Giro-favorieten Yates en Thomas sneuvelen in eerste bergrit, Caicedo houdt Belgisch klimtalent Vanhoucke af op Etna
GiroJonathan Caicedo heeft de eerste bergrit van de Giro gewonnen. De Ecuadoriaanse vluchter klauterde naar de zege op de Etna, waar Belgisch klimtalent Harm Vanhoucke van de favorieten wegreed en uiteindelijk knap derde werd. Simon Yates en Geraint Thomas, die vroeg ten val kwam, mogen de eindzege vergeten. João Almeida is de nieuwe drager van de roze trui.
Delen per e-mail
Opschudding nog voor het vertrek. Geraint Thomas kwam in de geneutraliseerde zone stevig ten val, waardoor de officiële start met enkele minuten werd uitgesteld. De Welshman likte zijn wonden - vooral zijn linkerkant was geschaafd - en nam opnieuw plaats in het peloton.
Victor Campenaerts trok meteen na het startsein in het offensief. De Belgische uurrecordhouder kreeg het gezelschap van Mikkel Bjerg, Jonathan Caicedo, Lawson Craddock, Matthew Holmes, Francesco Romano, Josip Rumac en Giovanni Visconti.
De acht koplopers werkten goed samen, maar Mitchelton-Scott gaf Campenaerts en co niet al te veel speelruimte. Kopman Simon Yates had namelijk zijn zinnen gezet op de ritzege. Twee jaar geleden deed hij de overwinning op de Etna cadeau aan ploegmakker Esteban Chaves, vandaag wilde hij zélf zegevieren.
Nog meegeven: voor het eerst in de Giro-geschiedenis werd de zwaarste kant van de Etna beklommen. De slotklim was 18,8 kilometer lang en kende een gemiddeld stijgingspercentage van 6,6%. De steilste stroken situeerden zich in de laatste drie kilometer van de helling.
Thomas en Yates grote verliezers, klimtalent Vanhoucke toont zich
Trek-Segafredo nam voor de voet van de Etna het heft in handen. Het tempo ging serieus de hoogte in, waardoor Thomas het peloton moest laten rijden. Te veel hinder van die val voor de start. De Welshman, vooraf de grote topfavoriet, mag zijn klassementsambities opbergen.
Op de Etna werd die andere grote topfavoriet, Simon Yates, roemloos overboord gegooid. En dat terwijl het Belgische klimtalent Harm Vanhoucke versnelde uit de groep der favorieten. De 23-jarige West-Vlaming van Lotto-Soudal maakte jacht op de vroege vluchters, maar kwam net tekort om Caicedo van de zege te houden. Visconti werd tweede, Vanhoucke derde.
Yates verloor circa 3'30" op de favorietengroep, Thomas meer dan elf minuten. En de roze trui? Die is nu in handen van João Almeida. De Portugees van Deceuninck-Quick.Step hield minder dan een seconde over op ritwinnaar Caicedo.
Wie pakt volgens u uit in de Giro? Stel uw ploeg samen op goudengiro.be en maak kans op mooie prijzen!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Giro
Eerste zege in 15 maanden: fenomenale Sagan soleert na heerlijke Girorit naar overwinning
Een ijzersterke Peter Sagan heeft de tiende etappe van de Giro op zijn naam geschreven. De Slovaak soleerde na een heerlijke rit naar zijn eerste zege in 15 maanden. João Almeida behield zijn roze leiderstrui, Jakob Fuglsang en Harm Vanhoucke waren de verliezers van de dag. -
Giro
VIDEO. Giro-winnaar Carapaz maakt “ereronde” in het prachtige amfitheater van Verona
Het amfitheater in Verona leverde fantastische beelden op, voor een renner ook een geweldige plaats om de eindoverwinning te vieren. Die eer was voor Richard Carapaz weggelegd. De Ecuadoriaan kon er na de podiumceremonie een “ererondje” met zijn trofee maken. Ook voor de Ecuadoriaanse fans was het een moment om nooit te vergeten. -
Gouden Giro
Joker nodig voor jouw Gouden Giro-ploeg? Johan Museeuw schiet ter hulp met 5 mogelijke verrassingen
De laatste rechte lijn richting Ronde van Italië is ingezet. Zaterdag start de strijd om de roze trui met een tijdrit op Sicilië en trapt ook de Gouden Giro af. Welke renners kunnen de komende 3 weken verrassen en jou cruciale punten bezorgen in de strijd om de prijzen? Johan Museeuw geeft het antwoord. -
-
Giro
Vluchter Tratnik haalt zijn gram in heuvelachtige Giro-etappe, Almeida steviger leider
Jan Tratnik heeft de zestiende etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Sloveen van Bahrain-McLaren rekende in de slotkilometer af met medevluchter Ben O’Connor. Rozetruidrager João Almeida liep enkele seconden uit in het klassement. -
Energie
Zelfde verbruik, hogere energiefactuur: hoe is dat mogelijk?
-
BA, mini omnium, full omnium... hoe maak je de juiste keuze?
Je hebt net een nieuwe auto gekocht. Gefeliciteerd! Je weet niet welke soort verzekering je nu moet kiezen? Geen paniek! Independer.be legt het je uit. -
Heeft je leeftijd invloed op de kostprijs van je autoverzekering?
Uit cijfers van het Kenniscentrum verkeersveiligheid (2012) blijkt dat meer dan een derde van alle letselongevallen wordt veroorzaakt door 18- tot 31-jarige bestuurders. Ligt dit aan roekeloos rijgedrag of het ontbreken van ervaring? Ervaring speelt in elk geval een grote rol. Welke impact heeft je leeftijd dan op de premie van je autoverzekering? Independer.be legt het je uit.
6 reacties
Erik Neyt
François Nuyts
Walter Peeters
wim rooyakkers
Dirk Van Den Bossche