Geen vergunning voor omstreden kippenstal
HERENTALSDe bestendige deputatie heeft de bouwvergunning voor een fel gecontesteerde kippenstal van 14.000 kippen in Hulzen bij Herentals geweigerd. Ze vinden de impact voor de omliggende woonwijk en de natuur te groot.
Al maandenlang protesteren de buurtbewoners tegen de komst van de kippenstal, die volgens hen heel wat fijn stof en geurhinder met zich mee zou brengen. Het stadsbestuur van Herentals weerlegde telkens die argumenten. Onderzoeken wezen uit dat de komst van de kippenstal niet schadelijk zou zijn.
Geen motivatie
Verantwoordelijke schepen Mien Van Olmen (CD&V) is dan ook zeer teleurgesteld over de beslissing van de bestendige deputatie. "Wij hebben genoeg onderzoeken
gevoerd die aantonen dat de kippenstal niet schadelijk zou zijn. We hebben weken gewacht op de beslissing. Uiteindelijk hebben we een weigering gekregen, maar geen motivatie waarom", aldus Van Olmen.
Ook voor de kippenboer vallen veel toekomstplannen in duigen. "Ik ben er zeker van dat hij in zak en as zit", zegt Van Olmen.
Meer gedaan dan nodig
"Hij heeft een traject doorlopen van meer dan twee jaar. Hij hanteerde ook zeer strenge normen, die normaal zelfs niet nodig zijn voor biokippen, maar toch was hij bereid al die investeringen te doen. Hulzen is de enige plaats in Herentals waar er op grootschalig gebied aan landbouw kan worden gedaan. We vragen ons sterk af hoe we ondernemerschap in onze stad nog kunnen aanmoedigen", aldus Van Olmen.
De buurtbewoners van Hulzen zijn in de wolken. "We hebben er zo lang voor gevochten maar vingen bij het stadsbestuur altijd bot. We zijn dus enorm blij dat onze vele argumenten tegen de kippenstal eindelijk gehoord werden", klinkt het.
Wel milieuvergunning
De beslissing van de bestendige deputatie is enkele weken al genomen. Op 21 december besloten ze de bouwvergunning te weigeren. "De ruimtelijke ordening was ondermaats", zegt gedeputeerde Luk Lemmens.
"De kippenstal zou veel te dicht tegen een drukbewoonde woonwijk komen te staan, waardoor de inwoners te veel last zouden hebben van geurhinder. Verder zou het ook een verstoring zijn voor de natuur omdat er vijf hectare bos moeten gekapt worden voor de kippenstal", aldus nog Lemmens.
De milieuvergunning waarover de bestendige deputatie ook moest beslissen, blijft wel behouden.
Op 4 januari was er bij de deputatie een staking van stemmen over die vergunning. Wanneer dat gebeurt, blijft de beslissing van de stad overeind en die was positief. Of het stadsbestuur van Herentals verder nog iets zal ondernemen tegen de beslissing van de provincie, is voorlopig nog niet duidelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
-
PREMIUM
MIJN STAD. Patrick ‘DJ Pat B’ Burremans (40) over zijn Hoogstraten: “Die drukte op de Vrijheid... de Antwerpse Ring is er soms niets tegen”
Hij komt eigenlijk van ‘over de grens’, maar voelt zich toch al jaren een echte Hoogstratenaar. Patrick Burremans (40), beter bekend als DJ Pat B, trok al heel Vlaanderen, Nederland, Europa en zelfs deeltjes van de rest van de wereld rond om er zijn dj-sets te spelen. Ook Tomorrowland en Reverze staan op zijn cv. Maar toch blijft hij met beide voetjes op de grond. “Weet je wat heerlijk is? In je eigen stadje een dj-set spelen. Kan ik lekker met de fiets en hoef ik dat pintje niet laten staan.”Herentals -
HLN Shop
De grote plas over aan een scherpe prijs: vijf dagen New York in evenveel niet te missen tips
Groene parken, stranden in overvloed en een flinke portie fun en cultuur. New York heeft alles in huis voor een geslaagde zomervakantie. HLN Shop bevoorraadt je alvast met vijf tips om maximaal te genieten onder de New Yorkse zon. -
-
PREMIUM
HUIZENJACHT. Zoersel, groene parel tussen Antwerpen en Turnhout: “Gezinnen verlaten de grootstad om hier te wonen op grote domeinen”
Zoersel -
Grootschalige rampoefening bij Aurubis en Umicore goed verlopen: “Betrokken hulpdiensten zijn hierdoor beter op elkaar ingespeeld”
Op de terreinen van bedrijven Aurubis en Umicore in Olen vond vrijdagvoormiddag een grote rampoefening plaats. In totaal namen ruim 50 hulpverleners en figuranten aan de oefening deel. Met de oefening testten de dienst noodplanning gouverneur van Antwerpen, de hulpdiensten, gemeente Olen en de bedrijven in kwestie niet enkel hun nood- en interventieplannen, maar toetsten ze ook hun onderlinge samenwerking tijdens crisissituaties.Olen -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
Na Duitsland kondigde ook Nederland aan om gasketels te verbieden vanaf 2026. Komt er binnenkort ook bij ons een verbod op nieuwe zulke ketels? Bouwsite Livios vroeg het aan Charlotte van de Water, klimaatbeleidexpert, en Guy Gommeren, bouwtechnologie-expert bij technologiefederatie Agoria. -
Rotary Westerlo schenkt 50.000 euro aan lokale initiatieven
Westerlo