Geen 6 maar 2 jaar cel voor poging doodslag in Gistel: “7 messteken werden uitgelokt”
GistelEen 41-jarige Gistelnaar heeft 2 jaar cel gekregen voor een poging tot doodslag. Tijdens een ruzie stak hij een 34-jarige man zeven keer met een zakmes. Het parket vorderde 6 jaar cel, maar volgens de rechtbank werden de feiten uitgelokt. Een mildere straf was het gevolg.
De feiten vonden plaats op 7 september vorig jaar in een appartementsgebouw langs de Eigen Haardstraat in Gistel. Een ruzie tussen S.K. en N.P. liep die avond helemaal uit de hand. De aanleiding blijft tot op vandaag onduidelijk. Zeker is dat beide mannen onder invloed waren van de nodige alcohol en drugs. Op een bepaald moment kregen ze het met elkaar aan de stok. S.K. nam plots een zakmes en stak z’n 34-jarige dorpsgenoot zeven keer in de borst, hals en buik. Hij raakte onder meer een slagader. “Mijn cliënt verloor 1,2 liter bloed”, sprak de advocaat van het slachtoffer.
De dertiger werd met levensgevaarlijke verwondingen afgevoerd naar het ziekenhuis, maar overleefde. Hij mocht vier dagen later uiteindelijk naar huis. Volgens zijn advocaat had de beklaagde wel degelijk de intentie om hem te doden. “Hij stopte pas toen een vriend van mijn cliënt tussenbeide kwam”, pleitte hij. “De beklaagde had het mes bovendien al bij zich toen hij het appartement binnenstapte.”
“Uitlokking”
Het Openbaar Ministerie vroeg zes jaar cel voor de beklaagde, die al verscheidene keren werd veroordeeld voor drugs, wapenbezit, afpersing en slagen. Volgens de verdediging was het wel degelijk het slachtoffer dat als eerste agressief uit de hoek kwam en uithaalde naar de beklaagde. “Die man ging mijn cliënt nog een tweede keer te lijf terwijl die rustig in de zetel lag. In paniek heeft mijn cliënt dat mes genomen en is hij beginnen uithalen, zonder te willen doden.”
De verdediging vroeg de vrijspraak op basis van wettige zelfverdediging, maar daar ging de rechter niet op in. Volgens de rechtbank had de beklaagde nog z'n beide handen vrij, waardoor hij niet volledig weerloos was. Zijn belager was wel in die mate agressief dat de rechter oordeelde dat de feiten werden uitgelokt. De straf voor S.K. werd op die manier gemilderd tot 2 jaar cel. Het slachtoffer werd zelf voor de helft aansprakelijk gesteld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie zet volop in op snelheidscontroles mét onderschepping: verschillende rijbewijzen ingetrokken
Oudenburg -
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
Rock of Ages met staande ovatie ontvangen in Kursaal Oostende
De Belgische première van de hitmusical Rock of Ages werd met een oorverdovend applaus en lovende woorden ontvangen in Kursaal Oostende. De nostalgische 80s rockhits, snedige humor en catchy dansnummers veroverden de harten van de Vlaamse musicalfans.Oostende -
-
Vier jaar cel gevorderd voor onverbeterlijke winkeldief: "Hij gaf zich zelfs uit voor z'n jongere broer”
Oostende -
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
De energieleveranciers hengelen weer intensief naar nieuwe klanten. Ze gebruiken onder meer welkomstkortingen als geliefd lokmiddel. Vooral de grote marktspelers kennen interessante voordelen toe, tot zelfs meer dan 500 euro wanneer je een contract voor aardgas en elektriciteit bij hen afsluit. Bij vaste tarieven blijven de kortingen voorlopig onbestaande of zeer beperkt. Mijnenergie.be maakt een overzicht. -
HLN Shop
Op reis met de camper: hoe kan je voordelig een mobilhome huren? En welke bestemmingen zijn ideaal?
Velen onder ons zijn momenteel druk in de weer met het smeden van vakantieplannen. Heb jij uitgemaakt waar naartoe deze zomer? En al een logeerplek op het oog die aan de verwachtingen voldoet en past binnen je budget? Waarom geen twee vliegen in één klap slaan en een mobilhome huren? Een app maakt dat tegenwoordig bijzonder eenvoudig. HLN Shop brengt in kaart wat je erover moet weten. -
PREMIUM
Goede vrienden komen om het leven bij zware crash op E40: “Zo veel vragen... Maar wat het antwoord ook is, we krijgen hen niet terug”
Oostende