Populaire sluiproute wordt landbouwweg, maar niet iedereen is blij: “Niet eens onderzocht wat gevolgen zullen zijn voor omliggende straten”
Lembeek/HalleVeugeleer, een smalle straat in de buurt van de Nijvelsesteenweg, wordt een landbouwweg. Die maatregel moet het vele sluipverkeer tegenhouden. Maar op de gemeenteraad bleek dat niet iedervoorstander is van deze oplossing.
Het is een populaire sluiproute om de drukke Nijvelsesteenweg en E429 te vermijden”, zegt schepen van Mobiliteit Bram Vandenbroecke (Groen). Daardoor is de straat populair bij automobilisten die de verkeersdrukte in de omliggende straten willen vermijden. De snelheidslimiet wordt vaak niet gerespecteerd. Dat leidt tot een onveilige verkeerssituatie voor de vele wandelaars, fietsers en andere weggebruikers. Er mocht tot nu toe nog 50 kilometer per uur gereden worden, maar dat verlagen we nu naar 30 kilometer per uur.”
In de praktijk wordt Veugeleer, en bij uitbreiding ook Driepikkel (tussen Veugeleer en de E429), Resteleurs en Berendries (gedeelte tussen Rodenemplein en Resteleurs) voorbehouden voor landbouwvoertuigen, voetgangers, fietsers, ruiters en bestuurders van speedpedelecs. De straten blijven wel toegankelijk voor plaatselijk verkeer.
Enkele klachten
De gemeenteraad keurde het punt goed, maar oppositieraadslid Nelly Lanis (N-VA) uitte wel felle kritiek op de ingreep. “U laat zich leiden door enkele klachten, maar welke die zijn weten we niet, want ik kan ze niet in het dossier terugvinden”, richtte ze zich tot schepen Vandenbroecke. “U toetst dit niet af met de bewoners van de omliggende straten zoals de Berendries die ook smal is of de Dokter Spitaelslaan waar zich een school bevindt. Andere Hallenaren die de straat gebruiken zijn niet bevraagd. Er is geen objectieve analyse van het probleem. Er is zelfs niet onderzocht welke impact deze maatregel zal hebben op de omgeving en de andere straten, om nog maar van de langere reistijd van sommige mensen te spreken. Het enige beknopt onderzoek werd gevoerd door de politie, maar hun advies is gewoon genegeerd zonder motivatie. Uw oplossing is een verkeersbord plaatsen waarvan de politie nu al zegt dat ze dit niet kunnen controleren. Dat is geen oplossing, want u bedriegt zelfs de bewoners die denken dat de zaak is opgelost.”
Geen knip
Vandenbroecke kaatste de bal terug. “U vindt dus dat die straat geschikt is om als sluiproute te dienen en om 50 kilometer per uur te rijden, terwijl er in twee richting mag worden gereden?” aldus Vandenbroecke op de gemeenteraad. “Ik hoor veel kritiek, maar ik wacht op een oplossing van u. Het bord heeft een ontradend effect. We plaatsen dus geen knip. We blijven alles opvolgen, onder andere dankzij de tellingen van Telraam waarbij het verkeer gemonitord wordt. Als er elders door deze beslissing problemen ontstaan sturen we bij. En dat de politie er moeilijk controle kan uitvoeren is een algemeen probleem op landbouwwegen. Dat heeft niets te maken met de specifieke situatie daar.”
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wandel en ontdek de Gezondste Wandeling
Gooik -
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?
Om de zoveel tijd pakken telecomoperatoren ermee uit op hun website: interessant ogende smartphonedeals. De nieuwste smartphone van Apple of Samsung tegen een zeer voordelige prijs, in ruil voor een abonnement bij een provider: het doet heel wat klanten overstag gaan. Maar zijn die deals ook voordelig? En zo nee, zijn er dan totaal geen zaakjes te doen? Mijntelco.be pluist het uit. -
PREMIUM
DE OUDSTE BELGEN. Maria (103) woont nog alleen thuis: “Mijn man heeft een bak bier verdiend aan onze relatie. En dat terwijl ik zelf geen bier drink”
Wat was vroeger beter? Welk advies moet de jeugd krijgen? En wat is het geheim om zo oud te worden? Wij vragen het elke week aan de oudste inwoner van een dorp of stad in Vlaanderen, in onze nieuwe reeks ‘De Oudste Belgen’. Vandaag houden we halt in de gezellige woonkamer van Maria Maerevoet (103) in Zemst. Trouwen deed ze in de oorlog, maar een jaar na dat huwelijksfeest woonde ze alweer bij haar ouders. “Mijn man? Die heb ik pas anderhalf jaar later teruggezien.”Hofstade -
-
Halle
Bestuurder die zwaar ongeval N6 veroorzaakte reed onder invloed van verdovende middelen
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
Lezersbijdrage
Ook op Vaderdag idyllische brunch in ‘t veld dankzij fruitbedrijf Vandersmissen-Crispel
Op 11 juni is het weer Vaderdag. Wie nog op zoek is naar een leuke verrassing, kan misschien wel eens langsgaan bij Vandersmissen-Crispel Groenten & Fruit in Pepingen. Zij organiseren die dag een ‘brunch in ‘t veld’.Pepingen -
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”