Tommy en Carol nemen eetcafé ’t Grijs Peerd over van Mieke: “Afscheid nemen zal pijn doen, maar ik heb de juiste opvolgers gevonden”
HoogledeHoogledenaars Tommy Bolle (39) en Carol Bonte (40) worden de nieuwe gezichten van eetcafé ’t Grijs Peerd in Gits. Uitbaatster Mieke Pannecoucke, die het populaire café sinds 2017 runt, wil verpleegster worden en lanceerde vorige maand een oproep naar overnemers. “In drie weken had ik vijf kandidaten”, zegt ze. “Aan de openingsuren of het interieur veranderen we niks”, verzekert Tommy.
Tommy en Carol zijn geen onbekenden in het sociale leven in de gemeente. Samen staan ze zowat elk weekend achter de toog van de voetbalkantine van KFC Hooglede, waar Tommy ook verantwoordelijk is voor de jeugdwerking. Maar daar houdt hun engagement niet op. Zo was Tommy ook een van de drijvende krachten achter de pop-upcamping ‘Camping Fin Congé’ in de Rodenbachwijk in Hooglede. Ook in Gits is het koppel graag gezien. “We kwamen al in ’t Grijs Peerd in de tijd van Tony en Francine (de vorige uitbaters die het café in 2014 openden, nvdr)”, vertelt Carol. “Het concept heeft ons altijd aangesproken en we droomden eigenlijk al langer van een eigen horecazaak. Dus toen we lazen dat ’t Grijs Peerd over te nemen stond, hebben we niet lang geaarzeld.”
In drie weken had ik vijf kandidaten. Zelfs mensen uit het Kortrijkse waren geïnteresseerd. Maar toen Tommy en Carol zich aanboden, wist ik dat mijn zoektocht voorbij was
Veel interesse
“Ik had niet verwacht dat ik zo veel reacties zou krijgen”, pikt Mieke in. “In drie weken had ik vijf kandidaten. Zelfs mensen uit het Kortrijkse waren geïnteresseerd. Maar toen Tommy en Carol zich aanboden, wist ik dat mijn zoektocht voorbij was. Zij hebben al veel voeling met ’t Grijs Peerd. Ze kennen de klanten en zullen het concept in ere houden. En straks krijgen ze van mij ook het recept voor de spaghettisaus en voor de huisgemaakte picon. Dat heb ik hen beloofd. Afscheid nemen van het café zal sowieso pijn doen, maar ik ben opgelucht dat ik de juiste opvolgers gevonden heb.”
Tommy en Carol nemen het café officieel over op 1 september, al zullen ze in juli en augustus ook al af en toe meedraaien met Mieke. “Aan de openingsuren of het interieur veranderen we niks”, verzekert Tommy. “Ook onze twee zonen van 15 en 18 jaar hebben al gezegd dat ze gerust een handje willen helpen. Met het oog op Gits Kermis in het tweede weekend van september is dat alvast mooi meegenomen.”
Andere uitbaters voor voetbalkantine gezocht
Tommy werkt in het dagelijks leven als magazijnier bij Turbo’s Hoet en blijft dat ook doen, maar zal zijn activiteit bij Eendracht Hooglede wel wat afbouwen. “Ik ga geen training meer geven en ook voor het cafetaria zal iemand anders gezocht moeten worden. Maar ik wil wel actief blijven binnen het bestuur.” Carol staat in de week in een broodjeszaak in Beveren en gaat daar wat minder uren kloppen om meer tijd te maken voor ’t Grijs Peerd. “Onder andere om picon te leren maken”, knipoogt ze.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Roeselare
Roeselare maakt werk van extra drinkwatertappunten
CD&V-raadslid Thomas Witdouck informeerde tijdens de gemeenteraad of de stad niet op meer plaatsen kraantjeswater kan aanbieden. “In de Belgische horeca wordt kraantjeswater namelijk zelden gratis aangeboden. Als je dit vergelijkt met andere landen hinken we hier nog achterop. Ooit ging ik op reis naar Rome. Daar waren er verschillende straten en pleinen uitgerust met plaatsen waar je jouw fles water kon bijvullen. Misschien kan Roeselare een voortrekker zijn en zo’n systeem uitrollen voor alle toeristen en shoppers.” Schepen Francis Debruyne (CD&V) liet weten dat de stad bezig is met de opmaak van een actieplan rond drinkwater. “Dit om de Roeselarenaar bewuster te laten omgaan met het kostbare water. We willen het gebruik van herbruikbare flessen en drinkwater stimuleren en de drinkwatertappunten bekender maken. Op vandaag vind je er al eentje aan de Kop van de Vaart, op de Trax-site en in onze sportinfrastructuur. In samenwerking met De Watergroep komt er een gratis drinkwatertappunt op het openbaar domein bij. We bekijken of er meerdere mogelijk zijn. Dit tappunt zal wellicht eind dit jaar geplaatst worden, waar is nog niet duidelijk. De stad bekijkt de mogelijkheid of er meerdere geplaatst kunnen worden. Vermoedelijk zal dit tegen het einde van het jaar geplaatst worden.” -
-
Hooglede
Oppositie pleit voor ‘wandelpool’ voor scholieren
Na de zomervakantie zal in overleg met de ouderverenigingen van de scholen in Hooglede nagegaan worden of er een ‘wandelpool’ opgericht kan worden. Daarbij wandelen kinderen ’s morgens in groep en onder begeleiding van enkele ouders samen naar school. -
Rumbeke
Enkele tientallen medewerkers geëvacueerd na machinebrand bij Desotec
De brandweer rukte dinsdag uit naar het bedrijf Desotec, langs de Regenbeekstraat in Rumbeke. Aanleiding was een brand aan een machine. Het vuur was na een half uurtje onder controle. -
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg. -
Staden/Hooglede
Zesde 1.000-soortendag klokt af op 1.098 unieke plant- en diersoorten
Op de zesde editie van de ‘1.000-soortendag’ telden 30 experts samen 1.098 unieke plant-en diersoorten. Dit keer vond de jaarlijkse teldag van Stadslandschap ‘t West-Vlaamse Hart en Natuurpunt plaats in Hooglede en Staden.