Getest: de nieuwe generatie e-readers van Kobo: "Je kan er boeken mee beluisteren én notities in nemen"
Hardware InfoHet Japanse Rakuten, één van de grootste spelers in de markt van de e-readers, presenteert twee nieuwe toestellen. De grootste vernieuwing is dat beide apparaten werken met bluetooth, waardoor er ook audioboeken mee beluisterd kunnen worden. Hardware Info testte de Kobo Libra 2 en de Kobo Sage.
Delen per e-mail
Wanneer je graag leest, is de kans groot dat je thuis een gigantische boekenkast hebt staan. Mooi als decoratie, maar niet altijd even handig. De laatste Harry Potter krijg je bijvoorbeeld niet ongeschonden in een handtas en wie in bad leest, moet constant vermijden dat er water op het boek spat.
Een kleine twintig jaar geleden kwam daar met de introductie van de e-readers verandering in. Toestellen die qua grootte op een gewone tablet lijken, maar die een bijzonder display hebben. Ze maken gebruik van ‘elektrische inkt’, een technologie die toelaat om schermen te creëren die op echt papier lijken. Daardoor doen de toestellen minder pijn aan de ogen én verbruiken ze minder energie.
De introductie van de Amazon Kindle in 2007 zorgde ervoor dat e-readers een echte productcategorie werden, en leidde al snel tot concurrenten. Drie jaar later kwam de eerste Kobo uit, een toestel dat onder andere compatibel is met de e-boeken die Bol.com verkoopt. Het Japanse conglomeraat Rakuten, dat sinds 2012 eigenaar van het bedrijf is, komt nu met twee nieuwe modellen: de Kobo Libra 2 en de Kobo Sage.
Met de Kobo Libra 2 luister je enkel naar luisterboeken van Kobo, maar de keuze is zeer uitgebreid. Enig minpunt: wanneer je naar een luisterboek luistert, kun je niet tegelijkertijd door je andere boeken bladeren
Kobo Libra 2 : van lezen naar luisteren
De Kobo Libra 2 is de opvolger van de Libra H2O en lijkt op het eerste gezicht vrijwel hetzelfde. Beide toestellen zijn waterdicht, hebben een scherm van 7 inch en kun je met één hand bedienen. Het grote verschil zit in de opslagcapaciteit (met 32GB goed voor zo’n 30.000 boeken) en in de bluetooth ondersteuning. Twee nieuwigheden die de Libra 2 laten inspelen op een belangrijke trend: luisterboeken.
Meer en meer mensen willen namelijk naar boeken luisteren. In de Verenigde Staten zet Amazon met Audible zwaar in op die trend en bij ons pakte Storytel deze zomer nog uit met een eigen e-reader die je met een koptelefoon kan verbinden. Met de Kobo Libra 2 luister je enkel naar luisterboeken van Kobo, maar de keuze is zeer uitgebreid. Enig minpunt: wanneer je naar een luisterboek luistert, kun je niet tegelijkertijd door je andere boeken bladeren.
Zeker horizontaal is de Libra 2 een zeer prettig toestel om boeken op te lezen, maar de reactiesnelheid van het scherm blijft wennen voor wie vooral tablets gebruikt. De nieuwste iPads van deze wereld lijken in niets op hun voorgangers, maar bij e-readers verloopt de innovatie een pak trager. Net als tien jaar geleden krijg je een glitch van een paar milliseconden wanneer je naar een ander scherm wil, waardoor de technologie wat achterhaald aanvoelt. Wie al een e-reader bezit en geen interesse in luisterboeken heeft, hoeft dus niet naar de winkel te snellen om dit toestel in huis te halen. Ben je van plan om een nieuwe e-reader te kopen, dan is de Libra 2 zeker een aanrader.
Kobo Sage: schrijven in je boeken
Samen met de Libra 2 introduceerde Kobo nog een ander toestel: de Sage. Deze e-reader heeft een scherm van 8 inch en weegt 240 gram. De batterij houdt het al snel meer dan een week uit, wanneer je naar audioboeken luistert, is dat ongeveer 9 uur. Een handige oplossing om die levensduur uit te breiden, is de PowerCover, een hoes die je toestel onderweg kan opladen.
Het is niet het enige handige accessoire voor de Sage. Met de Styluspen kan je namelijk notities maken in je boeken of documenten die je onder andere via de Dropbox-ondersteuning op je e-reader plaatst. Het is een handige functie, maar wie vooral op zoek is naar een toestel om veel notities mee te nemen, koopt beter een reMarkable 2. Toch blijft de Sage een mooi toestel dat als één van de weinige e-readers toelaat om boeken te lezen, te beluisteren én er notities in te nemen.
Lees ook
Dit artikel is u aangeboden door onze partner Hardware.info. Hardware.info is een expertensite die technologieproducten en hun prijzen vergelijkt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
game of the year
Waarom ‘Deathloop’ onze shooter van het jaar is
In een ander jaar had Deathloop wellicht geen schijn van kans gemaakt om dé shooter van de afgelopen twaalf maanden te worden bij de verkiezing van Game of the Year. Maar in 2021 lieten de grote franchises het wat afweten, waardoor deze firstperson-actiegame het hele najaar op onze radar bleef wat schieten betreft. -
esports
Esportsorganisator ESL opent ‘CS:GO’-competitie voor vrouwen met prijzenpot van €500.000
ESL, één van de grootste organisatoren van esportstoernooien ter wereld, richt een CS:GO-competitie op voor vrouwen naar aanleiding van hun #GGFORALL-initiatief. Zo wil het bijdragen aan een gezonder klimaat binnen esports en discriminatie een halt toeroepen. -
Facebook-moederbedrijf Meta verzet zich tegen gedwongen verkoop GIF-platform Giphy
Facebook-moederbedrijf Meta gaat in beroep tegen een Brits bevel om GIF-platform Giphy te verkopen. Volgens het concern van topman Mark Zuckerberg is er helemaal geen bewijs dat de overname van de database voor GIFs in 2020 door het socialemediabedrijf de concurrentie te veel schaadt. -
-
game of the year
Waarom ‘Sizeable’ onze Belgische game van het jaar is
Bij de Game of the Year-verkiezing zit ook een categorie voor beste Belgische game, en voor ons is dat dit jaar een studentenproject dat uitgroeide tot een commerciële productie. En dat met de moordende concurrentie van uitstekende games van eigen bodem die dit jaar allemaal op de markt kwamen. Dit is waarom ‘Sizeable’ voor ons het verschil maakte. -
Jobat
In welke sector moet je zijn voor een mooi loonbriefje in 2022?
Ben je toe aan een nieuwe uitdaging en hecht je – zoals wel meer mensen – daarbij veel belang aan het loon? Dan schotelt Jobat.be je de best betalende sectoren van het land voor. Hoeveel verdien je er? En welke jobs zijn daar nodig? Een overzicht. -
games
Examens waren nog nooit zo verslavend als in ‘Big Brain Academy: Knappe Koppen’
Een educatief spel, zoiets klinkt meteen een beetje muf. Het roept herinneringen op aan nare leraars, saaie lessen en die aloude ‘moeten we dat kennen?’-vraag. Maar ten onrechte, want Big Brain Academy: Knappe Koppen voor de Switch is opvallend plezant. Met dank aan de uitstekende afwerking en de veelzijdige interface. -
Spaargids.be
Goedkoper kopen in 2022: nog maar 1% registratierechten voor ingrijpende energetische renovaties
Kopers die hun woning ingrijpend energetisch renoveren of een woning (gedeeltelijk) herbouwen na een sloop genieten sinds 1 januari van verlaagde registratierechten van 1%. Bovendien geldt nog tot eind dit jaar het tijdelijk verlaagd btw-tarief van 6% voor afbraak en wederopbouw. Al moet je voor beide factoren wel aan verschillende voorwaarden voldoen. Spaargids.be overloopt de regels.