Illustratiebeeld.
Volledig scherm
Illustratiebeeld. © thinkstock

Schermtijd bij kinderen bijna verdubbeld tijdens coronapandemie

Volgens een nieuwe studie van de Universiteit van Californië spenderen kinderen maar liefst acht uur per dag voor een scherm, in vergelijking met vier uur voor de coronapandemie. Daarbij gaat het vooral om vrijetijdsactiviteiten, zoals streamen, gamen, berichten sturen, surfen enzovoort. Tijd die tieners bijvoorbeeld aan online lessen spenderen, hoort daar niet bij. “Een langere schermtijd wordt gelinkt aan een slechtere mentale gezondheid en meer stress bij tieners”, aldus de Amerikaanse dokter en auteur van de studie Jason Nagata. 

2 reacties

  • mich lee

    1 maand geleden
    Hoe kan het ook anders? Ik beken schuld. In quarantaine zitten als alleenstaande met 2 kinderen, 1ste leerjaar en kleuter) en zo nog wat proberen te werken. Dan zijn schermen een welgekomen babysit. En dan nog was het ver na middernacht voordat alles gedaan was, en de dag erna was het om 7 uur terug beginnen .
  • Martine Mertens

    1 maand geleden
    Het zal aan de kinderen liggen zeker. We sluiten ze op in een kamertje met een bord aan de binnenkant: verboden naar buiten te gaan. Hoe zou het toch komen dat hun scherm tijd dan verdubbeld? Het enige goede, als een sterk jeugd valt, is dat ze automatisch de ouderen die het hun hebben aan gedaan mee zullen trekken!
  1. Problemen bij Telenet stilaan van de baan: “Webmail en Yelo TV werken na negen uur weer”

    Problemen bij Telenet stilaan van de baan: “Webmail en Yelo TV werken na negen uur weer”

    De storing bij Telenet-apps houdt al meer dan negen uur aan, maar er is beterschap in zicht. Volgens het bedrijf werken de webmail en Yelo TV opnieuw, alleen ‘Mijn Telenet’ ondervindt nog problemen. “Alle systemen worden op dit moment heropgestart, maar dat is een proces dat nog even kan duren”, zei woordvoerster Isabelle Geeraerts rond 16.20 uur. Ook de identificatieapp Itsme kampte lange tijd met een technisch probleem. Het euvel is daar intussen wel hersteld.

iHLN