Wolvertemsesteenweg gaat jaar lang dicht in Grimbergen
De voorbereidende werken aan de Wolvertemsesteenweg zijn allemaal gestart. Dat wil zeggen dat de grote herinrichting bijna aanvangt. De Wolvertemsesteenweg gaat minstens een jaar lang dicht tussen het kruispunt met de Brusselsesteenweg en de Hoge Steenweg om de riolering te vernieuwen en een bufferbekken te plaatsen. De tijdelijke parkings voor handelaars zijn bekend, samen met een deel van de omleiding.
Delen per e-mail
De werken aan de Wolvertemsesteenweg starten op 12 oktober. De werken zullen ruim een jaar duren. “De handelaars zijn daar niet gelukkig mee, maar we kunnen niet anders. De riolering moet daar hoogdringend aangepakt worden. Elke keer als het regent staat het kruispunt ter hoogte van de Thermae onder water. Alles staat er onder druk en het stelsel is nog steeds niet gescheiden”, kaart burgemeester Chris Selleslagh aan. Er komt een gescheiden stelsel aan de Beiaardlaan, de Lage Steenweg, een deel van de Brusselse- en de Wolvertemsesteenweg. Verder komt er ook een bufferbekken langs diezelfde steenweg tegenover Mira.
Om dat alles te realiseren sluiten ze de Wolvertemsesteenweg vanaf het kruispunt met Hoge Steenweg af tot aan het busstation aan de Brusselsesteenweg.
Handelaars bereiken
Omdat de handelaars moeilijker bereikbaar zullen zijn, schakelt gemeente Grimbergen twee extra parkeerplekken in. “Zowel een stuk bouwgrond in de Stationstraat als de Beiaardlaan zullen ruimte bieden om te parkeren. Dat kan doordat in de Beiaardlaan toch enkel lokaal verkeer mogelijk gaat zijn. Op die manier raken klanten tot vrij dicht bij hun handelaars op de Wolvertemsesteenweg”, legt burgmeester Selleslagh uit.
Aan de zijkanten van de weg zijn nu al boorputten zichtbaar. “Die zijn nodig om de boringen op 8 tot 9 meter diepte te kunnen realiseren. Het belangrijkste punt daarvoor is het pleintje aan de Beiaardlaan naast de Wolvertemsesteenweg. Daardoor moet het standbeeld ter ere van wereldberoemd leproloog Dr. Frans Hemerijckx verhuizen. “Eigenlijk staat het nu wat verloren onder de boom, achterin het hoekje. Binnenkort staat het op de hoek aan de Wolvertemsesteenweg waar jeugdhuis Mamoet was.” Het gewest gaf toestemming om het daar te plaatsen. “Misschien wordt dat de definitieve plek, dat is nog niet zeker”, aldus Selleslagh.
(Lees onder de foto verder voor omleidingen)
Omleiding
Tijdens de werken aan de Wolvertemsesteenweg voorziet het Agentschap Wegen en Verkeer een omleiding. Die loopt via de Spaanse Lindebaan en de De Merodestraat. Zo kan het verkeer komende uit de De Merodestraat tijdelijk zowel naar links (Brussel) als naar rechts (Meise) afslaan.
Het kruispunt aan de De Merodestraat vraagt daarvoor aanpassingen, onder andere het verplaatsen van verkeerslichten. Die werkzaamheden zijn aan de gang en zijn klaar op 9 oktober.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vilvoorde
Kinesist verdiende mogelijk 70.000 euro door valse prestatielijsten in te dienen
Een kinesist die 70.000 euro zou opgestreken hebben die eigenlijk voor haar collega’s bestemd waren riskeert 15 maanden cel. Ze zou verschillende valse prestatielijsten opgesteld hebben. -
PREMIUMMeise
REPORTAGE. Plantentuin onthult haar vier miljoen geheimen: “Mysterieus preparaat is zeker drie huizen waard”
Voor het walhalla van gedroogde bloemen en planten moet je in onze Nationale Plantentuin van Meise zijn. Vier miljoen planten, zaden en kruiden zullen ze daar de komende jaren uit de archiefkast halen en op de gevoelige plaat leggen om te digitaliseren voor de grootste bio-bib ooit. Een huzarenwerkje, merkt onze reporter die een dagje tussen de biologische schatten doorbracht. “Duur zijn de meeste van die gedroogde bladeren niet, maar hun wetenschappelijke waarde is goud waard”, zegt het team dat dagelijks bezig is met de inventaris. -
PREMIUMWemmel/Meise/Grimbergen
100 mensen op reservelijst krijgen onverwachts al eerste prikje na oproep op Facebook: “Liever dit dan vaccins in de vuilnisbak te moeten gooien”
-
-
Laken
Roekeloos rijden onder invloed. Politie neemt drie voertuigen in beslag
Afgelopen weekend nam politie Brussel Hoofdstad drie voertuigen in beslag. Het ging telkens om individuele gevallen. Ze reden elk onder invloed, twee van hen onder invloed van drugs. -
Grimbergen, Laken
Mobiele ANPR-camera werpt vruchten af. Vrouw ingerekend na achtervolging met politiewagens en helikopter
Vrijdagnamiddag hield de lokale politie Grimbergen een vrouw aan in het kader van een gerechtelijk onderzoek. De vrouw sloeg op de vlucht en de politie zat de achtervolging in op de grond en vanuit de lucht met de politiehelikopter. Een halfuur en heel wat blikschade later kwam ze tot stilstand. -
Make-up, wijn of inkt op je leren handtas? Zo verwijder je zelfs de lastigste vlekken
Een foundation- of lipstickvlek op je lievelingstas? Wat je ook doet, ga de vlek niet met water te lijf! Zo maak je de schade alleen maar groter. Ook dure wondermiddeltjes hoef je niet in huis te halen. Dé ideale bondgenoot bij lastige vlekken op je leren tas is goedkoper dan je denkt. Meer zelfs, je hebt het vast in huis. Vaseline is afkomstig van petroleum en slaagt er daarom als geen ander in om vuildeeltjes te capteren zodat je ze makkelijk kan verwijderen. Smeer een royale hoeveelheid van de klassieker op de make-up vlek. Laat even inwerken en verwijder het goedje met een vochtige doek. Herhaal indien nodig. Laat de crème een vette glans na op je handtas? Wrijf het overtollige vet weg met een beetje milde detergent op een zachte doek. -
Loopbaanbegeleiding: hoe werkt het en hoe weet je of het iets voor jou is?
Uitgekeken op jouw job? Knaagt er iets, maar kan je niet goed zeggen wat? Heb je het helemaal gehad met jouw bedrijf of sommige collega’s? Weet dat je meestal recht hebt op loopbaanbegeleiding, waarbij je samen met een vaste begeleider je werksituatie onder de loep neemt. Jobat.be vat de essentie samen.