Leerkracht veroordeeld voor verspreiding kinderporno na tip FBI (maar hij kan wel les blijven geven)
GrobbendonkEen 50-jarige leerkracht uit Grobbendonk heeft 18 maanden cel voorwaardelijk gekregen voor de verspreiding van kinderporno. Hij mag ook geen contact meer hebben met kinderen jonger dan 15 jaar. Maar omdat zijn leerlingen ouder zijn, kan hij wel les blijven geven.
Het was zo maar even de Amerikaanse FBI die de politie in ons land tipte over de leerkracht en diens praktijken. Dit nadat zijn IP-adres gelinkt kon worden aan een kinderpornografisch filmpje.
De leerkracht maakte op internet deel uit van een zogenaamd peer-to-peernetwerk waarbij de gebruikers zowel legale als illegale bestanden met elkaar uitwisselen. Wanneer je bestanden downloadt, worden die automatisch ook ter beschikking gesteld van de andere gebruikers. De leerkracht in kwestie heeft zo meer dan 700 kinderpornografische bestanden gedownload, en dus ook verspreid via het netwerk.
De man wordt nu veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 18 maanden en een boete van 4.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Als voorwaarden moet hij onder andere een psychotherapeutische behandeling volgen, én krijgt hij een contactverbod opgelegd met kinderen jonger dan 15 jaar. Op die manier kan hij zijn job blijven uitoefenen. Hij geeft immers les aan kinderen van 15, 16 en 17 jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Independer
Op kot? Deze verzekeringen zijn een must voor studenten
Veel studenten zijn nog naarstig op zoek naar een kot, nu het volgende academiejaar in zicht komt en er kotschaarste heerst. Heb je een optrekje gevonden, zijn er echter niet zoveel jongeren die eraan denken om meteen ook de verzekering voor hun kot in orde te brengen. Hoe zit dat precies in elkaar? Moet je een studentenkot apart verzekeren? Independer.be maakt je wegwijs. -
Herentals
Infomarkt over aanleg nieuwe spoorwegbrug over Albertkanaal
Benieuwd naar de verkeershinder die aanleg van de nieuwe spoorwegbrug aan het Albertkanaal in Herentals de komende maanden met zich meebrengt? Of wil je meer weten over de ontwerpplannen? Dan kan je op woensdagavond 11 mei terecht op de infomarkt aan Hemeldonk. -
PREMIUMLier
RESTOTIP. Peking: Chinese specialiteiten met de glimlach geserveerd
Zin in iets nieuws, maar je weet niet waar zoeken? In deze reeks lees je elke week over een horecazaak die het ontdekken waard is. Deze keer gaan we langs bij Chinees restaurant Peking, dat recent van de ene kant van de Lierse Grote Markt verhuisde naar de andere. -
-
Herentals
Uitbaters muziekcafé The Roxy trakteren met gratis optredens op Grote Markt: “Jaar geleden amper vier man aan tafel en nu dit, veel plezanter!”
‘The Roxy Fest’ is de naam van het verjaardagsfeest van Café The Roxy in Herentals. Zes bands komen er verspreid over de hele dag langs op het podium dat zijn plaats krijgt recht over het café op de Grote Markt. De opvallendste naam op de affiche zijn de Britten ‘Not The Rolling Stones’, ‘s werelds strafste tribute band van de echte The Rolling Stones. En de inkom? Die is volledig gratis! -
PREMIUMDessel
RESTOTIP. Geniet van de zoetste Kempische aardbeien bij The Red Corvette
Zin in iets nieuws, maar weet je niet waar zoeken? In deze reeks lees je elke week over een nieuwe horecazaak die écht het ontdekken waard is, van koffiebar tot ijsjeszaak en van brasserie tot fine dining. Deze week: een drive-in met heerlijk zoete aardbeien uit volle grond. -
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
Livios
Zelf je badkamer verbouwen? Johny uit ‘Huis Gemaakt’ legt uit waar je zeker op moet letten
Elke week geeft bouwopzichter Johny Kaczmarowski van het programma ‘Huis Gemaakt’ een handige verbouwtip aan bouwsite Livios, die ook jou kan helpen met je renovatieproject. Vandaag legt hij uit hoe je de plaatsing van je badkamer het best aanpakt.