“Apple schroeft productie iPad terug om iPhone 13 te maken”
Apple heeft zijn productie van de iPad noodgedwongen moeten terugschroeven om zo meer onderdelen over te houden voor de productie van de iPhone 13. Dat meldt het Japanse zakenblad Nikkei op basis van bronnen. Het blad schrijft dat het Amerikaanse techconcern harder wordt geraakt door het wereldwijde chiptekort dan eerder gedacht.
Delen per e-mail
De productie van de iPad was de afgelopen twee maanden de helft van wat oorspronkelijk de bedoeling was. Ook onderdelen die eigenlijk gebruikt zouden worden voor oudere iPhone-toestellen zijn de afgelopen tijd voor de iPhone 13 gebruikt.
Vanwege fabriekssluitingen in Azië en de toegenomen vraag in de tweede helft van het jaar stond de productie van de iPhone 13 sowieso al onder druk. Maar het bedrijf kon door zijn enorme kapitaal en langlopende overeenkomsten met chipbedrijven de problemen in de toeleveringsketens vooralsnog beter te lijf dan andere bedrijven. Al hebben die problemen Apple in het afgelopen kwartaal wel zo'n 6 miljard dollar aan omzet gekost.
Volgens Nikkei heeft Apple prioriteit gesteld bij de productie van de in september uitgebrachte iPhone 13, omdat het bedrijf daar de komende tijd meer vraag naar verwacht dan voor de iPad. Vooral ook omdat de westerse markten uit de coronacrisis klimmen.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hardware Info
Getest: de nieuwste Apple Watch: “Het grotere scherm is prettig in gebruik”
Wanneer het meest waardevolle bedrijf ter wereld met een nieuwe versie van haar slimme horloge komt, kijken techjournalisten reikhalzend uit naar het moment waarop ze het toestel zelf mogen beoordelen. Frank Everaardt, hoofdredacteur bij Hardware Info, is een van hen. Hij testte de Apple Watch 7. Is deze smartwatch een aankoop waard? En hoe vernieuwend is dit horloge ten opzichte van zijn voorgangers? -
PREMIUM15
Koop een aapje, word rijk! Nu de Bored Apes Yacht Club records breekt: wat zijn NFT's? En riskeer ik voor aap gezet te worden?
-
Livios
Zonnepanelen presteren ook in de winter: zo vergroot je het rendement
Stof, afgevallen bladeren, vogeluitwerpselen, mos… Je zonnepanelen krijgen heel wat te verduren. Zeker in de winter wanneer het sneeuwt. Sneeuw is namelijk nefast voor een goede werking en verlaagt ook het rendement van je panelen. Daarom is het belangrijk dat je je zonnepanelen één à twee keer per jaar een onderhoudsbeurt geeft. Bouwsite Livios verschaft enkele tips. -
-
Spaargids.be
Je centen laten renderen zonder tussenkomst van de bank? Hier moet je op letten bij crowdlending
Ben je op zoek naar een hoger rendement voor je spaargeld? Dan is crowdlending misschien iets voor jou. Ondanks dat er wel grote risico’s aan verbonden zijn, bestaan er ook er ook manieren om die in te perken. Spaargids.be overloopt de opties. -
13
Het leven van een Vlaamse bitcoinmiljonair: Afrikaanse vrouwen, snelle wagens en misnoegd over politie-inval
Een Vlaamse bitcoinmiljonair met een voorliefde voor “zwarte vrouwen” en sportwagens is in Afrika in het vizier van de politie beland. Omdat hij zijn 21-jarige vriendin 800.000 euro cadeau gaf, verdenkt het gerecht hem van een witwasoperatie. Tegen HLN zegt de man dat hij veel geld verdiende met crypto-investeringen. “De politie liet ons gaan, maar sindsdien leven we in angst.” -
Jobat
Een baan als asbestverwijderaar: dit zijn de voor- en nadelen
Er zijn zo’n 500 erkende asbestverwijderaars actief in ons land. Zij werken dag in dag uit naarstig verder aan het verwijderen van de schadelijke stof die vorige eeuw in meer dan 3.500 bouwmaterialen is verwerkt. Wat zijn de voor- en nadelen (lees: de risico’s) van een job als asbestverwijderaar? En hoe kun je de stap zetten naar deze bijzondere baan? Jobat.be zocht het uit. -
Microsoft stoot Apple van troon als grootste beursgenoteerde bedrijf
Niet langer Apple, maar wel Microsoft is op dit moment het grootste beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Het aandeel Microsoft steeg vrijdag op de beurs van New York, terwijl dat van Apple terrein verloor.