Wullaert verbijt de ontgoocheling maar wenst Gouden Schoen De Caigny proficiat: “Ik knal gewoon verder”
Gouden SchoenHet knalseizoen krijgt een gouden randje. Tine De Caigny (23) heeft haar eerste Gouden Schoen beet. Ze klopte drievoudig winnares Tessa Wullaert en Kassandra Missipo. De volledige top drie komt uit het Anderlecht-kamp. “Dit moment vergeet ik nooit”, sprak een trotse laureate. Het competitiebeest in Wullaert baalde. “Bijna niet uit te leggen, was mijn eerste reactie. Maar Tine staat heel mooi op de erelijst.”
Delen per e-mail
De Caigny beleefde een boerenjaar. Ze werd landskampioen met Anderlecht en speelde een aanzienlijke rol in de kwalificatie van de Red Flames voor het EK van 2022 in Engeland. De aanvalster kroonde zich met twaalf goals tot topschutster. Vooral met haar vijf treffers tegen Litouwen gooide ze hoge ogen bij het grote publiek. Ook bij paars-wit toont ze haar neus voor goals. Vorig seizoen scoorde ze negen keer, na een half seizoen zit ze nu al aan vijftien stuks. Klinisch in de zestien, met de voeten en met het hoofd. En zeggen dat ze nog niet zo lang geleden optrad als middenveldster.
“Uiteraard ben ik heel trots”, vertelde De Caigny in een eerste reactie. “Ik kon me dit jaar, zowel bij Anderlecht als bij de Flames, laten zien. Deze individuele prijs is een moment dat ik nooit zal vergeten.” De eerste van zovele? “Hopelijk.” De Caigny is nog jong en droomt uiteraard van het buitenland. “Dat is toch wel mijn ambitie, ja. Maar op dit moment zit ik goed bij Anderlecht. Ik zie wel wat er op mij afkomt. Ik droom van de Engelse competitie. In dat soort voetbal zie ik mezelf wel spelen.”
Waarom Tine toch won? Omdat ze meer punten kreeg. Zo simpel is het.
De Caigny klopte met 289 punten drievoudig winnares en Anderlecht-collega Tessa Wullaert (250). Ook Wullaert kende een topseizoen - zij was assistenkoningin in de EK-kwalificatiecampagne -, maar greep dus naast een vierde exemplaar. Het competitiebeest in haar bleef ontgoocheld achter. “Ik ben in de vorm van mijn leven. Mijn ambitie is onbegrensd. Dus begreep ik het niet. Bijna niet uit te leggen, was mijn eerste reactie. Waarom Tine toch won? Omdat ze meer punten kreeg. Zo simpel is het. Misschien wilden ze een nieuwe naam op de erelijst. En dan staat Tine De Caigny daar heel mooi.”
Kassandra Missipo (181), voor de zomer bij Gent Ladies en ook nu een speelster van RSCA Women, bezet de derde plek. Sinds 2016 won Wullaert drie van de in totaal vijf uitgereikte Gouden Schoenen. Naast de ‘verloren’ editie van dit jaar werd ze ook tweede in 2018, toen achter Janice Cayman. Wullaert nuanceerde vanochtend al haar scherpe uitspraken van gisteren. “Hey iedereen, om al jullie berichtje tegelijk te beantwoorden: de Gouden Schoen is er gekomen om het vrouwenvoetbal te promoten. Dus bij deze proficiat aan Tine. Ik knal gewoon verder en hopelijk met een titel als gevolg.”
UITSLAG
1. Tine De Caigny • Anderlecht 289
2. Tessa Wullaert • Manchester City/Anderlecht 250
3. Kassandra Missipo • AA Gent/Anderlecht 181
4. Janice Cayman • Olympique Lyon 149
5. Laura Deloose • Anderlecht 99
6. Julie Biesmans • PSV 78
7. Elena Dhont • AA Gent/FC Twente 60
8. Laura De Neve • Anderlecht 58
9. Justine Vanhaevermaet • Lillestrom 46
10. Davina Philtjens • Fiorentina/Sassuolo 35
ERELIJST
2016: Tessa Wullaert
2017: Janice Cayman
2018: Tessa Wullaert
2019: Tessa Wullaert
2020: Tine De Caigny
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Gouden Schoen Coach van het Jaar Clement op de rooster gelegd door... zijn aanstaande Isabelle: “Nog nooit zoveel stress gehad voor een interview”
-
Gouden Schoen Wint Kompany op een dag de trofee ‘Trainer van het Jaar’? “Áls hij kampioen wordt met Anderlecht, zal meteen de deur opengaan bij Man City”
Jan Mulder (in de rol van presentator), chef voetbal Stephan Keygnaert en huisanalist Marc Degryse namen in een speciale Gouden Schoen-aflevering van ‘Top of the League’ 10 stellingen onder de loep. Stelling 5: Kompany wint op een dag de trofee ‘Trainer van het Jaar’. -
Jobs Wat als je niet op pensioen wil gaan? Dit zijn de regels voor werken na 65
Het pensioen van tv-icoon Martine Tanghe gaf een nieuwe impuls aan het debat over werken na 65. Wil je blijven werken hoewel je op pensioenleeftijd bent? Of ben je al met pensioen, maar wil je toch iets bijverdienen? Jobat.be bekeek de regels. -
-
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
Sparen Gratis renovatiekrediet voor ingrijpende ‘groene’ verbouwingen: dit zijn de voorwaarden en alternatieven
Tegen 2050 zouden bijna alle woningen in Vlaanderen energiezuinig moeten zijn, maar dan moet wel eerst ongeveer 95 procent nog gerenoveerd worden. Om al die groene verbouwingen te stimuleren, geeft de Vlaamse overheid vanaf dit jaar een renteloze lening voor energierenovaties. Spaargids.be bekijkt de (soms strenge) voorwaarden én de alternatieven. -
Gouden Schoen Refaelov is binnen enkele maanden einde contract bij Antwerp: “Dat zullen we wel oplossen”
Lior Refaelov, winnaar Gouden Schoen 2020 en binnen enkele maanden... gratis en voor niets af te halen op de Bosuil. Echt waar. -
PREMIUM
Gouden Schoen Het sprookje van Belofte van het Jaar Charles De Ketelaere: “De Gouden Schoen? Nooit realistisch geacht, nu wel een ambitie geworden”
5 reacties
Dave Roosebrouck
Pieter Verhulst
Gino Van Laetem
Alexander Vlassak
Lois Verdonk