Herentalse zussen van Congolese afkomst stichten eigen weeshuis: “Maison Maurice in Kisangani is een droom die uitkomt”
Herentals/OlenZussen Christel (32) en Emilie Eeman (33) uit Herentals willen een eigen weeshuis oprichten in Congo, het land van hun moeder. Sinds kort zamelen ze volop centen in voor de bouw van ‘Maison Maurice’ in de stad Kisangani.
Christel werd geboren in Antwerpen, Emilie in Ukkel. Ze stammen af van een Belgische vader en een Congolese moeder en wonen sinds hun zesde levensjaar in Herentals, waar ze ook opgroeiden. Ondertussen zochten beide dames andere oorden op. Christel verhuisde richting Olen en Emilie vond haar stekje in het Antwerpse. “We hadden al lang een droom om ons eigen weeshuis op te bouwen”, klinkt het bij de zussen. “Nu zetten we onze ideeën om in realiteit. Via sponsoring en allerlei organisaties en evenementen zamelen we het nodige geld en materialen in om de bouw van een weeshuis in Kisangani in Congo op te starten. Het hoofddoel is kinderen daar het kwalitatieve leven te bieden waar ze recht op hebben en waarmee ze een hoopvolle toekomst tegemoet gaan.
Het blijft niet bij onderdak verschaffen voor de Congolese kinderen. Ook medische zorg, onderwijs en bescherming komt aan bod
De zussen geloven er sterk in dat ze de levens van de kwetsbare kinderen in Congo positief kunnen beïnvloeden. “De oprichting van de vzw Maison Maurice is een weerspiegeling van onze ervaringen uit twee werelden”, vertelt Emilie. “Sinds 2013 ben ik actief in Kisangani, ik werkte er voor een lokale autoriteit en heb sindsdien aan verschillende humanitaire projecten gewerkt. Het blijft niet enkel bij het verschaffen van onderdak voor de kinderen. We willen de levensomstandigheden verbeteren door ze medische zorg, onderwijs en bescherming te bieden.”
Het idee om actie te ondernemen, kregen Christel en Emilie na het bezoek aan een weeshuis dat gerund werd door zuster Albertine. “Dat heeft een enorme indruk gemaakt op ons”, weet Christel. “Vandaag de dag zijn we er kind aan huis. Geïnspireerd door zuster Albertine haar werk en met de steun van vrienden en familie hebben we besloten om de vzw Maison Maurice op te richten. We werken samen met lokale partners aan duurzame verbetering voor deze weeskinderen. Met Maison Maurice willen we de mensen bewustmaken van de problematiek in Congo.”
Maison Maurice is genoemd naar mijn overleden peter, een vriend van de familie. We hopen dat wij net zoveel kunnen betekenen voor de weeskinderen als onze peter voor ons
Over de naam van het weeshuis werd niet lang getwijfeld door de zussen. “Maurice is de naam van mijn zoontje, die op zijn beurt genoemd is naar mijn ondertussen overleden peter”, vertelt Christel. “Maurice was een vriend van onze familie en zag zowel mijn zus als mij als zijn kleinkinderen. Wij hopen alvast dat wij voor de weeskinderen in Congo net zo veel kunnen betekenen als mijn peter voor ons.”
Wandelen voor Maison Maurice
Om de bouw van het weeshuis te financieren lopen de eerste centen al binnen via sponsoring. “Twee vrienden zetten met ‘wandelen voor Maison Maurice’ alvast een eerste evenement op poten”, klinkt het verder. “Drie uitgestippelde wandelingen doorheen de Herentalse natuur. Voor vijf euro per persoon krijg je een wandeling digitaal doorgestuurd waarna je op eigen houtje de wandeling kan aanvatten.” Aan de wandelingen werd een leuke zoektocht gekoppeld waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Alle info hieromtrent is te vinden op de Facebookpagina van Maison Maurice.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Werkmateriaal uit garage gestolen
De lokale politie Turnhout noteerde vrijdag een klacht wegens inbraak in een garage aan Groot Rees in Kasterlee. Daarbij werd werkmateriaal gestolen.Kasterlee -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
Tentoonstelling zet 100 jaar voetbal in Poederlee in de kijker
Zaterdagavond zwaaide KVC Lille United de deuren van zijn kantine open voor een grote tentoonstelling ter gelegenheid van 100 jaar voetbal in Poederlee. Bezoekers kunnen er terugkijken op de hoogdagen van het oude VC Poederlee, door de tijd reizen via oude voetbaltruitjes en zich verdiepen in oude krantenartikelen.Lille -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘Love is Blind S4’: de liefde moet (soms) naar de oogarts
De ware liefde vinden, zonder dat je weet met wie je te maken hebt. Het klinkt zo’n beetje als de gemiddelde Tinder-date, maar de makers van Netflixshow ‘Love is Blind’ - waarvan het vierde seizoen vandaag start - hebben er wel een kijkcijferkanon mee beet. -
Pluchen konijntjes vallen zondag uit Herentalse Lakenhal tijdens Spel van de Roetaert
Op zondag 2 april is de jacht op de pluchen konijntjes in Herentals weer geopend. Kinderen van drie tot elf jaar kunnen gratis meespelen met het Spel van de Roetaert. Dat is een historische traditie waarbij pluchen konijntjes en snoepjes uit het belfort van de Lakenhal vallen.Herentals -
Tijdelijke omleiding door nutswerken aan kruispunt van Tramstraat met Sint-Maartenstraat
Van woensdag 29 tot en met vrijdag 31 maart vinden er nutswerken plaats ter hoogte van het kruispunt van Tramstraat met Sint-Maartenstraat. De voorbereidende werken kaderen in het vervolg van de heraanleg van Olen-centrum.Olen -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven.