Plannen met tentoonstelling van Merghelynck Museum en IFFM: “Een vernieuwing is nodig”
IeperHet In Flanders Fields Museum (IFFM) in Ieper krijgt in 2028 een zo goed als volledig nieuwe permanente tentoonstelling. Ook het Merghelynck Museum wordt aangepakt. Dat bevestigde schepen van Musea Dimitry Soenen (N-VA) na de laatste Ieperse gemeenteraad.
“We zijn tevreden over wat er op stapel staat met het Merghelynck Museum. Ik denk dat het museum wel een frisse look kan gebruiken die inspeelt op de jeugd”, zei Sam Vancayseele, raadslid voor oppositiepartij Groen Ieper op de afgelopen gemeenteraad in Ieper. “We vragen ons wel af of het al nodig is de permanente tentoonstelling van het IFFM te vernieuwen.”
Mannen met hakjes
Volgens schepen van Musea Dimitry Soenen (N-VA) is het wel degelijk noodzakelijk om de IFFM-expo aan te passen. “Een permante tentoonstelling heeft een levensduur van 12 jaar”, aldus de schepen. “We hebben begin deze legislatuur al een kleine upgrade gedaan om nog enkele jaren te kunnen overbruggen, maar in 2028 zal een grondige vernieuwing echt nodig zijn. In 2024 gaan we op zoek naar de nodige middelen en zien we wat zowel de hogere als lokale overheden kunnen doen. Vanaf 2023 gaan we het Merghelynck Museum via digitale weg wat meer in de kijker zetten. Het jaar daarop gaan we dan aan de slag met het museum zelf. We willen dat uitspelen met enkele thema’s uit de tijd van Merghelynck, die leefde in de 18de eeuw. Toen droegen mannen hakjes en lakten ze hun nagels. Het zijn een beetje genderthema’s die ook nu spelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
Ieper
Lezing in de Ieperse bib met Carmien Michels
Op zaterdag 11 maart is auteur en Europees kampioen Poetry Slam Carmien Michels te gast in de bib van Ieper. -
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
-
Zonnebeke
Kijk Vlaamse succesfilm ‘Dealer’ in OC De Leege Platse
Op maandag 6 februari kan je kijken naar ‘Dealer’, het langspeeldebuut van Jeroen Perceval, in OC De Leege Platse in Zonnebeke. -
Boezinge
17de soepverkoop voor Boezinge Kermis
Op zaterdag 4 februari start Boezinge Kermis met de jaarlijkse soepverkoop. Dat gebeurt nu al voor de 17de keer. -
Ieper
Jeugdboekenmaand maart start met leuke activiteiten
Op zaterdag 4 maart gaat ook in de bib van Ieper de Jeugdboekenmaand van start. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: deze 7 zaken moet je zeker weten
Dat zonnepanelen het duurzame antwoord zijn op fossiele brandstoffen en op de hoge energieprijzen hoeven we jou niet meer te vertellen. Maar waarop moet je zeker letten bij de installatie? Bouwsite Livios vroeg het aan enkele specialisten.