Twee Japanners in top 15: Gouden Schoen wordt steeds internationaler
Gouden SchoenDe Gouden Schoen krijgt steeds vaker een internationaal karakter, dit jaar eindigen twee Japanners in de top 15. Ryota Morioka en Junya Ito.
Delen per e-mail
Berugi no kogane no kutsu - vrij vertaald 'De Belgische Gouden Schoen'. In Japan oefenen ze er beter al maar even op, want in de verkiezing van de beste voetballer van vorig jaar in onze competitie zijn opnieuw twee Japanners vertegenwoordigd in de top 15. Ryota Morioka van Charleroi deelt plaats 13 met Ruud Vormer, hij behaalde 11 punten. Morioka is één van de smaakmakers bij Sporting Charleroi en behaalde eerder al een knappe 5de plaats in 2017, toen hij mooie dingen bij Waasland-Beveren liet zien. Datzelfde jaar behaalde Yuya Kubo van AA Gent de 11de plaats. In 2017 stond er nog een Aziaat in de top tien, Iraniër Kaveh Rezaei parkeerde zich op een gedeelde achtste plaats.
Morioka heeft dit jaar drie punten meer dan zijn landgenoot Junya Ito, die 8 punten achter zijn naam kreeg. Daarmee finisht de winger van Racing Genk op de 15de plaats. Ito zit aan vijf goals en zeven assists dit seizoen voor Racing Genk, maar hij deelt de spotlights wel met Théo Bongonda en Paul Onuachu. Benieuwd of er volgend jaar nog meer Japanners in aanmerking komen voor een ereplaats.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Verplicht bij nieuwbouw en grote renovaties: zo werkt een regenwaterput
Ga je bouwen of grondig renoveren? Dan ben je verplicht om regenwater op te vangen. Maar ook als je je waterfactuur wil verlagen, is een regenwaterput een goede oplossing. Bouwsite Livios legt uit hoe zo’n put werkt en waar je rekening mee moet houden. -
PREMIUMGouden Schoen
Het laatste woord is aan drievoudig laureaat Jan Ceulemans: “Het zal geen grote winnaar zijn, maar... Gouden Schoen ben je voor het leven”
Met drie Gouden Schoenen behoort Jan Ceulemans (63) tot een select clubje, samen met Paul Van Himst en Wilfried Van Moer. ‘Caje’ velt het ultieme oordeel over de editie 2020: “Ik verwacht ‘Antwerpen boven’.” -
Sparen
Lukt het u maar niet om meer te sparen? Waarschijnlijk trapt u in een van deze valkuilen
Een wereldreis (als dat ooit weer mag), de keuken in het nieuw, een spaarpot voor noodgevallen: er zijn redenen genoeg om een stevige spaarboek aan te leggen. Toch vinden veel mensen het aartsmoeilijk om hun spaarvoornemens vol te houden. Spaargids.be zocht uit wat sparen zo lastig maakt. -
-
Gouden Schoen
Refaelov is binnen enkele maanden einde contract bij Antwerp: “Dat zullen we wel oplossen”
Lior Refaelov, winnaar Gouden Schoen 2020 en binnen enkele maanden... gratis en voor niets af te halen op de Bosuil. Echt waar. -
PREMIUMGouden Schoen
Johan Boskamp, eerste buitenlander op erelijst, ziet er geen nieuwe nationaliteit bijkomen: “Refaelov? Holzhauser? Onuachu? Ik zeg drie keer neen”
-
Livios
Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Gouden Schoen
Wie bezet plaatsen 8 tot en met 6 in uitslag van Gouden Schoen?
Dat 2020 een hoogst ongewoon voetbaljaar was, is duidelijk. Maar corona of niet, op woensdag 13 januari wordt de 67ste Gouden Schoen uitgereikt tijdens een rechtstreekse uitzending op VTM en HLN.be. Voor het eerst in de geschiedenis van dé voetbaltrofee van het land maken we de uitslag gaandeweg bekend. Vandaag kennen we de plaatsen 8, 7 en 6.
5 reacties
Gustaaf Van Zolder
DIRK BUYCK
Lodewijk Verborgt
Rene Giedts
Urbain Schuermans