californië spenderen kinderen maar liefst acht uur per dag voor een scherm, in vergelijking met vier uur voor de coronapandemie. Daarbij gaat het vooral om vrijetijdsactiviteiten, zoals streamen, gamen, berichten sturen, surfen enzovoort. Tijd die tieners bijvoorbeeld aan online lessen spenderen, hoort daar niet bij. “Een langere schermtijd wordt gelinkt aan een slechtere mentale gezondheid en meer stress bij tieners”, aldus de Amerikaanse dokter en auteur van de studie Jason Nagata.
Delen per e-mail
De studie werd gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift ‘JAMA Pediatrics’. In totaal werden 5.412 tieners tussen 10 en 14 jaar ondervraagd over hun schermgewoontes. De wetenschappers stelden vast dat de kinderen gemiddeld 7,7 uur per dag voor een scherm spenderen, terwijl dat in pre-coronatijden nog maar 3,8 uur was.
Meer stress
Volgens Nagata zouden adolescenten die vaker naar een scherm grijpen meer stress ervaren en het op mentaal vlak minder goed hebben. “De meeste gezinnen hoopten dat communiceren met vrienden via games of sociale media, of relaxen en videos bekijken stress zouden doen afnemen tijdens de pandemie”, aldus kinderdokter Jenny Radesky. Dat is echter niet het geval. Zo zouden jongeren met een kortere schermtijd zelfs betere relaties met familie en vrienden hebben.
De negatieve impact kan volgens Radesky te wijten zijn aan ‘doomscrolling’. Bij dat fenomeen worden mensen telkens aan slecht nieuws blootgesteld wanneer ze door hun sociale media-feeds scrollen. De dokter benadrukt dat meer schermtijd jongeren bovendien minder de kans geeft om activiteiten te doen “die helpen om veerkracht te ontwikkelen in moeilijke tijden, waaronder slapen, mediteren of sporten”.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Drie redenen waarom een 'pro'-controller wél wat kan zijn
-
Hardware Info
Zijn de AirPods 3 je geld waard? Dit is het verdict van de expert
Apple kondigde de nieuwste versie van haar draadloze oortjes aan. Voor 200 euro haal je de AirPods 3 in huis, maar zijn ze dat geld waard? Techexpert Frank Everaardt van Hardware Info mocht ze testen en geeft zijn mening. -
GAMEREVIEW. ‘Death’s Door’, een onversneden parel die nu eindelijk door iedereen ervaren kan worden
‘Death’s Door’ kwam eigenlijk al een half jaar geleden uit, maar was toen enkel te spelen op Xbox en PC. Gelukkig krijgen nu ook PlayStation- en Switchbezitters de kans om kennis te maken met een van dé indietoppers van 2021. -
-
Spaargids.be
Je centen laten renderen zonder tussenkomst van de bank? Hier moet je op letten bij crowdlending
Ben je op zoek naar een hoger rendement voor je spaargeld? Dan is crowdlending misschien iets voor jou. Ondanks dat er wel grote risico’s aan verbonden zijn, bestaan er ook er ook manieren om die in te perken. Spaargids.be overloopt de opties. -
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
Personeel eist ontslag topman Activision Blizzard na beschuldigingen seksuele intimidatie
Meer dan 150 medewerkers van de Amerikaanse uitgever van videogames Activision Blizzard willen het ontslag van topman Bobby Kotick. Hij zou al jaren op de hoogte zijn geweest van beschuldigingen van seksuele intimidatie bij het bedrijf, dat onder meer bekend is van de spellen ‘World of Warcraft’ en ‘Call of Duty’. -
Livios
Zo vermijd je vorstschade aan je waterleiding en buitenkraan
Met vriestemperaturen in het verschiet bestaat de kans dat je buiten- en binnenleidingen schade oplopen. Maar geen paniek: met de juiste voorzorgsmaatregelen kan je dit gelukkig voorkomen. Bouwsite Livios legt uit hoe je in vier eenvoudige stappen bescherming verzekert.
2 reacties
mich lee
Martine Mertens