Onuachu zet Brugse medefavorieten flinke hak en bezorgt Racing Genk eerste Gouden Schoen in 20 jaar
Gouden SchoenDat de 68ste editie van de Gouden Schoen vooraf geen uitgesproken favoriet kende, bleek snel achteraf. Ongeloof op vele gezichten. Niemand van het triumviraat van kampioen Club, wel Paul Onuachu (27). Nigeriaanse reus van meer dan twee meter in de spits van Racing Genk. Goed voor 34 goals in het kalenderjaar, dan kan je niet over een onverdiende winnaar spreken. Vorig jaar al derde toen Refaelov won, vanavond letterlijk en figuurlijk zelf de grote triomfator. 61 punten punten meer dan het nummer twee, Lang. Met dank aan die overweldigende eerste stemronde, toen Genk na geweldige play-offs op een zucht van de landstitel strandde en de Cup won. Proficiat, ‘Octopus Paul’.
Ons geheugen - en zeker dat van de volgers van de malle draaimolen die Koning Voetbal heet - is kort. En dan behoort die fantastische eerste jaarhelft van Onuachu snel tot het verleden. Toen hij samen met Ito, Bongonda en Thorstvedt alles kapotspeelde. Toen hij twintig keer scoorde, waaronder 4 goals in 5 matchen in play-off 1. Toen hij met Genk na winst tegen Standard de Belgische beker won. Toen hij al verkozen werd tot ‘Profvoetballer van het Jaar’. Toen een megatransfer in de maak leek. Minstens 25 miljoen euro wou Genk voor de topschutter. Maar vertrekken deed ie niet. Te weinig concrete interesse. We hebben zo’n vermoeden dat dit na vanavond in de zomermercato van 2022 een ander verhaal wordt. Onuachu, zoals steeds even minzaam bij VTM Nieuws: “Ik geloof dat wat moet gebeuren, zal gebeuren.”
Zo gaat ‘s lands mooiste individuele voetbaltrofee twintig jaar na Wesley Sonck nog eens naar KRC Genk. Een opsteker voor de Limburgers, na de slappe resultaten in de tweede jaarhelft waardoor play-off 1 voorlopig zelfs een verre droom is. En natuurlijk voor Onuachu zelf, die de tweede jaarhelft niet altijd de immer vrolijke reus van weleer was. Mede door die misgelopen transfer, maar ook door een vervelende spierblessure die hem een selectie voor de Afrika Cup kostte. Daar zal Genk niet rouwig om zijn. Want wie weet, plukt ‘Octopus Paul’ straks opnieuw vanuit alle kanten en hoeken de ballen onnavolgbaar uit de lucht om van het Genk onder Storck weer een positief verhaal te maken. De gouden bekroning op een straffe carrière, van Afrika via Denemarken naar België, heeft Onuachu al vast. “Ik ben zelf wat verrast ja. Zeker omdat de tegenstanders van zo’n zwaar kaliber waren.”
De verrassende Schoen voor Onuachu was de apotheose van een voetbalavond met mooie winnaars. Waarin Club zich tevreden voor moest stellen met de troostprijzen: De Ketelaere werd voor het tweede jaar op rij Belofte van het Jaar, Mignolet de beste keeper, Lang scoorde de knapste goal. Revelatie Union gaat met Mazzu en de Coach van het Jaar aan de haal. Bij de vrouwen schoot Lyon-speelster Janice Cayman voor de neus van drievoudig winnares Tessa Wullaert en Tine De Caigny, winnares van vorig jaar, de hoofdvogel af. Met amper één punt verschil op Wullaert. Finishfoto. De tweede voor Cayman: “Heel speciaal, ook om deze trofee in het bijzijn van mijn broer Vincent te mogen krijgen.” En last but not least, werd Romelu Lukaku net als vorig jaar opnieuw verkozen tot Beste Belg in het buitenland.
VIDEO. Onuachu: “Ik verdien dit”
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Horeca kampt met groot personeelstekort: waarom zou jij in deze sector willen werken?
Na de moeilijke coronaperiode bloeit de Belgische horeca helemaal op. De deuren van hotels, restaurants en cafés staan weer wagenwijd open. Ook een groot deel van de trouwe klanten tekent weer present. Toch raakt één probleem maar moeilijk opgelost: er is te weinig personeel. Aan jobs is er geen gebrek. Alleen blijven de vele horecavacatures onbeantwoord. Jobat.be zoekt uit hoe dit komt. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
Gouden 1112
Van De Ketelaere over Onuachu tot Vanzeir: dit zijn de acht favorieten voor de Gouden Schoen
Op 12 januari wordt de Gouden Schoen uitgereikt en zullen we weten wie Lior Refaelov opvolgt. Het belooft een bloedstollende editie te worden, want een uitgesproken topfavoriet is er dit jaar niet. Heeft u één of meerdere kanshebbers in uw Gouden 11-ploeg? Dit zijn onze 8 favorieten. -
-
PREMIUMGouden Schoen3
Lior Refaelov geeft interview dat gevoelige herinneringen naar boven brengt: “Sinds ik in de ploeg sta, winnen we veel, hé”
-
Gouden Schoen8
IN BEELD. Nainggolan met pet, kandidaten op Gouden Schoen en voetbalvrouwen sieren Gouden Loper
Omikron tiert welig, maar de Rode Loper op de Gouden Schoen krijgt ie niet klein. Een negatieve PCR-test en een Covid Safe Ticket later maakten de genodigden hun intrede in het Antwerp Expo. Fotoreeks van de Gouden Loper anno 2021, met updates tijdens het verloop van de avond. -
Gouden Schoen13
IN BEELD. Deze voetbalvrouwen maakten grote sier op de rode loper: “Op een avond als deze mag het al eens sexy zijn”
Voor een Tequila Sunrise moest je gisteren niet in Ibiza zijn, wel in de Antwerpse Expo voor de rode loper van de Gouden Schoen. Met subtiele blote tinten, glinsterende eyecatchers en sexy zwart draaiden voetbalvrouwen de dresscode ‘cocktail’ als geen ander rond hun vinger. De voetballers kozen dan weer voor de charme van een klassiek maatpak, doorgaans in zwart, soms in petroleumblauw of gedurfd Peaky Blinders-stijl. Geniet vooral mee van onze eigen Oscaruitreiking der WAG’s. -
PREMIUMGouden Schoen2
Op zoek naar de Deense roots van Onuachu: “Het klikte tussen Paul en ons zoontje van 6. Voor allebei was alles nieuw”
In het Deense dorpje Ikast klinken ze vanavond op Paul Onuachu, de nieuwe Gouden Schoen. Zeven jaar lang gaf het Deense gezin Larsen Onuachu een warm nest, tot hij klaar was om zijn vleugels uit te slaan. Op zoek naar de Deense roots van Super Eagle Paul ‘Ebere’ Onuachu. “Van één ding heb ik wel spijt, dat ik hem niet leren zwemmen heb. Dat neemt hij mij tot op vandaag kwalijk.”
148 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHeinz Rumes
Marko Decandt
DIRK SPRANGERS
David Lievens
Ivan De Bakker