Simon Mignolet tweede keer op rij Doelman van het Jaar: "Bevestigen is in mijn geval moeilijker dan het lijkt”
Een verrassing kan je het moeilijk noemen. Voor het tweede jaar op rij is Simon Mignolet (32) verkozen tot ‘Doelman van het Jaar’ - een trofee die hij uit handen van z’n zoontje Lex en vrouwlief Jasmien kreeg. “Zij zijn mijn steun en toeverlaat”, glundert Mignolet. De sterkhouder van Club bedankte voorts nog familie en vrienden, ploegmaats en staf. “Want het is mede dankzij hen dat ik deze prijs gewonnen heb.”
Dat Arnaud Bodart (Standard) en Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) op meer dan de helft van de punten volgen, zegt genoeg over de dominantie van Mignolet. Niemand in Europa deed het afgelopen jaar zelfs straffer op vlak van statistieken. “Bevestigen is in mijn geval nochtans moeilijker dan het lijkt. Want men staat er met een vergrootglas op te kijken. Dat maakt deze trofee eigenlijk nog groter.” Mignolet droomt nog niet van een derde bekroning op rij. “Daarvoor is het nog te vroeg. Trouwens, ik had ook deze niet verwacht.”
Voor Mignolet is het de tweede keer op rij dat hij in België de trofee van beste doelman wint. Voor het jaar 2019 arriveerde hij pas in de zomer bij Club, maar zijn puntenaantal in de tweede stemronde volstond toen om Sinan Bolat van Antwerp achter zich te laten. In 2020 toonde Mignolet zich opnieuw een zeer betrouwbaar sluitstuk bij Club. In de competitie van 1A slikte hij afgelopen jaar in de 27 matchen dat hij onder de lat stond amper 16 tegengoals en lukte hij liefst 13 ‘clean sheets’. Ook won hij met blauw-zwart de titel na de stopgezette competitie door de corona-pandemie.
UITSLAG
NAAM (CLUB) PUNTEN
1. Simon Mignolet (Club Brugge) 419
2. Arnaud Bodart (Standard) 201
3. Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) 176
4. Hervé Koffi (Moeskroen) 37
5. Nicolas Penneteau (Charleroi) 31
6. Mike Vanhamel (Beerschot) 30
7. Jean Butez (Antwerp FC) 20
8. Danny Vukovic (RC Genk) 25
9. Rafael Romo (OHL) 9
10. Sinan Bolat (Antwerp FC/AA Gent) 5
Nordin Jackers (Waasland-Beveren) 5
12. Guillaume Hubert (KV Oostende) 4
Thomas Kaminski (AA Gent) 4
14. Maarten Vandevoordt (RC Genk) 3
15. Daniel Schmidt (Sint-Truiden) 2
Ortwin De Wolf (AS Eupen) 2
17. Thomas Didillon (RC Genk/Cercle Brugge) 1
Davy Roef (AA Gent) 1
Steekkaart
Simon MIGNOLET (32)
° Geboren op 6 maart 1988 in Sint-Truiden
° Prof sinds 2006
° Clubs
2006-2010 Sint Truiden
2010-2013 Sunderland (Eng)
2013-2019 Liverpool (Eng)
2019-... Club Brugge
° Palmares
2009: Kampioen STVV in tweede klasse
2019: Champions League Liverpool
2020: Kampioen Club Brugge
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGouden Schoen
José Izquierdo, de Gouden Schoen en party-DJ van 2016, blikt terug: “Zó nerveus dat ik meteen in de champagne ben gevlogen”
-
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
PREMIUMGouden Schoen3
Charles De Ketelaere door de ogen van zus Renée en broer Louis: “Charles speelt niet zo graag in de warmte” - “Lap, daar gaan mijn weekendjes naar Spanje of Italië”
-
-
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
PREMIUMGouden Schoen8
Treedt Tissoudali stilaan in de voetsporen van Mbark Boussoufa? “Natuurlijk kan Tarik de Gouden Schoen winnen”
-
Gouden Schoen12
7 weetjes over het nummer 7 van KRC Genk, Junya Ito: mysterieus liefdesleven, gamer en ook kanshebber voor Gouden Schoen?
Schrijf hem niet zomaar af voor de Gouden Schoen. De cijfers liegen niet: Junya Ito heeft veruit z’n beste jaar bij KRC Genk achter de rug. Maar wie is de persoon achter die statistieken? Zeven weetjes over de Genkse nummer 7.
24 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerdominiek vanharen
Farid Azuzzi
Maria Nuytkens
lu marissen
dretie munkies