Parkeervergunning voor autodelen op drie locaties in Zonnebeke, Beselare, Geluveld en Passendale, ook deelauto’s in Ieper
ZONNEBEKE/IEPERAan de firma Claus2you uit Geluveld werden door de gemeente Zonnebeke de eerste vergunningen voor autodelen toegekend. In een proeftraject zijn drie parkeerplaatsen voorzien met een onderbord ‘autodelen’ in het centrum van Zonnebeke, Beselare en Passendale.
De gemeenteraad van Zonnebeke keurde in oktober een nieuw reglement goed dat het mogelijk maakt voor autodelers om een aanvraag in te dienen om met een autodeelwagen in de gemeente Zonnebeke aanwezig te zijn. “Vanuit een enquête vorig jaar kwam er voldoende interesse naar buiten voor het autodelen in Beselare en Zonnebeke”, aldus schepen van Mobiliteit Koen Meersseman (#Team 8980).
“Het is niet simpel als plattelandsgemeente om over deelwagens te beschikken. In grotere steden is dit volledig ingeburgerd maar ook in onze dorpskernen is er dus vraag voor dit systeem. Gelukkig toonde een lokale speler interesse om autodeelwagens ter beschikking te stellen.
Reeds in Ieper
De firma Claus Mobility is ontstaan uit het moederbedrijf van de Garage Claus op de Meenseweg. Er zijn ondertussen door hen vijf deelwagens verspreid over vier deelpunten: telkens één wagen aan het station en het Guido Gezelleplein in Ieper, één aan Garage Claus in Geluveld en twee in de duurzame wijk De Vloei in Ieper. Nu volgde dus Zonnebeke.
“In de loop van volgend jaar zullen we het gebruik, interesse en de parkeerplaatsen evalueren en eventueel bijsturen”, aldus de schepen. “De gemeente gaat samen met autodelen.net en de provincie nakijken hoe het systeem naar burgers gepromoot kan worden.
Het systeem is makkelijk implementeerbaar met de app Claus2you en de telefoon dient als sleutel. Je kan makkelijk registreren en reserveren. In de prijs die je betaalt zit de brandstof en omnium verzekering inbegrepen. De kostprijs bedraag 2,99 euro per uur en 0,25 euro per kilometer.
Meer info op www.claus2you.be
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
-
Spaargids.be
Is een termijnrekening opnieuw interessant? Dit zijn de verschillen met een gewone spaarrekening
Zijn termijnrekeningen weer interessant geworden nu Santander Consumer Bank en Izola Bank de rente hebben opgetrokken? Aan welke voorwaarden zijn ze verbonden? En brengen ze meer op dan het klassieke spaarboekje? Spaargids.be zoekt het voor je uit. -
Edgard Dewulf (70), de man op de scootmobiel met zonnepanelen, overleden
In Ieper is op 25 mei Edgard Dewulf overleden, de man die vaak te zien was in het centrum van de stad in een scootmobiel met zonnepanelen. Edgard werd 70 jaar oud en werd dood aangetroffen in zijn woning.Ieper -
-
PREMIUM
LEVENSVERHAAL. Piet Hardeman (80), de man die zijn volk leerde wandelen: “‘Onderweg zijn’ is een groot deel van mijn leven”
Westouter -
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?
Om de zoveel tijd pakken telecomoperatoren ermee uit op hun website: interessant ogende smartphonedeals. De nieuwste smartphone van Apple of Samsung tegen een zeer voordelige prijs, in ruil voor een abonnement bij een provider: het doet heel wat klanten overstag gaan. Maar zijn die deals ook voordelig? En zo nee, zijn er dan totaal geen zaakjes te doen? Mijntelco.be pluist het uit. -
Twee personen afgevoerd na ongeval op Zuiderring
Op de Zuiderring in Ieper kwam het dinsdagnamiddag om 17.30 uur tot een botsing tussen drie auto’s. Twee bestuurders werden naar het ziekenhuis gevoerd.Ieper -
Bezoek gratis de Lijstermolen van Westouter
Westouter