Vakbonden blokkeren toeleveringsbedrijven van Volvo Car Gent: ellenlange file op Kennedylaan
GentOp de John F. Kennedylaan in Gent was het donderdagmiddag stevig filerijden. Ondanks een eerder akkoord hebben de vakbonden de toelevering van de autofabriek blok gezet. “De directie wil ons stakingsrecht afnemen”, klonk het.
Delen per e-mail
De nationale actiedag van de vakbonden was donderdag ook in Gent voelbaar. Zowel bij Volvo Trucks als bij staalreus ArcelorMittal legde het personeel het werk neer. Bij Volvo Car, dat voor de duidelijkheid andere aandeelhouders heeft dan Volvo Trucks, was er een akkoord afgesloten met de vakbonden. Toch ontstond er rond de middag wrevel. Met enkele wagens sloten militanten de toegang tot de Skaldenbrug en de Fritiof Nilsson Piratenstraat af. Zo konden de toeleveringsbedrijven niet langer materiaal leveren voor de nabijgelegen fabriek. Er stond dan ook in een mum van tijd een stevige file.
“Symbolisch in Piratenstraat”
“Dat we net de Piratenstraat afsluiten, is symbolisch", legt Marc Staelens van de socialistische vakbond ABVV uit. “Deze voormiddag (donderdagvoormiddag, red.) kwamen we te weten dat de directie op de hoofdzetel in Zweden de toeleveringsbedrijven onder druk heeft gezet. Ze dreigden ermee de contracten met die bedrijven stop te zetten, mocht er gestaakt worden. Daarop deelden die bedrijven premies tot wel 250 procent uit om hun arbeiders toch aan het werk te krijgen.”
Productieproblemen
Donderdag vonden op meerdere plaatsen in België stakingen plaats. “De komende twee jaar kunnen we niet meer dan 0,4 procent opslag krijgen (bovenop de indexatie, red.)”, zegt Staelens. “Dat is een peulschil. Volvo heeft goed gedraaid en wij eisen een deel van de koek.”
Volvo Car Gent wenste niet te reageren op de uitlatingen van de vakbond, maar laat wel weten dat de productieproblemen beperkt bleven. Rond 14 uur maakten de bonden de weg terug vrij, waardoor het materiaal de fabriek opnieuw kon bereiken. “Los van enkele vertragingen aan het begin van de shift door de wegblokkades aan het Skaldenkruispunt, draait onze productie normaal”, zei woordvoerder Barbara Blomme in de late namiddag. “We hebben uiteraard een stock aan materiaal.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGent/Varsenare
“Die vaccinatie had eerder gekund, maar dat is voor zoveel beroepen het geval”: mama van overleden cipier Valerie (36) neemt niemand iets kwalijk
-
GENT
KASK & Conservatorium zet speekseltesten in zodat studenten drama en film kunnen afstuderen: “Anders wordt repeteren wel heel moeilijk”
Theater met mondmasker, een filmcrew op afstand, dat gaat niet (altijd). Dus heeft de HOGENT nu zelf het initiatief genomen om voor de studenten KASK & Conservatorium speekseltesten in te zetten. Zo kunnen ze wel repeteren en vooral, afstuderen. “De test is heel gemakkelijk.” -
PREMIUMGent
Socialisten betaalden nog geen 100.000 euro voor naam ‘Vooruit’. “De naam ‘Vooruit’ behoort toe aan de Gentenaars”
-
-
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit. -
Hockey
Geen halve finale voor Pascal Kina en hockeyers van Gantoise: “Een teken dat je niet klaar bent”
Ontgoocheling aan de Gentse Watersportbaan. Na een geweldige eerste competitieronde konden de mannen van Gantoise de klus in de play-offs niet afmaken. In de thuiswedstrijd tegen Dragons was een gelijkspel genoeg om door te stoten naar de halve finale, maar de jongens uit Brasschaat haalden het met 1-3. -
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
PREMIUMGent
Emiel en Yvonne zijn langst getrouwde koppel van Vlaanderen: “Na al die tijd... is hij nog altijd mijn grootste schat”