Brandweerlieden blijven met lege handen achter na rechtszaak over achterstallig loon
HalleHet arbeidshof van Brussel verklaarde de vorderingen van de Halse brandweerlieden in de zaak rond de wachtvergoedingen ongegrond. Dat betekent dat de stad hen geen geld meer verschuldigd is.
“Begin 2018 stapten een aantal brandweermannen van de voormalige Halse brandweer naar de arbeidsrechtbank”, laat de stad weten in een persbericht. “Zij waren van oordeel dat Halle, vóór de fusie van de brandweerzone Vlaams-Brabant West, niet alle gepresteerde uren correct had vergoed en dat de stad hen ook bijkomend loon verschuldigd zou zijn. Met deze dagvaarding volgden de voormalige Halse brandweerlieden het voorbeeld van hun collega’s uit Zaventem en Vilvoorde.”
Op 20 april 2021 deed het arbeidshof van Brussel uitspraak in het dossier. “Eerder verklaarde de rechter in eerste aanleg dat de vorderingen van de brandweerlieden van voor oktober 2013 verjaard zijn en dat de stad geen bijkomende vergoeding voor overuren of voor zaterdag- en zondagprestaties verschuldigd is. Het arbeidshof heeft nu ook besloten dat de brandweerlieden correct werden vergoed en dus geen recht hebben op achterstallig loon. De 42 brandweerlieden die de rechtszaak aanspanden tegen de stad Halle worden veroordeeld tot de betaling van de gerechtskosten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Halle zoekt uitbater voor cafetaria sportcomplex De Bres
Halle -
Nieuwe bezoekregeling in het AZ Sint-Maria vanaf 1 juni
Het AZ Sint-Maria in Halle startte vanaf 1 juni met een meer uitgebreide bezoekregeling.Halle -
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”
Vlaams minister van Energie Zuhal Demir (N-VA) liet zich in het Vlaams Parlement bijzonder scherp uit over Fluvius. Dat zag Mijnenergie.be. Volgens Demir wijzen het aanslepende probleem van de uitvallende omvormers en de trage uitrol van het energiedelen erop dat de netbeheerder niet klaar is voor de energietransitie. -
-
Jobat
Gedemotiveerd, veel verlof en altijd 9-to-5? Zes clichés over ambtenaren onder de loep genomen
-
Personeelstekort in bouwsector treft ook Vlaams-Brabantse bedrijven: 3 op 10 vacatures niet ingevuld
Embuild, de voormalige Confederatie Bouw, trekt aan de alarmbel omdat het personeelstekort in de bouwsector zodanig groot geworden is dat vele bedrijven hun activiteiten moeten uitstellen of verminderen. Het tekort situeert zich vooral in Vlaanderen, waar 11.000 jobs niet worden ingevuld. In Vlaams-Brabant ligt het totaal aantal vacatures lager, toch blijft 30 procent daarvan openstaan.Leuven -
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?
In 2022 bereikten de energieprijzen een recordniveau. De consument kon toen een tijdlang enkel nog voor een variabel tarief opteren. Ondertussen bieden vier energieleveranciers opnieuw een vast tarief aan. Maar waar bevinden de prijzen hiervan zich ten opzichte van de - stabiele - energiemarkt die we voor de crisis kenden? En zijn er grote verschillen van leverancier tot leverancier? Mijnenergie.be overloopt de cijfers. -
PREMIUMvoetbal challenger pro league
FCV Dender verzekert sportieve toekomst met duo Timmy Simons-Julien Gorius: “Club moet stap per stap groeien”