Kollegebos wordt deze week heraangeplant: 4065 bosplanten in één keer
harelbekeDeze week worden in één keer 4065 bosplanten geplant in het Kollegebos in Harelbeke. De buurt koos er zelf voor om het bos in één keer aan te pakken, in plaats van in verschillende fases.
Delen per e-mail
“Begin dit jaar, in februari, werden de oude, kapotte exotische bomen in het Kollegebos gerooid met de bedoeling om een duurzaam, biodivers en inheems bos te creëren”, zegt schepen Tijs Naert (Groen). “Het Kollegebos zag er zo een heel tijdje leeg uit, maar daar komt nu verandering in. Als ontwerp voor het Kollegebos opteerden we om rond het centraal aan te planten bosgedeelte een bosrand van 6 meter te voorzien, om gelaagdheid te bekomen en eventuele overlast te beperken.”
Naast het Kollegebos wordt er ook gewerkt in het Koeksken in Bavikhove. Daar zijn 150 bosplanten voorzien. “We hoopten om de heraanplant te kunnen verwezenlijken samen met een aantal vrijwilligers, maar door de huidige coronacijfers is dit onmogelijk. De heraanplant van het Kollegebos zal met de hulp van de sociale economie vervaardigd worden. Het Koeksken wordt door Natuurpunt Gaverstreke aangeplant. Het planten van de bomen gebeurt op een volledig coronaveilige manier.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
Kuurne Buurman voorkomt erger bij keukenbrand
In de Koning Albertstraat in Kuurne brak donderdagnamiddag omstreeks 15.45 uur brand uit in een woning. Buurman Brecht Vanessche greep in en voorkwam zo erger. -
harelbeke Steenbrugstraat wordt onthard en groener, smaller en veiliger gemaakt
De Steenbrugstraat in Harelbeke wordt volgend jaar aangepakt. De gemeenteraad heeft daarvoor een samenwerkingsovereenkomst afgesloten met Fluvius. De riolering wordt er vernieuwd, en ook het wegdek wordt heraangelegd. -
-
Kortrijk / Kuurne / Lendelede Criminaliteitscijfers met 16 procent gedaald in 2020: “Eén vierde van de feiten was coronagerelateerd”
De criminaliteitscijfers van de politiezone Vlas (Kortrijk, Kuurne, Lendelede) zijn vorig jaar met 16 procent gedaald in vergelijking met 2019. Vooral de coronacrisis - met lockdowns, een nachtklok en samenscholingsverboden - ligt aan de oorzaak. De zone telde 2.599 inbreuken tegen de coronamaatregelen. Wel nam de cybercriminaliteit exponentieel toe. -
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
Multimedia Moet jouw telefoon tegen wat nattigheid kunnen? Deze smartphones zijn waterdicht
Het is misschien niet het eerste waar je naar kijkt als je een nieuwe smartphone gaat kopen, maar toch is ‘waterdichtheid’ een redelijk belangrijk criterium. Helemaal als je ook in de gure tijd van het jaar vaak buitenshuis bent. Onze techredacteur belicht de verschillende niveaus van waterdichtheid en de high-end smartphones per categorie. -
PREMIUM
Brugge Kaassommelier Nick wil met concept Vlaanderen veroveren: “Bij elke kaasplank wat info, zoals Donald Muylle doet met zijn keukens”
De wijnsommelier kennen we allemaal. Je hebt er intussen die alles weten over water, terwijl ook de kennis voor thee een aparte ‘kenner’ verdient. Maar in Brugge heb je nu ook een kaassommelier. Nick Spanhove (35) slaagde er in deze tijden van digitaal winkelen in om van zijn passie zijn beroep te maken. “De kaasfanaat verdient persoonlijke aandacht. Iedere klant ontvangt van mij een persoonlijk spraakbericht via WhatsApp”, verklapt hij. Een reportage vanuit dé kaasprovincie in Vlaanderen.