Alle risicopatiënten Heusden-Zolder en Lummen krijgen eerste coronaprik ten laatste op 13 juni
Heusden-ZolderHet vaccinatiecentrum Watt 17 is momenteel druk bezig om alle 59-jarigen uit de gemeenten Heusden-Zolder en Lummen een eerste coronavaccin toe te dienen, want de risicopatiënten? “Die zijn zo goed als allemaal achter de rug”, laat het centrum weten. Zo zouden alle risicopatiënten uit beide gemeenten ten laatste op zondag 13 juni hun eerste coronavaccin krijgen.
“De meest recente uitnodigingen zijn verstuurd naar alle inwoners in Heusden-Zolder en Lummen van het geboortejaar 1962", zegt Jan Vanvelk, centrummanager van Watt 17. “Dat wil zeggen dat we de voorbije weken zo goed als alle risicopatiënten alvast een eerste keer konden inenten. Natuurlijk zijn er altijd enkelingen bij die hun eerste prik nog niét hebben gekregen, en die komen dan ook nog deze en volgende week aan de beurt. Vanaf 14 juni is het echter onze bedoeling en inschatting dat alle risicopatiënten uit Heusden-Zolder en Lummen toch al een eerste keer zijn langs geweest.”
Vertraagde levering
Welk geboortejaar de volgende zal zijn die het gouden prikje mag ontvangen, is echter nog niet duidelijk. “Daar hebben we pas iets later deze week zicht op van zodra we die uitnodigingen versturen", gaat Vanvelk verder. “Dat moment zal mogelijks donderdag rond de middag zijn. Hoe dan ook zien we dat het aantal vaccins toch redelijk doorkomen. De eerste, nieuwe prikken laten nog wat op zich wachten, maar het totaal aantal vaccins per week groeit stelselmatig. Zo zetten we deze week 3.000 vaccins in totaal, net zoals volgende week. In de week van 7 juni zullen we dan weer iets meer prikken zetten, namelijk 3.365 in totaal. Dat aantal had meer kunnen zijn, maar helaas hebben we deze week voor de eerste keer een lading van 2.160 vaccins van AstraZeneca misgelopen door een vertraging in de levering. Het is voor ons niet duidelijk of en wanneer die er alsnog zal komen”, aldus Vanvelk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
BINNENKIJKER. Wie wordt voor 2,5 miljoen de nieuwe ‘jonkvrouw’ van het kasteel van Wijer? “Compleet met slotgracht, buitenzwembad én ingericht café”
Nieuwerkerken -
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
PREMIUM
Aperoboxen, verrassingsdozen of gewoon een lekker flesje: Truiense wijnhandel introduceert slimme wijnautomaat
Het is eens iets anders dan een flesje te gaan halen in de supermarkt. Wijnhandel Verivino in Sint-Truiden heeft sinds kort een eigen hypermodern wijnautomaat: van QR-codes die je meer uitleg geven over de verschillende soorten wijn tot een ID-reader die ervoor zorgt dat een aankoop enkel mogelijk is voor meerderjarigen. Eigenares Laure Kempeneers licht toe hoe ze op het idee kwam: “Ik moet heel eerlijk bekennen dat ik er niet meteen voorstander van was.”Sint-Truiden -
-
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
-
Livios
Met de hogedrukreiniger erover en klaar? Dankzij deze tips maak je je terras kraaknet zonder het te beschadigen
Het zonnetje schijnt en de temperaturen stijgen: we trekken dus met z’n allen massaal naar buiten om te genieten van/op ons terras. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
-
Geruisloos én met usb-opladers aan boord: de nieuwste elektrische bussen van De Lijn rijden vanaf volgende week in Genk
Genk