Nintendo verlaagt verkoopverwachtingen Switch door chiptekorten
Nintendo heeft zijn verkoopdoelstellingen voor de Switch verlaagd. De Japanse spelcomputerproducent kampt met een tekort aan onderdelen, waaronder chips, dat de productie van de populaire console in de weg zit. Verder kampt Nintendo ook met logistieke problemen.
Delen per e-mail
Nintendo verwacht dit boekjaar 24 miljoen exemplaren van de Switch te verkopen. Bij een eerdere prognose rekende Nintendo er nog op 25,5 miljoen apparaten te slijten. De mindere verkoop van de Switch lijkt geen vat te hebben op de winst die Nintendo verwacht te maken. De onderneming verhoogde zelfs zijn doelstelling wat betreft de operationele winst naar 500 miljard yen, omgerekend 3,8 miljard euro. Nintendo lijkt vertrouwen te hebben in de lucratieve verkoop van software en netwerkdiensten.
In de periode juli tot en met september verkocht Nintendo ruim 3,8 miljoen Switch-apparaten. Dat betekende een daling, afgezet tegen de bijna 4,5 miljoen consoles een kwartaal eerder. Nintendo heeft vooral moeite om de productie van zijn nieuwe OLED Switch op te voeren. De verkoop van de originele Switch en de meer betaalbare Switch Lite is het hele jaar gedaald. Nintendo vertrouwt op de duurdere nieuwe variant om de verkoop van het apparaat in 2022 op peil te houden.
De Switch was volgens marktonderzoeker NDP in september voor het eerst in 33 maanden niet meer de bestverkopende console. Die eer moest Nintendo laten aan de PlayStation 5 van Sony.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM6
Weinig ingrijpende vernieuwingen op grootste techbeurs te wereld: loopt digitale revolutie op laatste benen?
-
Hardware Info
Welke nieuwe laptops brengt 2022? Plooibare en spotgoedkope toestellen voorgesteld op CES
De grootste fabrikanten van laptops verzamelen op CES, de belangrijkste technologiebeurs ter wereld. Welke nieuwe toestellen zijn er voorgesteld? En is dit hét moment om een vorig model goedkoop op de kop te tikken? Frank Everaardt, hoofdredacteur van Hardware Info, kent het antwoord. -
Ninashop
De trend van 2022: een handtas in very peri
Very peri is door het Pantone Color Institute uitgeroepen tot trendkleur van 2022. Ninashop.be tipt hoe je deze trendkleur het best draagt én selecteerde 10 very peri handtassen waarmee je subtiel meesurft op de modetrend van het jaar. -
-
Independer.be
Ook salonkortingen op autoverzekeringen: is dit een goed moment om je premie te herbekijken?
Al gaat het autosalon niet fysiek door, toch koop je een nieuwe auto momenteel met een salonkorting. Ook verzekeraars bieden tijdens deze periode kortingen aan. Op welke prijsverminderingen kan je momenteel rekenen? En is het ook interessant om je oude autoverzekering te herbekijken? Independer.be zet de spelregels op een rijtje. -
Apple op laatste handelsdag 2021 bijna 3.000 miljard dollar waard
Het is op de laatste handelsdag van het jaar op Wall Street vooral de vraag of Apple als eerste bedrijf ooit een marktwaarde van 3.000 miljard dollar bereikt (omgerekend 2.645 miljard euro). Apple is er inmiddels heel dicht bij in de buurt. Voor de mijlpaal moet de waarde van het aandeel nog met ruim 2 procent stijgen. Dat gebeurde vrijdag bij opening van de beurzen in New York nog niet. Na enkele handelsminuten noteerde Apple 0,2 procent in de plus. -
games
Ontwikkelaar ‘Super Smash Bros.’ twijfelt aan vervolg: “Alleen ik kan de game maken”
Masahiro Sakurai, de ontwikkelaar van het populaire vechtspel ‘Super Smash Bros.’, acht zichzelf de enige die de game kan ontwikkelen. Hij ziet momenteel geen heil in een vervolg op het spel, waardoor de succesvolle serie mogelijk stopt. Dat gaat hij zeggen in een openhartig interview met het Japanse tijdschrift Famitsū. -
Nieuwe Nintendo-console schittert alleen dankzij zijn spectaculaire scherm
Voor gamers zonder Nintendo Switch is het nieuwe OLED-model – ondanks de flinke meerprijs – een no-brainer. Maar voor zij die er al een in huis hadden ligt het wat gecompliceerder. Een review na een dikke week met het ding onder de arm.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer