Unicum voor Mattheuspassie in Hamme: organisatie voorziet livestream vanuit kerk
HammeDe Mattheuspassie in de Sint-Pietersbandenkerk in Hamme is intussen een vaste waarde geworden voor de gemeente. Normaal gezien zijn er deze periode heel wat opvoeringen van het stuk van Johann Sebastian Bach, maar kunnen door de coronacrisis niet plaatsvinden. “Wij hebben er voor gekozen om niet te annuleren, en zelf een livestream te voorzien”, zegt Hugo Van Geet.
Delen per e-mail
De editie van vorig jaar, die in maart zou plaatsvinden, werdop de valreep afgelast omdat het land volledig in lockdown ging. Er was geen tijd om alles nog recht te trekken en op een alternatieve manier een optreden te voorzien, maar die tijd hadden ze voor de editie van dit jaar wel. Het zal nu de vierde keer zijn dat de Mattheuspassie in Hamme wordt opgevoerd. “We doen dit met de artiesten die normaal vorig jaar gepland stonden”, zegt Hugo Van Geet van cantoribus Hamme, de organisatie achter de Mattheuspassie.
De opvoering zal zoals altijd gebeuren in de Sint-Pietersbandenkerk, maar dan zonder publiek. Daarom voorziet de organisatie een livestream. “Deze zal te volgen zijn via onze website www.cantoribus-hamme.eu”, klinkt het. “Daar kan je kaarten kopen om de livestream te kunnen bekijken”, klinkt het. “We gaan dit erg professioneel aanpakken en zorgen voor een goede en kwaliteitsvolle stream.”
Meer dan religie
Raf Vandermeulen zal opnieuw zorgen voor de volledige productie van het stuk. De Mattheuspassie kan rekenen op echte topnamen zoals Andreas Scholl samen met het Ensemble A van Hans Cammaert. “De Mattheuspassie is meer dan religie. Het is een universeel en zeer hoogstaand muziekstuk dat zeker in coronatijd hoop en inspiratie kan bieden aan de luisteraars”, vult Van Geet aan. “Wij hopen hier dus blijvend een voortrekkersrol te kunnen spelen in de gemeente, en hopen ook weer snel bezoek te kunnen ontvangen in de kerk.”
De kerk in Hamme leent zich perfect voor dit optreden en zal dan ook dit jaar bij de livestream weer het decor vormen. “De Sint-Pietersbandenkerk in Hamme behoort met haar akoestiek tot de beste van Europa”, aldus Philippe Herreweghe. De Mattheuspassie gaat dit jaar door op zondag 28 maart en start om 15 uur. Meer informatie kan je vinden op de website. “Wij hopen iedereen van harte op de livestream te mogen ontvangen voor een unieke uitvoering van de Mattheuspassie”, besluit Van Geet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dendermonde
Cultuurcentrum Belgica trekt deze zomer naar buiten met Kamp Belgica
Cultuurcentrum Belgica van Dendermonde wil deze zomer cultuur buitenshuis brengen. Het zal daarvoor de site van het internaat van het Atheneum inpalmen. -
Zo komt u aan een hoger pensioen
-
Dendermonde
Scotch No Soda geeft concert via livestream om nieuwe plaat voor te stellen
Het Jazzcentrum Vlaanderen van Dendermonde kan aanstaande vrijdag 16 april uitpakken met een uniek livestream concert. Daar zorgt de bluesband Scotch No Soda, met roots in Dendermonde, voor. De muzikanten geven het digitale releaseconcert om hun nieuwste plaat Swingin’ After Hours voor te stellen. -
-
PREMIUM
TIJDREIS. Dromen van brokaat, zijde en een rijk verleden: de verdwenen Zwinhavens
-
Livios
Jong architectenkoppel renoveert eigen rijwoning: "Complete transformatie”
Architectenkoppel Eline en Simon verbouwden drie jaar geleden hun rijhuis uit de jaren 20 in Hasselt. De voorgevel werd bewaard voor het straatbeeld, maar achter de façade onderging de woning een complete transformatie. Bouwsite Livios mocht binnenkijken in de compacte en energiezuinige stadswoning met veel daglicht en comfort. -
Appels
Opknapbeurt voor wegdek Maaistraat: verkeer moet omrijden
Het wegdek van de Maaistraat in Appels krijgt de komende weken een opknapbeurt. Daardoor zullen chauffeurs moeten omrijden. -
HLN Drive
Wat is het snelst: een elektrische wagen… of een elektrische step
In Drive zag je dit weekend een wel heel speciale uitdaging: de Audi e-tron Sportback nam het immers op tegen een elektrische step van het Duitse merk. Audi is trouwens niet het enige merk dat zich op de nieuwe mobiliteit richt. HLN Drive onderzocht het fenomeen.