Fysiek info-ontbijt voor ouders en leerlingen kan niet doorgaan, dus komt GO! Mira met creatieve oplossing: “Ouders met interesse mogen ontbijt komen afhalen”
HammeGO! Mira in Hamme organiseert elk jaar een info-ontbijt op school om leerlingen en hun ouders te informeren over studiekeuzes en de school waarvoor ze kiezen. Door corona is dit bijzonder moeilijk om te organiseren, en daarom zal de school het ontbijt dit jaar aan huis brengen.
“Het info-ontbijt is onze jaarlijkse start van de informatiemomenten voor nieuwe en geïnteresseerde ouders, maar jammer genoeg valt dit moment door corona in het water,” aldus directeur Vincent Browet. “De school vindt het erg belangrijk dat leerlingen en ouders in het zesde leerjaar een bewuste keuze maken voor een secundaire school. Deze keuze kan je enkel maken wanneer je jezelf goed laat informeren. Het info-ontbijt is daarom het uitgelezen moment om het nuttige aan het aangename te koppelen. Ouders ontdekken de school, de werking en het team op een ontspannen manier en er is tijd om bij de koffie alvast na te praten met de toekomstige leerkrachten van hun kind.”
In de huidige omstandigheden is dit natuurlijk erg moeilijk te organiseren, en dus kwam de school met een creatieve oplossing. “Alle geïnteresseerden mogen nu zondag een gratis ontbijt gaan afhalen, zodoende kunnen ze dit thuis consumeren terwijl ze het digitaal infomoment volgen,” verklaart de directeur. “Ik merk dat een grote groep ouders, maar ook leerlingen het vaak moeilijk hebben om te antwoorden op de vraag waarom ze voor een bepaalde school kiezen. Een schoolkeuze is nog te veel gebaseerd op een gewoonte of een traditie binnen de familie”, gaat Browet verder. “GO! MIRA is sinds 2019 bovendien een vernieuwde school en voor de ouders en de leerlingen is het ontzettend belangrijk om ons pedagogisch project te kennen voor ze hun schoolkeuze vastleggen.”
De geïnteresseerde én ingeschreven ouders en leerlingen kunnen deze zondag bij bakkerij Oud Huys Mariman terecht voor hun onbijt. De inschrijvingslink is terug te vinden op www.gomira.be. “We vinden het een mooi gebaar van de school en we zijn vooral benieuwd naar de toekomstgerichte werking van de school,” getuigt een ingeschreven ouder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hamme
Bestuurder mist bocht en eindigt op flank tegen boom
In de Vossestraat in Hamme is zaterdagnamiddag een bestuurder met zijn BMW op zijn flank terechtgekomen, nadat hij uit de bocht ging. De chauffeur zelf raakte niet meer uit zijn voertuig en werd via de koffer uit de wagen geholpen door de brandweer. -
Moerzeke
Kevin (40) moet ambiancecafé De Klok noodgedwongen sluiten na klacht van buurtbewoner over te luide muziek: “Zonder optredens is mijn zaak niet rendabel”
Kevin De Graef (40) stopt dit najaar met zijn ambiancecafé De Klok op het Dorsplein in Moerzeke. Na een klacht van één buurtbewoner voor lawaaioverlast mag hij er geen optredens meer organiseren. “Ik stop dan ook met het café, want zonder de optredens is het niet meer rendabel”, zucht Kevin. -
Ninashop
The backpack is back! De mooiste rugzakken voor de lente
De tijd dat je een rugzak enkel op de schouders van festivalgangers spotte, is definitief voorbij. Investeren in een luxueuze leren rugzak geeft net zoveel voldoening als eindelijk die gedroomde designertas aan de haak slaan. The backpack is back, en hij blijft ook voor een tijdje. Ninashop.be ging voor jou op zoek naar de knapste exemplaren -
-
PREMIUMSint-Pauwels
RESTOTIP. Eetcafé Blablabla: kwaliteit met een huiselijke nonchalance
Eetcafé Blablabla op de Dries in Sint-Pauwels vierde eind vorig jaar haar 20ste verjaardag, en trakteerde zichzelf op een vernieuwd interieur. Wij kwamen niet voor het likje verf, maar wél voor de menukaart. -
Jobat
Bijverdienen: hier kan je terecht en dit loon mag je verwachten
De inflatie is torenhoog: in maart bereikte ze maar liefst 8,31 procent, aldus Belgisch statistiekbureau Statbel. Enkel in maart 1983 kwam de inflatie met 8,92 procent nog hoger uit in ons land. Heb je nood aan een extra financiële injectie om de eindjes aan elkaar te knopen? Dan biedt een bijverdienste mogelijk een uitweg. Jobat.be geeft een overzicht van de opties. -
Dendermonde
Vicaris Village opent met een knal: terrein stampvol voor eerste festivalavond
De vijf dagen feest die in Vicaris Village beloofd worden, zijn woensdagavond met een voltreffer van start gegaan. Mama’s Jasje en Bart Peeters zetten het festivalterrein op de Groene Dender in vuur en vlam, al deden vooral de enthousiaste feestgangers zelf daarvoor een serieuze duit in dat zakje. -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen.