Ritmica zoekt geld voor nieuwbouw
HOVE/MORTSELBij Ritmica in Hove wordt alles klaar- gezet voor de eerste editie van de 'Tuinavonden'. Dat moeten drie gezellige dagen met muziek worden. De opbrengst is voor de werking van de school, die de middelen goed kan gebruiken nu het voor twee nieuwbouwprojecten staat.
Delen per e-mail
Ritmica is een onderwijs- en welzijnsinstelling voor kinderen, jongeren en volwassenen met een motorische of verstandelijke handicap. Het heeft afdelingen in Hove en Mortsel en op beide sites zit de school met bouwplannen. "Ritmica werd in 1969 opgericht in Boechout, maar al snel verhuisde het naar kasteel Cappenbeg in Hove. Een kasteel is ondertussen niet meer geschikt om lessen te geven. Daarom kregen we enkele jaren geleden al te horen van de brandweer dat we op de eerste verdieping geen klassen meer mochten inrichten. We zitten dus sinds enkele jaren met te weinig plaats", vertelt Philip Savelkoul, directeur van Ritmica.
Daarom vinden aan de overzijde van de kasteeltuin voorbereidende werken plaats voor een nieuwbouw. "We plannen de bouw van elf klassen. De eigenlijke werken beginnen volgend jaar net voor of net na de zomer zodat we ergens tussen september 2015 en september 2016 het gebouw kunnen betrekken. Hierdoor krijgen we opnieuw meer ruimte in het kasteel waar de administratieve diensten blijven en waar we nadien een echte polyvalente zaal zullen inrichten. Want dat missen we nu wel. De oudere gebouwen zullen eveneens helemaal gerenoveerd worden."
Over een goed jaar zit de school waarschijnlijk met twee werven. "Voor onze site in Mortsel hopen over één of twee jaar te beginnen met de bouw van vier nieuwe klassen. Deze zomer hebben we daar de speelplaats volledig vernieuwd en hebben we drie tijdelijke containerklassen geplaatst. Die zullen blijven staan tot de nieuwbouw klaar is."
Dit zijn grote plannen voor een school die nog even zal moeten wachten op subsidies. "Toen we ons dossier indienden, kregen we te horen dat we tegen 2023 aan de beurt zouden zijn. Daarom gaan we de bouw met andere middelen prefinancieren tot we subsidies krijgen. Dit doen we onder andere met spaargelden en leningen. Daarom is het ook belangrijk dat we verschillende activiteiten organiseren om onze werking te steunen."
Zo'n activiteit komt er donderdag al aan met de eerste editie van de 'Tuinavonden' aan de Wouwstraat. Donderdag en vrijdag is iedereen welkom voor muziek, comedy, hapjes en drankjes. Zaterdag wordt er om 14 uur begonnen met familienamiddag gevolgd door nog meer muziek vanaf 14 uur. "Hopelijk krijgen we goed weer dan kunnen de bezoekers ook buiten in onze tuin zitten. Maar we hebben in ieder geval een grote tent voorzien", besluit de directeur.
Kevin Oeyen, die de 'Tuinavonden' mee opstart, ziet het zeker zitten. "Het moeten gezellige avonden worden en zaterdag ook de namiddag gevuld met verschillende genres muziek. Het is muziek om te luisteren en een aantal bandjes nodigen zeker uit om te dansen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
MORTSEL Nieuwe overnemer frietbarak ’t Bareeltje gevonden: “Stukje Mortselse folklore dreigde te verdwijnen”
Bijna veertig jaar heeft Trudy Wortel frietbarak ’t Bareeltje uitgebaat in Mortsel maar om persoonlijke redenen is ze daarmee moeten stoppen. Omdat een stukje Mortselse traditie en folklore dreigde te verdwijnen, ging het stadsbestuur op zoek naar een nieuwe uitbater. Met Farrokh Redouane is die nu gevonden. -
5 leuke manieren om stress te verminderen
Stress lijkt wel dé ziekte van onze tijd. Heel wat mensen zijn dan ook op zoek naar manieren om hun stressniveau te verlagen. Naast meer sporten en bewegen, blijkt ook creatief zijn een goede uitlaatklep om je stress onder controle te houden. Heb jij je creatieve hobby nog niet gevonden? We geven je graag enkele suggesties mee. -
Jobs Werken in productie & techniek? Deze profielen zijn gewild
Kijk je in dit nieuwe jaar uit naar een nieuwe baan? Dan maak je een goede kans in productie en techniek. Ondanks de coronacrisis zijn er massaal jobs te vinden in deze elementaire sector. Vacatures raken er ook niet altijd even vlot ingevuld. Jobat.be geeft een overzicht van de meest gevraagde profielen en hoe je je kan heroriënteren. -
-
EDEGEM Popart in Huis Hellemans: “Met een vette knipoog en soms een vleugje erotiek”
Grafisch vormgever Celle Van Haverbeke en kunstenaar Bert Prins verkennen de kleurrijke wereld van popart in de expo ‘State of the (Pop)Art’. In maart stellen ze hun werk tentoon in kunstencentrum Huis Hellemans. -
PREMIUM
Hulshout/Edegem Schaatstrainer krijgt geen effectieve straf na seks met leerling (14), maar hij mag geen les meer geven aan minderjarigen
-
Antwerpen/Lint/Hove/Heist-op-den-Berg/Mortsel/Hofstade/Hemiksem Studenten kaarten discriminatie in make-up industrie aan: “Nauwelijks foundation voor mensen met donkere huidskleur”
‘Make-up your mind!’ Dat is de boodschap van zes studenten van de Karel De Grote Hogeschool in Antwerpen aan de make-up industrie na een onderzoek naar make-up voor personen met een donkere huidskleur. Zij voelen zich vaak gediscrimineerd. “Het is moeilijk om dan te kunnen zeggen dat je je geaccepteerd voelt in deze maatschappij”, zegt een van hun getuigen. -
ZORA Kogel is door de kerk: AED Studios wordt grootschalig vaccinatiedorp
Na grondig overleg is er een beslissing uit de bus gekomen: de momenteel leegstaande filmstudio’s en evenementenhallen van AED Studios worden het enige vaccinatiecentrum voor de hele eerstelijnszone (ELS) Zuidoostrand Antwerpen (ZORA). Mensen uit Boechout, Edegem, Lint, Hove, Kontich en Mortsel kunnen er binnenkort dus terecht voor een prik. Borsbeek sluit zich als enige ZORA-gemeente eventueel aan bij het vaccinatiedorp in Antwerpen, die piste wordt nog onderzocht.