Staking in gevangenis van Haren: mogelijk gevolgen voor transport verdachten naar proces aanslagen Brussel
In de gevangenis van Haren wordt vandaag gestaakt. Dat kan gevolgen hebben voor het transport van de verdachten naar het proces over de aanslagen van 22 maart 2016, maar de liberale vakbond VSOA zegt dat het transport niet bewust tegengehouden zal worden. Ook in de gevangenis van Lantin wordt er gestaakt.
"Wij gaan ze niet blokkeren en verhinderen om naar het proces te gaan", verzekert Stijn Van den Abeele van VSOA Gevangenissen. "Het is aan de directie om te kijken of het mogelijk is qua veiligheid om dat te laten doorgaan. De gedetineerden moeten door de gevangenismedewerkers klaargemaakt worden en naar de transportwagens gebracht worden", legt hij uit.
De staking in de gevangenis van Haren valt samen met die van de federale ambtenaren. Al langer is er ontevredenheid dat de regering een loonsverhoging heeft uitgesteld en er langer op maaltijdcheques moet gewacht worden. "Dat is allemaal mooi meegenomen in deze tijden. Voor de gevangenissen kan het een boost geven om extra kandidaten te vinden die willen solliciteren. Al is tot op heden de uitstroom groter dan de instroom", zegt Van den Abeele.
Kinderziektes
De staking wordt vooral gebruikt om de werkomstandigheden in de nieuwe gevangenis van Haren aan te kaarten. Het huidige personeel dat overkomt vanuit de gevangenissen van Vorst, Berkendael en Sint-Gillis zou niet weten wat het moeten doen.
"Het punt blijft hetzelfde: Haren is te vroeg opengegaan. Het zijn allemaal kinderziektes die in het gebouw zitten. De gevangenis van Beveren is bijna twee jaar lang getest zonder gedetineerden en met personeelsleden. Alle bewegingen en activiteiten waren daar al doorlopen en dat is in Haren niet gebeurd", besluit Van den Abeele.
Lees ook: Beschuldigden terreurproces ergeren zich aan transport en fouillering: “Als het zo blijft, zeg ik niets meer” (+)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
Wortel
Gevangenis plaatst vier extra bewakingscamera’s langs omheining om fenomeen ‘pakjes gooien’ aan te pakken
De strafinrichting van Wortel krijgt binnenkort vier tijdelijke bewakingscamera’s die de volledige omheining van de gevangenis moeten monitoren. Het Gevangeniswezen en de politie Noorderkempen willen daarmee het fenomeen van het ‘pakjes gooien’ aanpakken. Een tweetal maanden geleden was er nog een staking bij het personeel waarbij dat probleem werd aangekaart. “De vraag kwam van het Gevangeniswezen en na een positief advies van de politie geven wij als stad graag onze goedkeuring”, zegt burgemeester Marc Van Aperen (Hoogstraten Leeft). -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor. -
-
Opstand in gevangenis van Vorst na overleg met nieuwe directeur
Gisterenavond is in de gevangenis van Vorst een opstand onder de gedetineerden uitgebroken. Het moeilijk verlopen overleg met Jurgen Van Poucke, de nieuwe directeur van de nieuwe gevangenis van Haren, waar de gevangenen van Vorst op termijn naar getransfereerd worden, zou de aanleiding voor de opstand zijn geweest. Dat meldt ‘Het Nieuwsblad’. -
Brussel
Het loopt al goed fout in splinternieuwe gevangenis van Haren: “We zijn te vroeg geopend, met veel te weinig personeel”
Amper drie weken geleden arriveerden de eerste gevangenen er, en het complex zelf is een goeie twee maanden geopend, maar het loopt nu al volledig in de soep in de splinternieuwe gevangenis van Haren. “Verschillende mensen willen hun ontslag geven, er is geen communicatie vanuit de directie en alle verloven worden geweigerd, omdat er weer te weinig personeel aanwezig is”, klinkt het. Het gemeenschappelijk vakbondsfront van ACOD, VSOA en ACV plant op woensdag 7 december dan ook een staking. -
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
Meeste gevangenissen zwaar geïmpacteerd door staking van cipiers
In de gevangenissen wordt sinds gisterenavond 24 uur gestaakt, en dit al voor de derde week op rij. De meeste gevangenissen zijn zwaar geïmpacteerd, bevestigt woordvoerster Katleen Van De Vijver van het Gevangeniswezen. In verschillende penitentiaire instellingen is politiebijstand gevraagd omdat er niet genoeg werkwilligen opdaagden en ook het regime voor de gedetineerden wordt aangepast.